Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Fahriye tarafından 4 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Fahriye
  1. Fahriye

Fahriye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bebeğinizi Ağlarken Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Eğer bebeğinizin ağlama nedenini bulamıyorsanız, aklınızda kendinize bir kontrol listesi hazırlayın. Önce en son ne zaman karnını doyurduğunuzu düşünün, üç saat kadar önce doyurdunuzsa yemek yedirmeyi deneyin. Eğer daha yeni yediyse, bezini kontrol edin. Bezi temizse o an içinde bulunduğu ortamdan uzaklaştırmayı deneyin. Bu şekilde ağlama nedenlerini eleyerek neden ağladığını bulabilirsiniz.

Bebeğinizi Sakinleştirmenin Püf Noktaları:

*Ona emmesi için bir şey verin! Bebeğinizi emzirebilirsiniz, biberon, emzik ya da diş kaşıyıcı verebilirsiniz.
    *Bebeğinizi hareket ettirin! Bebeğinizi sallamak, onu rahatlatacaktır. *Kucağınızda sallayabilir, sallanan koltuğa oturarak birlikte sallanabilirsiniz.
    *Bebek arabasıyla ya da otomobille yolculuk da ona iyi gelebilir. *Bebeğinizle birlikte dansetmeyi de deneyebilirsiniz.
    *Bebeğinize masaj yapın! Bebeğinizin karnını ovabilir ya da karnını üzerine yatırarak sırtını sıvazlayabilirsiniz. Eğer gaz sancısı varsa bu masaj onu rahatlatacaktır.
    *Bebeğinize yakın olun! Bazı durumlarda ona sarılmanız, tek ihtiyacı olan şeydir. Kanguruyla bebeğinizi kendinize yakın tutmak, iyi bir çözüm olabilir.
    *Bebeğiniz çok ağladığı zaman, ona sarılarak karanlık bir odaya gidip ona masal anlatarak ya da bir ninni söyleyerek onu sakinleştirebilirsiniz.
    *Kalp atışlarınızı duymak, yeni doğanlar için oldukça sakinleştiricidir.
    *Bebeğinizi yalnız bırakmayı deneyin!
    *Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramamışsa, bebeğiniz içinde bulunduğu ortamı çok gürültülü, çok kalabalık ya da çok ışıklı bulmuş olabilir. Bu durumda onu karyolasına ya da portbebesine yatırıp ışığı kapatarak başında bekleyebilir ve sakinleşip uyumasına tanık olabilirsiniz.

nil2016, yagmurgozlum54, 0dolunay0 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. 10 Mart 2008
  3. rxuxyanaz

rxuxyanaz KOCALARI AZDIRMA BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    kız o kadar bakılmış insan emege bi tşk eder dimi yani aaa ne kadar ayıp fahriyecim emegine saglık canım

4. 21 Mart 2008
  5. kavakyeli00

kavakyeli00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    *Bebeğinize masaj yapın! Bebeğinizin karnını ovabilir ya da karnını üzerine yatırarak sırtını sıvazlayabilirsiniz. Eğer gaz sancısı varsa bu masaj onu rahatlatacaktır.
    *Bebeğinize yakın olun! Bazı durumlarda ona sarılmanız, tek ihtiyacı olan şeydir. Kanguruyla bebeğinizi kendinize yakın tutmak, iyi bir çözüm olabilir.
    *Bebeğiniz çok ağladığı zaman, ona sarılarak karanlık bir odaya gidip ona masal anlatarak ya da bir ninni söyleyerek onu sakinleştirebilirsiniz.
    *Kalp atışlarınızı duymak, yeni doğanlar için oldukça sakinleştiricidir.

Bende böyle oğluşumu ve kızımı sustururdum çok ağladıkarı zaman göğsüme yatmaları rahatlatırdı onları, sırtını önünü saçlarını ve heryerini ovalardım çok iyi geliyordu birazda sabırla beklerdim uzun sürdüğü de olurdu ama çok işe yaradı. Sarılmam onlar için en büyük ilaçtı sakinleşmelerinden anlıyordum...çok güzel bir duygu sarılmak...

6. 16 Nisan 2008
  7. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine eline sağlık canım a.s.

8. 6 Mayıs 2008
  9. yesilce222

yesilce222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    emeğine sağlık bilgiler için çok teşekkürler

10. 7 Haziran 2008
  11. gammzee

gammzee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    emeğine sağlık arkadaşım teşekkürler

12. 7 Haziran 2008
  13. alhan

alhan dünyama hoşgeldin meleğim Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106

henuz bebegım yok ama insallah bırgun olursa bunları dıkkate alacagım paylasımiçin tesekkurler arkadasım

lady1234 bunu beğendi.
  14. 9 Haziran 2008
  15. no.comment

no.comment Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aklımda bulunsun elinize sağlık çok yardımcı oldunuz..

16. 23 Haziran 2008
  17. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım ancak yanağını yanağıma dayayıp ninni söylersem susardı bebekken
    şimdideçok canı falan yandığında ağlarsa sarılmam yetiyor canım meleğim benim:nazar:

sevdaveysel bunu beğendi.
  18. 24 Haziran 2008
  19. bayanmawi

bayanmawi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben ne yaptıysam susturamazdım kızımı.aşırı sinirli ne yapıcam bilmiyorum.ama yinede emeğine sağlık..