Bebeğinize Kitap Okumaya Ne Zaman Başlamalisiniz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nargisos tarafından 29 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : nargisos
  1. nargisos

nargisos Guest

Pediatristler, bebeğinize 6 aylıktan itibaren yüksek sesle kitap okumaya başlamanızı tavsiye ediyor. Çünkü, bu dönemde, bebekler, kitapların renkli şekillerine bakmaktan hoşlanmaya başlıyorlar. Gerçi yeni bir teori, yeni doğmuş bebeklere bile yüksek sesle okumanın yararlı olduğunu söylüyor.

Uzmanlar, bebeğinize doğrudan ve yüksek sesle, ne kadar çok konuşursanız, gelişmesi ve büyümesi açısından o kadar önemli olduğunu söylüyor. Bu hem onun ruhsal doyumu, hem kelime hazinesi, hem de zekasının gelişmesine önemli katkılarda bulunacaktır.

Çocuğun yaşı ne olursa olsun, yüksek sesle okuma aynı zamanda çocuğunuzu okşamak için de iyi bir fırsattır. Böylece hem bebeğin hem anne/babanın birbirini hissetmesi ve yakınlaşması açısından önemli bir olanaktır. Unutmayın.

2. 10 Eylül 2006
  3. zeliha42

zeliha42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bilgilendirmelerin içn sağol.

4. 23 Eylül 2006
  5. pelin yxixldxixz

pelin yxixldxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :laugh: valla ben bu dediklerini çok denedim ama benimki ne zaman okusam ya kitabı alıp yemeye kalkıyor ya da başka şeylerle ilgileniyor. 6 alıkken bile kitap okuduğumda sessiz duracağına tam tersine bağırınıyordu. uyumak istediğinde bile yalnız kalmak isteyen ve müzik kutusunu yanında isteyen bir bebiş benimki

6. 24 Eylül 2006
  7. fearless

fearless Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Genç annelerin bunu dikkate almaları lazım

8. 12 Ekim 2006
  9. tufan

tufan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :laugh: Valla Bende Okumaya Çalişiyorum Ama Benimkide Kitabi Elimden Alip Ya Yemege Çalişiyor Yada Yirtmaya.:laugh:

10. 30 Ekim 2006
  11. iyivakit

iyivakit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben kendim kitap okumayı çok severim kızımı sallarken hep kitap okurdum ve edanur şuan da 19 aylık ama üç tana hikaye kitabı var ve onlara gözü gibi bakıyo.her gün mutlaka ara ra alıp ya kendi bize anlatmaya çalışıyo yada bizin okumamaızı istiyo.bence bu birazda cocuğa bağlı

12. 30 Ekim 2006
  13. moondance

moondance kuzucuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bilgilendirmen çok iyi olmuş gerçekten..benim kitap okuma vaktim gelmiş çoktan geçmiş bile...ama bizim minik kurbağa dinlermi orası meçhul tabiii?

14. 30 Ekim 2006
  15. SENACE

SENACE Guest

evet kızlar hatta bebekler anne karnında anne sesine anlaşıyorlarmış.
    Bebeğinizle hamileyken konuşun.
    Böyle bebekler huysuzlandığında anne sesi onları sakinleştiriyormuş.
    Bence çok doğru çünkü böyle bir tanıdığım var.

16. 30 Ekim 2006
  17. duru27

duru27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de bebeğime 6 aylıkken okumaya başladım.:KK46: zevkle dinliyor şimdi:1yes2:

18. 30 Kasım 2006
  19. güzelgacı

güzelgacı Guest

ben çocuklarımla hamile iken hep konuştum. çok hareketli oldukları ve beni karnımda tekmelemeye başladıkları zaman bile konuşup sakinleştiklerini hissettim. bence anne ile bebeğin iletişimi daha hamilelikte başlamalı.