Bebeğiniz ne kadar erken yürüdü? nasıl oldu?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve ...DiLeK... tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ...DiLeK...
  1. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, bu başlığı "endişe"den değil "merak"tan açtım..

Sonuçta her çocuk istediğinde yürür...kimi 10.ayında ayaklanır (6. ayda yürüyen bebek bile varmış) kimi de 18 ayı bile bulabiilir, ama genelde 12-14 aylar arasında diye okudum
    bunları burada tartışacak değiliz...

Benim çok çok merak ettiğim birşey var ki, erken yürüyen bebekler hiç mi yürüteç kullanmadı, hoppalaya binmediler?
    Mesela kaç aylıkken yuvarlandı da ardından kaç aylıkken yürüdü? Düzenli olarak yüzükoyun yattılar mı? Emekleyip mi yürülüler, yoksa direkt mi?

Cevaplarınızı merakla bekliyorum..hihoyyyt

2. 29 Ocak 2009
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Ben kızımı hiç hoppalaya bindirmedim...

7 aylıkken örümceğe bindirdim... Yine 7 aylıkken emeklemeye başladı... Dönüyordu karnının üstüne gidiyordu....

Ve 10. ayı biterken yürüdü... Örümceğe binen çocuklar geç yürür derler ama bizde öyle olmadı canım....

4. 29 Ocak 2009
  5. seclusion

seclusion Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 4 aylık dönüyordu.. 6 aylıkken örümceğe koyduk.. 3 ay örümceğe bindi sonra kendisi binmek istenmedi....dokuzuncu ayında tutunarak yürümeye başladı.. 10 aylık şuan yürüyor...

6. 29 Ocak 2009
  7. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    yürüteç kullanmadık hoppalaya da binmedik ayakkabı da giymedik 6,5 aylık emekledik 7,5 aylıkken tutunarak kalkmaya ve sıralamaya başladık 10 ay 1 haftalıkken yürüdük

8. 31 Ocak 2009
  9. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    barış yanlış hatırlamıyorsam 5 aylıkken dönmüştü 6 aylık emekledi aynı anda tutunup kalkmaya başladı
    yütüteç aldım ama hiç oturmadı sevmedi
    elini tutup yürütmemizi çok seviyordu
    ayağına da panduf giydirdim
    birkaç defa düştüğü için yürümesi duraklamıştı korkuyu attı artık üzerinden birkaç gündür gayet güzel yürüyor
    gerçi derlerdi yürüyünce daha zor diye öylemiş gerçekten

10. 31 Ocak 2009
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım bebeğin kaç aylık eğer erken yürümesini istiyorsan bol bol yere bırak sürünsün kolları ve bacakları kuvetlensin eğer dokuz on aylık ise elinden tutarak yada yürümesine yardımcı bir oyuncak yada tabure vs..kullanarak yürüş yaptır bebeğin erken yürümesi bebeğin isteğine ve o kadarda annenin isteğine bağlı.Ben bir bebeğin yapa bileceğini başka bebeğinde yapa bileceğine inanıyorum sadece o ortamı ona sağlamak gerekli mesela ben zeka gelişimine çok önem veriyorum benim oğluma köpeği al ve babaya ver dersen dediğini yapar kaldıki bu küçük bir örnek çünkü konuşuyorum anlatıyorum kitap okuyorum.Zor bir ismim var söylüyor başka bebeklerde yapar benimki özel olduğundan değil benim öğretmek istediğimden kaynaklanıyor sende niye çekiniyorsun tartışma olmasından bebeğin erken yürümesi için bilgi almak hiçte kötü bişey değil tatlım.

12. 31 Ocak 2009
  13. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim oğlum bütün gün yemek yerken emerken ve uyurken hariç ellerinden tutmamızı ve yürütmemizi istiyor ve bütün günümüz ben iki büklüm oglumun kolları havada geziyoruz evin içinde.bu ne kadar sürer bilmiyorum,yere bıraktığımda yada oturttuğumda durmuyor,sıralamıyorda kuzum.zor valla,yürüse bir dert yürümese bir dert....

14. 31 Ocak 2009
  15. binnur2008

binnur2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğluşum yaşına girdi ama hala tutunarak yürüyor bu hiçte sorun değil benim için zeka gelişimi daha önemli ne zaman isterse ozaman yürür.acelemiz yok.

16. 8 Şubat 2009
  17. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    yürüteç ve hoppala kullanmadım 7 aylık emekledi 7 ay bir haftada tutunup ayağa kalktı 8 aylık sıraladı 9 aylık ellerini bırakarak ayakta durdu 10 aylık yürüdü şimdi koşmaya başladı valla çok zor ya arkasından bende koşmaktan öldüm elindende tuturmuyor.

18. 8 Şubat 2009
  19. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bende yürüteç ve hoppala kullanmadım 6,5 aylıkken emekledi tam zamanını hatırlamıyorum ama emeklemesinden kısa bir süre sonra tutunarak yürümeye başladı bende ellerinden tutup sürekli yürüttüm çok hoşuna gidiyordu zaten 10 aylıkken yavaş yavaş ellerini bırakmaya başladı kısa süre sonrada düşe kalka öğrendi yürümeyi :) şimdi tutunmadan ayağa kalkıyor