Bebeğinizden mektup var!

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve blueflower tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : blueflower
  1. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    Bebeğinizin söylemek isteyip söyleyemediklerini Uzman Psikolog Nilüfer Devecigil'in kaleminden okuyun...

Bugün 1 yaşıma bastım. Beni beyaz önlüklü bir amcaya götürdü annemle babam sarıp sarmalayıp. O amcayı hatırlıyorum, özellikle hasta olduğum zamanlardan. Bugün orda ne yaşandı, ne oldu bilemiyorum ama eve gelince annem bana meme vermedi. Zaten her acıktığımda hep o kolundaki saate bakar dururdu bugüne dek. Bazen merak ederdim, benim acıkmamla saatin ne alakası var diye. Ama bugün saate de bakmıyor. Kucağında hoplatıyor, garip hareketler yapıp gülüyor. Bana bir şeyler söylüyor. Ne olduğunu anlamıyorum, tek bildiğim karnımdaki açlık hissi. Elimle göğsünü tutuyorum, meme demeye çalışıyorum. Ağlıyorum, ağlıyorum, kimse beni duymuyor. Sonunda yorgunluktan uyuyakaldım.

Uyandığımda annem gülerek beni kucağına aldı ve yüksek bir şeyin içine oturtup bağladı. O şeyi hiç sevmiyorum, ne zaman içine oturtsalar, garip tadı olan bir şeyi dilimin üstüne değen uzun saplı bir aletle ağzıma sokmaya çalışıyorlar. İstemediğimi niye bir türlü anlamıyorlar? Yüzümü çeviriyorum, ağzımı kapıyorum, ama yine de beni dinlemiyorlar. Bugün annem hiç meme vermedi bana. Öylesine açım ki. O şeyden birkaç kaşık aldım ağzıma. Ama istemiyorum artık. Hala ısrar ediyorlar. Bir ara, babam eliyle bir oyun oynarken dalmışım ağzım açılmış, annem bir şekilde sokmuş o şeyi. Ama yutamadım, ağzımda geveledim durdum. Annem yutayım diye işaret edip duruyor ama yutamıyorum. Çok yorgunum, uyuyakaldım.

Uyandım ve yine ağlıyorum. Annem yine meme vermedi. Çok acı çekiyorum. Neden kendileri o büyük masada yemek yerken elime verdikleri şekilleri ve tatları çok eğlenceli şeyleri denetmiyorlar artık? Neden kimse bir şey söylemiyor? Artık çok yorgunum, annemin ağzıma soktuğu o şeyleri yedim. Sonra kustum. Annem beni yine o amcaya götürdü. Şimdi tadı daha da kötü adına ilaç dedikleri şeyler veriyorlar. Artık annem benimle oynamıyor. Bütün gün o garip sandalyedeyim; hatta parka bile gitsek salıncaktayken annem ağzıma bir şeyler sokmaya çalışıyor.

Artık ağlamıyorum.

2. 2 Nisan 2010
  3. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar çok zor bir dönem hepimiz için ek gıdalara başlamak biliyorum... ben de çok zorlanıyorum ama lütfen hiçbirimiz zorla yemek yedirmeyelim bebişlerimize... inanın bilinçaltlarından geri dönülemez şeyler bırakyorlar... ben kendimden örnek vereyim hala ıspanak yemem menemen yemem bunlar hep küçüklükten kalma şeyler... hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum a.s. Şeniz

4. 2 Nisan 2010
  5. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok iyiymiş paylaşımın cnm...İşte 5-6 ay sonraki bizlerin hali sempatiksalakcinni
    Allah yardımcımız olsun :Saruboceq:

6. 2 Nisan 2010
  7. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    laelaelaelaelae

8. 2 Nisan 2010
  9. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel miş paylaşım için tşkler

10. 2 Nisan 2010
  11. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    vereliniortak

12. 2 Nisan 2010
  13. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar doğru

farkında olmadan çocuğumuza zarar verebildiğimizi düşünmek ürkütüyor beni

14. 2 Nisan 2010
  15. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ay icim bir tuhaf oldu. ah yavrum anneside meme verimiyormus artık. şansima büyük kızım kendi istemedi 13 aylıken kendi bıraktı memeyi, umarim mirayda kendi bırakır. Bende zorlamaya cok ama cok karsıyım ya. bendede aynı durum var et yemekden hoşlanmazdım agzımda o et çignemekden top olurdu zorla yutmak zorunda kalıyordum onu. ondan sonra yıllarca et yemedim. daha hala pek sevmem bütün parca et. Lütfen biraz dikkatli olun ya onlar daha cok kücük zorla güzellik olmaz. arzu bak cok duygulandırdın beni simdi

16. 2 Nisan 2010
  17. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    kesinlikle a.s

bengücüm bende çok kötü oldum okuduğumda ve paylaşmak istedim... kesinlikle çocuğa zorla bişey yedirmek diye birşey olamaz.her insanın hatta bebeklerimizin bile damak tadı var... ben başkalrının benim sevmediğim şeyleri vermesini istemiyorsam çocuğuma da aynı şeyi yapamam. mutlaka onlarında damak tadına uygun birşeyler vardır.denemek ve çocuklarımızı tanıyıp bunları öğrenmek gerekiyor. sadece sabır sabır... anne olmak böyle birşey olmalı :sinifsinif:

18. 2 Nisan 2010
  19. zemmrax

zemmrax hastasiyim...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kesinlikle zorlamam. Psikolojisine cok dikkat etmeye calisiyorum. Yabancilara karsi bilhassa hemen ellerine vermiyorum zaten cocugun yuha üstüne cullaniyorlar yakisikli oglumu görünce......sositososito önce alismasini beklerim sonra isterse veriyorum. Cogu insan bebekleri bir birey olarak görmüyorlar o ne anlar alissin gibi laflar edip duruyorlar. cok sacma...... onlarda birer birey ve kendi secimleri var.... Ek gidayida begenmedigi seyi üstelemiyorum okadar ugrasmis olsamda... Ac oldugu zamanlar deniyorum istemezse meme veriyorum.