Bebeğinize Tv İzletiyor musunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve vaveyla_a tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

16 Nisan 2010
    Konu Sahibi : vaveyla_a
  1. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba

ben tv izletmemek için koşulladım hep kendimi hamileyken ama uzun zamandır izliyor..kendi dinlediğim müzikleri dinletiyorum..Loorena mckennit,emma shaplin vs..sonradan duydum bu traz müzikler beyin gelişimine olumlu etki ediyormuş..
    kızım şu aralar tv ye çok meraklı kapatınca ağlıyor..trt çocukta nam nam ve pepeeyi izliyor:1rolleyes: izlerken kapatıyorum bir bağırtı kopuyor..
    napiim izleteyim mi..çevremde bazı insanlar iyi işte ne güzel diyor ama ben olumsuz etki ettiğini biliyorum..akşama kadar tv açma olmuyor..

2. 16 Nisan 2010
  3. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Benim kızımda 8 aylık. O da televizyon istiyor. Dediğin gibi namnam pepe , gece bahçesi bunları çok seviyor, gülüyorr eğleniyor. Ama iyi mi kötü mü yapıyoruz inan bende bilmiyorum. Zevk alıyor seyretmekten. Zaten çocuk bütün gün evde, yeni yeni havalar düzeldi dışarı çıkıyor. Canı sıkılır yavrucağın bütün gün evde. Arada izlemesinin bir sakıncası yok bence ya...

4. 16 Nisan 2010
  5. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar tabikide izlice önemli olan tüm vaktini orda geçirmemesi
    günde 1 saat sevdiği şeyleri izlemesinde bence sakınca yok
    benimki 6 aylık dr sordum yarım saat kadar bakıyo yada 1 saat hani gün içinde
    hiç bişey olamz okadardan dedi

6. 16 Nisan 2010
  7. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimki daha 3 aylık huysuzlanıp ağladığında tvyi görünce hemen gözlerini dikiyor ve susuyor :1rolleyes: ama ben de bakmasını istemiyorum

8. 16 Nisan 2010
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızım haftaya yaşına girecek ve hiç tv izlemez
    bunda benim etkim büyük
    taa hamileyken koymuştum kafama
    gündüz tv hiç açılmaz bizim evde
    ancak akşam eşim gelince haber saati açılır
    o yüzden kızımında öyle bir alışganlığı yok çok şükür
    oynarak, müzik dinleyerek, gezerek, kıtap okuyarak veya evi karıştırarak :) vakit geçirmek varken tv neden?
    kızımdan 2 ay büyük yeğenim var onun ise tüm zevki tv özellikle reklam seyretmek
    malesef
    çünkü hiç tasvip etmediğim birşey ama annesi tv yi kapatsın ağlıyor
    ayrıcada zararı olmaz diyen dr.larada bir anlam veremiyorum
    seyretmesi seyretmemesinden daha zararlıdır kanımca

Son düzenleme: 16 Nisan 2010
  10. 16 Nisan 2010
  11. estel

estel Guest

tv nin zaranın olmadığına herkes güler..
    dr. nasıl demiş bilemiyorum ama bizim bile izlememiz tercih edilecekken bana çok mantık dışı geldi..

zaten bebkler istemedikleri olduğunda hep ağlar..
    inanın açıklamadan anlıyorlar güzel güzel konuşarak pencereden bakmasını isteseniz dkkatini çekecek resimli kitap alsanız eminim ilgilenir..

bizim evimizde tv. zaten yok..
    evlenmeden önce öyle karar vermiştik..hiç eksikliğini hissetmedim şimdiye kadar..
    yani hamileyken bile izlemezdim..

zaten izlemenin dışında tv cihaz olarak zararlı bulunduğu odada açmamak lazım hiç..

12. 16 Nisan 2010
  13. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    vakit geçirmesi için değil,duyduğu ilgi için izliyor..bu tv bağımlısı olacağı manasına da gelmez sanırım öyle değil mi..

zaten kızımın tüm günü 13-14 saat uyuyarak we yerde oyuncaklarıyla oynayarak geçiyor..

14. 16 Nisan 2010
  15. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hamileliğimde tvyi hiç açmadım zaten çalışan biriyim ona vaktim de yoktu ama ben hamileliğimde izlemedim diye bebek te izlemez diye birşey yok.benim kızım 3 aylık renkli ve sesli olduğu için igisini çekiyor ve bakıyor.ben de bakmasına izin vermiyorum onunla konuşup oyunlar oynuyorum bunun yerine ama tvyi öcü olarak ta görmesin arada faydalı çocuk programlarını büyüyüp anlamaya başlayınca izleyebilir.açıkcası bunda bir sakınca görmüyorum.

16. 16 Nisan 2010
  17. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    sanırım yanlış anlaşıldı ben ve benim gibi arkadaşlar!
    kızım ağladığında ben tv yi tekrar açmıyorum ok?istedikleri olmadığında ağladıklarını hepimiz biliyoruz..
    sadece izlemekten zevk aldığı şeyleri arasıra müsade ediyorum ilgisi artığı için..bu kadarı da doğru mudur diye sadece akıl almaya çalışıyorum..

18. 16 Nisan 2010
  19. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    evet arkadaşlare hepimiz ve tüm dünya insanları tv izlemeden büyüdüler ve hepimiz onun zararlarından korunarak büyüdük,anlıyorum sizleri...:))
    bu çocuklar ilerde başka bir evrene transfer olmıcaklar bu dünyada olucaklar
    tv ye bukadar laf eden arkadaşlar ozman evlerine bilgisayar cep telefonu falan almıyodur demi....?
    ne doktorlar nede biz zararı yok demedik günde yarım saat bakıyo dedim drumuzda okadardan bişey olmaz dedi.....