Bebeğiniz olduktan sonra eşlerinizle hangi konularla ilgili tartışma yaşıyorsunuz?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aysun444 tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Çok duydum, burdanda çok okudum bebek doğduktan sora eşler karşılıklı olarak daha agrasif ve sinirli oluyormuş galiba, sık sık tartışma çıkıyormuş.. Ne gibi nedenlerle bu sorunlar çıkıyor halbuki en mutlu olunması gereken zaman değil mi? Acaba sorumluluk mu geriyor insanları, yoksa bebek bakımıyla ilgili farklı şeyler söyleniyorda karşılıklı kabul mü edilmiyor?
    Düşünüyorumda heralde bir kadının en son isteyeceği şeydir bebekle ilgilenirken bir de eşe laf anlatmak zorunda kalmak ve anlatamamak.
    Genelde hangi konularda sorun yaşıyorsunuz, hazırlıklı olayım,önceden önlem alabiliyorsam alayım. Buarada benim eşim bana bu konularda sanki pek güvenmeyecek gibi geliyor, şu an ona sorsanız o bir bebeğe daha iyi bakar gibi düşünüyor heralde, birkaç lafından bunu anlıyorum, şaka yollu bir bebeği bile tutmasını bilmiyorsun diyor( gerçekten bilmiyorum evet ama öğrenirim)... Sanki beni stres yapacak bu durum. eşim kendini herkonuda uzman zannedenlerden de... Gerçekten doğum sonrası için problem yaşamak istemiyorum, varsa alabileceğim bir önlem almak istiyorum, özellikle hangi konularda sorun çıkıyor bunu bilmek istiyorum. sevgiler.

Son düzenleme: 26 Şubat 2009
  2. 26 Şubat 2009
  3. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    CANIM ÇOK ÖNEMLİ Bİ KONU AÇMIŞSIN BENİM GİBİ BU KONULARDA ENDİŞELERİ OLANLAR İÇİNDE SÜPPER OLMUŞ.....:KK46:

4. 26 Şubat 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bebek olduktan sonra en önemlisi uykusuz geceler başlıyor sabaha kadar devamlı kalkıp emzirip altını değiştiriyorsun gazı varsa uyumuyor sonra tam sen uyuyacakken bunlar yeniden başlıyor ve ister istemez uykusuzluğun verdiği etkiyle agresif oluyorsun onun için gündüz bebeğin her uyuduğunda uyuyup dinlenmeni tavsiye ederim ev işlerini düşünmemeni çünkü evi dağınık görmek yemek yapamamakta kendini kötü hissettiriyor ama bunları hiç düşünmeden bebek uyurken dinlenmek çok önemli bence..birde çevrende sana yardım etmek isteyen olursa hiç düşünemden kabul et ben herşeye tek başıma yetişmeye çalışmıştım şimdi keşke kabul etseydim diyorum.doğumdan sonra ister istemez lohusalık depresyonu az yada çok oluyor içine kapanmak yerine çevrenden anlayış beklediğini açıkça konuşmakta o dönemi rahat atlatmanı sağlıyor tabi çevrendeki kişilerin anlayış dereceside önemli çünkü en küçük şey sana yapılmış hakaret gibi geliyor bebek kendine bakılmasını öyle güzel öğretiyorki alt değiştirmek kucağına almak sen annesin ve en iyi bakıcı bile bebeğine senden iyi bakamaz ve bazen eşine çocuğunu bırakıp 10 dk bile olsa dışarı çıkmak çok iyi geliyor 3 aya kadar hem alışmış hemde bebeğine zaten aşık oluyorsun ve bi bakıyorsun arkana zaman ne çabuk geçmiş.

6. 26 Şubat 2009
  7. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    nelerden kavga çıkıyor dersen istersen o agresiflikle bir bakıştan tüm yorganı yakıcak kapasiten oluyor sanırım en büyük neden bebek bakımında ve evle ilgili konularda daha çok destek beklemek

