Bebeğinize biberon ile süt içmeye nasıl alıştırdınız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve petem tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : petem
  1. petem

petem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim 16 aylık dünyalar tatlısı yeğenim var.Hiçbir şekilde biberonla ya da bardakla süt içiremiyoruz.Su içiyor biberonla fakat süt içmiyor.Bu arada annesi emzirmeye devam ediyor.Anne sütü aldığı için mi inek sütü içmiyor anlayamadık.Nasıl alıştırabiliriz önerilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyoruz a.s.

2. 20 Ocak 2009
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Benim kızım 2,5 aylık sütüm yetmediği için biberonla arada mama veriyorum.
    benim kızda normal biberon başlığını ememedi.
    damaklı silikon uçlardan aldım.
    Farklı biberon başlıkları deneyin canım.
    Belki inek sütünü sevmiyordur?İçine katabileceği bişyler vardır belki yaşına uygun,öylede deneyebilir yada suyla seyreltebilir.

4. 20 Ocak 2009
  5. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Aynı sorunu bende yaşıyorum 12 aylık bir kızım var, biberonla su içiyor, ayran içiyor ama sütü ne biberonla ne de bardakla içmiyor. Dr. emdiği için sorun değil dedi ama ben yine de alışsın diyorum. Umarım halledebiliriz.

6. 29 Ocak 2009
  7. Y@semin

Y@semin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim 8 yaşında bir oğlum var.Oğlum yemekten biraz problemli çoooook seçiyor.O yüzden zor büyüttüm.:çok üzgünüm:Ama süt konusunda maaşallah demeliyim.çünkü tam süt kolik.8 senedir benim buzdolap market reyonu gibidirdelikafadulden.Sütsüz asla durmaz.
    Küçükken sütünü yemek yemediği için hep bebe bisküvisi ile verirdim. Artık ondanmı alıştı bilmiyorum ama sizede tavsiye edrim.bebe bisküvisi yada biraz bal katın belki o zaman içerler.Ona alışır sonra sade içmez diye düşünmeyin.Ben küçükken 1 adet bisküvi ile başlamıştım artıra artıra 6 bisküvi ile bir biberen sütü içerdi.şimdi ise ballı,şekerli,çikolatalı ve sade sütü her türlü içiyor.hihoyyyt
    Ne diyeyim darısı,önce minik kızıma sonra süt içmeyen tüm çocuklara olsun.:Saruboceq::Saruboceq:

8. 10 Şubat 2009
  9. KADXIXS

KADXIXS aşksın sen cansın sen:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynen bu bendede sorun 16 aylık kızıam var benim kuzuda arada bir içiyor sütü çoğu zaman almıyor ama hala anne sütü emiyor doktoruna sordum doktor zorlamayla olacak değil dedi önemli değil ama yoğurt mutalaka yesin dedi hergün bende ilerde içer diye ümit ediyorum belki emmeyi bıraktığı zaman

10. 19 Şubat 2009
  11. fater21

fater21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar 26 aylık oglum var 19 aylık ken sütten kestim geceleri uyumuyordu memeye alışmıs diye 3 gün geceli gündüzlü uyku saatlerinde biberona cici bebe ve süt koyuyordum bi daha öylece döküyordum içmiyordu 4. gün kendisi istedi biberona az koydum verdim içe içe yattı ve alıştı şimdi olmazsa olmazlarımızdan biri ama yemek yemiyor

12. 7 Nisan 2009
  13. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım sütüm kesinlikle biberonla birşey içmiyor!!!!!ağzına verdiğim anda direk damaklamaya başlıyor.Sütümde yok denecek kadar az .Nasıl alıştırabilirim yardım..=(

14. 11 Nisan 2009
  15. erdemix

erdemix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşım pipetle denesen arkadaşın oğlu pipetin hatrına içiyormuş

16. 14 Nisan 2009
  17. fedakarcimcime

fedakarcimcime papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oğlum 13 aylık yaklaşık 15 gündür gece yatmadan önce biberonla çok az şeker ya da bal kattığım sütü veriyorum şarkı söyleyerek içiriyorum.Birkaç kere inat etti tabi ama sonraları onu oyun gibi algıladı sanırım, süt içelim mi deyince eliyle işaret yapıyor keyifli bir şekilde benimle mutfağa gelip sütü hazırlamamı bekliyor cokacimcoook başka bebeklerdede yararı olur mu bilemiyorum ama süte alıştırmak açısından denemekte fayda var a.s.

18. 30 Nisan 2009
  19. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende 7 aylık kızıma devam sütü alıştıramadım biberon almıyor çok sıkıntılıyıma.s.