Bebeğiniz parmağını emiyor mu?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sayra tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sayra
  1. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar merhaba bebeğim elini yumruk yapıp ağzına sokuyor:) şapır şupur emiyor 2 gündür öyle alışsın istemiyorum emzik vermedim ama böyle giderse sanırım vereceğim aranızda hem anne sütü aynı zamanda emzik veren kimse var mı? bebeğim 3 aylık mememi almaz diye korkuyorum sorunsuz ikisinide veren var mı acaba cevaplarsanız sevinirim eğer emzik kullanıyorsanız önereceğiniz marka var mı

Son düzenleme: 22 Aralık 2008
  2. 22 Aralık 2008
  3. zeynep_67

zeynep_67 Tosbam büyüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba genelde bebeklerin keşfetmeye başladıkları ilk şey elleri...Doktorum bana elini emmesinde bi sakınca olmadığını elindeki tuzlu tadı aldığını ve damakları kaşındığı için emdiğini söyledi....Emzik emiyorsa daha şanslısın onu ver diye de ekledi...Bizimki sadece uyku zamanı emzik emiyor normalde almıyor ve anne sütü de almaya devam ediyor..20 günlükken alıştırmaya çalışmıştım hala çok beceremesemde idare ediyoruz..Biz wee damaklı kullanıyoruz

4. 22 Aralık 2008
  5. sel-inn

sel-inn offff oofffffff Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    hemde ne emmek ellerini alamıyorum ağzından
    bizimki emzik alıyo ama parmaklarını emmek istediği zaman emzik istemiyor atıyor agzından

6. 22 Aralık 2008
  7. arzuercan

arzuercan Dombili köftem... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet emiyor canım hatta emziği çıkarıp baş parmağını sokuyor:)))))dr normal dedi

8. 23 Aralık 2008
  9. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Direniyorum emzik almama konusunda ama parmak emmeside hoş değil ya alışırsa ne yapcaz bilmiyorum..

10. 23 Aralık 2008
  11. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    emzik çeşitlerini araştırdım diş çıkarmadan önce damaksız öneriyorlar piyasada da damaklı satılıyormuş ben bi tane damaksız bulabilirsem alacağım bi köşede dursun:)

12. 25 Aralık 2008
  13. fatihderya

fatihderya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba sayra benim bebişim de ellerini emiyor hem de nasıl bir görsen ama ben emzik de veriyorum çünkü emziğin zararı dğil faydası var araştır internetten görceksin ben phılıps avent in damaksız emziğini kullanıyorum ilk aylarda damaksız vermek gerekiyormuş...deneyebilirsin e-bebek.com mağazasından da bulabilirsin

14. 25 Aralık 2008
  15. Zeos

Zeos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlanda sürekli eli agzında bazen giysilerin kolu ıslanıyo bende pijamasını içine sokuyorum elini bi süre unutması için sonra cıkarıyorum elini yada bazen kendi cıkarıyor elini

16. 6 Ocak 2009
  17. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Benım oglum son 1 haftadır resmen baş parmağını emiyor.Bende telaşlandım ama normalmiş.Hatta ayaklarını bile emmeye başlıcaklarmış bu aydan sonra:)

18. 7 Ocak 2009
  19. selma_selma

selma_selma karanfil... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet kızlar bebeklerin parmaklarını emmesi normalmiş.Benimkide emiyor,hatta ağzından emziğini çıkarıp sesli sesli emiyor.Hem meme,hem devam maması alıyor (çalışmaya başladığım için sağdığım süt yetmediğinde) üstüne üstlük hemde parmağını emiyor,biz çıkarıp emziği veriyoruz hemen ardından o yine çıkarıp parmağa yumuluyor.Emzikte Nuk marka kauçuk,silikon çok sert olduğundan yenidoğanlar alışmıyorlarmış,bizde kauçuk aldık ,şükür emiyor.