8. 26 Şubat 2009
  9. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    aynen katılıyorum.bir anda parlayıveriyor insan.ama erkekler daha geniş ve rahat oluyor.tamam olur boşver havalarındalar hep.ama herşeyi anneler yapıyor.onlar sadece dışarda çalışıyor o kadar.sorsan en büyük yük onun.ama eve gelince sen zorlamasan bi işin ucundan tutmak yok.hadi işi geçtim iki dk çocuğa bak da çişimi yapayım dediğinde olay oluyor.:mymeka:
    bi gün o kadar uğraştırdı ki bebek akşama kadar tuvalete gidemedim.akşam gel bide bunu anlat.anlayana tabi....
    bazen insanın dilinin ucuna hiç söylenmeyecek lafları getiriyor...:eek:klava:ve inan bana asıl bunlar yoruyor.sabah çocuk hiç huyu olmadığı halde ağladı çok.hiç oralı olmadan çekti gitti.ne diyeyim ki şimdi ben......:1no2:

10. 26 Şubat 2009
  11. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Peki bebek olunca eşlerinizle aynı odada yatmaya devam ettiniz mi?
    Yani hani o sabah işe gidecektir, uykusuzluk en çok onu vuracaktır düşüncesiyle bir süreliğine odalar ayırdınız mı? Bana düşününce mantıklı geliyor, ama yaşayınca kadının ağrına gidiyor mu acaba?

12. 26 Şubat 2009
  13. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    genelı bılmem ama esımle benım aramda anlayıs problemı var bence
    benden daha bılgılı oldugunu dusunuyor bebek bakımı konusunda ve bunu sureklı dıle getırıyor
    yok yegenlerını buyutmus falan da
    bu bır kere cok rahatsızlık verıcı bırsey kendını becerıksız ve ıyı anne degılmıssın dusuncesıne ıtıyorsun
    uykusuzluk, bebek zıyaretlerı, cevrenın kendı cocuklarıyla alakalı tecrubelerı, bebegın huysuzlugu derken ortalık karısıyor

14. 26 Şubat 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz odaları hiç ayırmadık, düşünmedik bile, bana zor gelirdi açıkçası, sonuçta biz bir aile olduk o gidecek orda fosur fosur uyuyacak, ben bütün gece çocukla
    ilk zamanlar uykuları da düzenli olmuyor, 2 saat uyumadığı oluyordu gecenin 3ünde
    o işe gidecekse biz de bütün gün bebek ve evle ağır mesaide oluyoruz
    geceleri dönüşümlü bakrdık biz, hala da öyle
    ben uğraşırken uyanıp ilgilenmeyince bile moralim bozulurdu
    lohusalık psikolojisi işte
    ayrıca iyi uyumaz dinlenemezsek sütümüz de etkilenir
    bence erkek bebekle ilgili herşeye dahil olmalı ki sorumluluk hissetsin, babalığa daha kolay adapte olsun
    ayrıca doğumdan önce bebek bakımıyla ilgili konuşun, beraber araştırma yapın ki, doğumdan sonra bakımla ilgili konularda şimdiden uzlaşmış olun ve sana yardımcı olması gerektiği fikrini de şimdiden sok kafasına canım

16. 26 Şubat 2009
  17. EU1

EU1 Guest

bizimde hergun tartismamizz varr
    psikolojim alt ust olduu bebegin uzerini ort sapkasini giydirr surasi soyle boyle yap oyle tutma
    bildigimide unutturuyorr
    simdi ben kizi mi disari cikarmaya korkar oldum sicacikk kaloriferli evin icinnde bebegimi gormelisinizz bi cul eksik uzerindee ne bulursa uzerine kapatiyorr
    yaa o cocuk hic mi soguk almiycakk biz nasil buyudukk
    inanin kafam darma dumann bazenn hafta sonlarii cocugu ona birakipp even cikip gidiyorumm yoksa bbelliki catip kavga edecegizz surekli sabir cekiyorumm ya bakalimm belki biraz buyuuyuncee gider babamizin o kompleksi

18. 26 Şubat 2009
  19. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benim eşimin tek sorunu sabırsız olması bebeğim ilk doğduğu günlerde çok huzursuzdu eşime bırakıp bi mutfağa gitsem ikisinin sesini duyar geri gelirdim susturamamış o da bağırıyo ya derdim bebek o ne anlasın ne sabırsızsın derdim tartışırdık durmuyomuş pozisyonunu değiştir derdim yani yatıyosa dik tut vs. neymiş efendim bebek bizim istediğimize göre hareket etcekmiş ayyyy sinir olurdum ona vermezdim suratımı asardım sonra eşim gelir adam gibi bakardı bebeğe yani çok zor günlerdi tam bi kabus tüm sıkıntıtyı biz çekeriz ama erkekler 5 dk bakmaya gelemezler Allah kolaylık versin kızlar