bebeğinize vitamin veren varmı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve @ANGEL@ tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

28 Kasım 2008
    Konu Sahibi : @ANGEL@
  1. @ANGEL@

@ANGEL@ tahayla şevvalin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim kızım 3.5 aylık onun için önümüzdeki ay vitamin almak istiyorum şimdilik sadece D3 kullanıyorum multitabs varmış onu duydum onu kullanmak istiyorum dün doktora gitmiştim sormayı unutmuşum sizinde fikrinizi almaka istedim görüşleriniz için şimdiden teşekürlerCADIARZU

2. 28 Kasım 2008
  3. sherry456

sherry456 Guest

multitabs devit3 ün aynısı oluyo biz onu kullanıyoruz.d3 içirmek zor biraz multitabsı kolay alıyo benim kızım uyanık tabii o daha tatlı..ama devlet karşılamıyo fiyatı 16 ytl canım.istersen kullanabilirsin.
    birde demir ilacı veriyorlar 3 aydan sonra.onuda kullanıyoruz şimdi.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Kasım 2008
  4. 28 Kasım 2008
  5. ZeynOzlem

ZeynOzlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    demir ilacı 3 değil 4 aydan sonra dedi bizim doktorumuz ve de sağlık ocağındaki ebeler,hemşireler 4 ten öncesi sakıncalıymış

6. 28 Kasım 2008
  7. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizde 15 günlükten itibaren multitabs kullanıyoruz. 1 yaşına kadar kullanacak dedi doktorumuz. Demir ilacı henüz bizde kullanmıyoruz. Sherry sen damlalığındaki işaretli yere kadar mı kullanıyorsun? Biz damlalığın en üstündeki işaretli yere kadar kullanıyoruz. Benim kızımda tadını beğeniyor.

8. 28 Kasım 2008
  9. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bizede dr d3 bıraktırdı kilo alımı azdı bu ay dogru durust emmedi emmiyorda dr multitabsı baslattı evet bunun tadını begendi d3 hic sevmedi ustelik sırf yag gibi bisey zaten içinde aycicek yagıda var

10. 28 Kasım 2008
  11. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar ben bu devreyi aştım ama yinede deneyimlerimi anlatayım dedim.. multitabs a-c-d vitamini içeriyor yani d3 le aynı şey değil.. a ve c vitamini bebek gelişiminde çok önemli..40ı çıkan bebek multitabs kullanmaya başlayabilir ben 1 sene kullandım demir ilacıda 4. aydan sonra kilosuna oranla damla sayısı değişir.. bu arada multitabs ölçü olarak 1 ml di en üst seviyedeki işarete kadar sevgilerimle hepinize kolay gelsin bebek büyütmede bebişlerinizin şu aylardaki değerini bilin kızlar zaman çok hızlı geçiyor..

12. 29 Kasım 2008
  13. sherry456

sherry456 Guest

evet cnm üstteki çizgiye kadar kullanıyoruz.
    benim kızım 4 ayı doldurdu o yüzden demir ilacı da kullanıyoruz.

14. 30 Kasım 2008
  15. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ertuğda 45 günde 200 gr aldı diye dr.u d3 kesin dedi ve supra vit verdi şimdilik bunu kullanıyorz iğrenç kokuyo ama o koku bezinde çıkıyo sonra yani çişi şurup gibi kokuyo

16. 6 Şubat 2012
  17. sincerelyesra

sincerelyesra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    vitaminler demek bebege de veriliyormus, ben yeni arastirmaya basladim da ilgincmis

18. 25 Mart 2012
  19. ta_nem

ta_nem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımada vermişti doktor multitabs ama 2 gün önce gittiğim doktor verme artık dedi kızım 9 aylık gelişimi iyi diye verdirmedi herhalde kan ilacımızıda kesti doğal yolla ver dedi etle pekmezle falan işte