bebeğiniz ne zaman dönmeye başladı?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve prism tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : prism
  1. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    5 ayı bugün itibariyle doldurduk. ama sağa sola dönmede tık yok.emekleme pozisyonundayken sırtüstüne dengesiz şekilde dönüyor öyle kalıyor. geriye birkaç adım süürünüyor. ileriye uğraşıyor ama sürünüyor. etrafında dönüyor. sizin bebeklerinizde bu kadar tembel mi ya?

2. 24 Kasım 2009
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım ilk önce her bebeğin gelişimi farklıdır bunu unutma.tek başıma baktım bebeğime 40 günlükten itibaren,o nedenle 3-4 aylıkken yüzüstü kontrollü şekilde bırakıyordum ki kasları güçlensin.5 aylıkken dönmeye başladı,6 aylıkken geri geri gitmeye:nazar: doktorun kontrollerde muhakkak soruyordur neler yapabildiğini? normal diyorsa sorun yok.ama sana tavsiyem bebeğinin hareket etmesine izin vermen yönünde,sürekli kucağına alırsan kaslarını geliştiremez.

4. 24 Kasım 2009
  5. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    3.5 aylıkken dönmeye ve ayagını agzına götürmeyi öğrendi su an 5 aylığız ve geri geri emekliyor maşallah cok hareketli dogdugundan beri amöa kıyaslama yapma lütfen cünkü her bebek kendine has özellikler segiliyor kimi erken kimi gec aşamalar halinde öğrenecekler hepsini zamanla

6. 24 Kasım 2009
  7. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayır . her bebeğin kendine has özellikte olduğunu biliyorum. benimkinin tembel olduğunu bastırmak için önceki yazımda öyle yazdım. yüzükoyun vaziyette bayağı hareketli olmasına rahmen sırtüstündeyken kalkma, başını kaldırma girişiminde bile bulunmuyor. gelişimi gayet iyi maaşallah.. bu arada kucağıma fazla almadım öyle yani kucağa alışkın değil.. aslında ben şunu dile getirmek istedim. bebekler oturmak için vücutları geliştiklerinde oturmak için atılımlarda bulunurlarmış.yani öyle 5 aylıkken destekli, 6-7 aylıkkken desteksiz otursun demeyle değil.. bebeğe göre değişiyor.. ama bir noktada geç oturtulduklarında ise çevresini fazla inceleyebilme öğrenme gelişimleri aksıyormuş..

8. 24 Kasım 2009
  9. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benımkı de tembldı 6ayını gecınce ılk dondu ogun bugundurde durduramıyorım

10. 24 Kasım 2009
  11. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne zaman döncek ne zaman dişi çıkcak der durudu annem tam 6 ayını biitirdiği gün döndü ve aynı gün dişi çıktı.. belki diş acısından dönmüştr. bizimkide çok tembeldi...sonradan çok hareketledi iyiki geç dönmüş dedim drudum:)))

12. 25 Kasım 2009
  13. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet yaa ayrı bir dert, yürüsün yürüsün deriz.. sonra peşinden koşmaktan helak oluruz.. aslında her bir şeyleri güzel. ama ilk çocuk ya sabırsızlanıp herşeylerini biran önce görmek istiyoruz.. 2. çocukta inşallah sindire sindire yaşarız...

14. 26 Kasım 2009
  15. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Elif hala sağa ve sola dönüyor, keyfi yerindeyse bi yüzüstü yapıyor ama nadir. Yüzüstündeyken iki kere sırtüstü dönebildi. Geri geri bi iki döt attırıyor :)

16. 7 Aralık 2009
  17. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    benimkide 6 ayını doldurud.. yalara dönüyor.. ama daha desteksiz ne yüz sütü ne sırt üsütü dönemiyor:KK43:hayılrısı .. keyfi sağlığı iyi olsunda.. ama sırt üsütü yastığa yatırıcna kalkmaya çalışyıor ziil:))elbet dönecekler.

18. 7 Aralık 2009
  19. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim ki artık 5,5 aylık dr. süresiz destekli oturtabileceğimi söyledi. ama hala dönmüyor..