Bebeğinizi Emzirmek İçin Uyandırıyor musunuz?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sgselçuk tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

26 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sgselçuk
  1. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim kızım bazen uyudumu uyanmak bilmiyo.bazende hiç uyumuyo.2 saatte bir emzirmek gerektiğinden uyurken saati doldumu uyandırıyorum.doktorlar kaldırın diyo ama uykusu bölünüyo.annemlerde çok kızıyo bana acıkınca uyanır diyo.siz napıyosunuz bu durumda

2. 26 Eylül 2008
  3. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğlum 49 günlük oldu maş.ama ben hiç uyandrmıyorum acıkınca uyanır merak etme yazık uykuda lazım bebişlere hem öyle uzun uyuyupta uyandında yüzüne bak hem çok rahatlamış hemde büyümüş gibi görüyosun canım bence hiç elleme uyusun.ilk doğdunda hastanede banada öyle dediler birinci günü hep kaldırdım emzirddim ama hep huysuzlandı 2 ci gün hemşire doktor gelip sordunda ne zaman emzirdin diye 15 dak.oldu diyodum halbuki oğlum 3 saattir uyuyodu hiç de uyandrmadım acıktında uyandı maş.sarılık bile olmadı düşün hani emzirmessen sarılık olur dediler ya çok şükür bişe olmadı yazık ya ben kıyamıyorum uyandrmaya yinede sen bilirsin canım:nazar:

4. 26 Eylül 2008
  5. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kıyamıyorum ama bazen uyandırmıyım diyorum 3 saat oluyo uyanmassa alıyorum memeye nasıl saldırıyo çok acıkmış oluyo.öyle emiyoki genzine sıçratıyo.uyku ağır geliyo uyanamıyo aç kalıyo sanıyorum.bide bi proğramda bebekler açlıktanda uyur saatini geçirmeyin diye duymuştum

6. 26 Eylül 2008
  7. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende ertuga katılıyorum benim kızımda 1,5 aylık ve bende hiç kaldırmadım ama benimkızımda kurulu saat gibidir kkaltıgı ve yatıgı vakitler çok düzenli hiç degişmedi bence bebegine bırak ne zaman uyanırsa ozaman emzir ilk zamanlar bebeklr çok uyuyolarda sonraları degişiyo merek etme daha az uyuyolarr

8. 26 Eylül 2008
  9. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bebeklerin kan şekeri maksimum 2 saat aç kaldıkları takdir de düşer.ve bunun etkisiyle bazen gözlerini açıp açlıktan ağlayacak halleri bile olmayabilir.özellikle ilk 3 ay maksimum iki saatte bir emzirmelisiniz....

10. 26 Eylül 2008
  11. Diloxsxum

Diloxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ılk haftalarında 2 saatı doldurunca uyandırıp emzırmek gerekıyordu
    ama sımdı uyusun dıye gozune bakıyorken uyandırmamk lazım dıye dusunuyor cunku uykusu bolunuyor ve huysuz oluyor
    zatne acıkınca kendı uyanıyor
    ben sımdı kendı uyanana kadar hıc dokunmuyorum gercı bugune dek daha hıc 2,5 saat den fazla uyudugunu gormedım de o baska konu tabııı
    ....:)))

12. 27 Eylül 2008
  13. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben kaldırmadan bebeqımı memeyı verıyorum hem uykusuna devam edıor hemde karnı doyuyor .cunku onun uyanmasını beklersem ac kalır herhalde

14. 27 Eylül 2008
  15. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    YEŞİLÖZEN.DİLOŞUM ertuğda öyle bellidir saati acıkınca hemen uyanır pek nadir özellikle banyo yapınca 4 saati bulur kalkması ama uyanır yani kilosuda ilk ay çok iyiydi maş.dedi dr amcası iyi beslemişsin ded 1.200 gr almıştı ben aslaaaaa uayndrmam şahsen canlarım

16. 27 Eylül 2008
  17. okyanus elif

okyanus elif "I am, I can" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk zamanlar uyandiriyordum fakat simdi bazen uyandiriyorum bazen degil ornegin goguslerim sizladigi zaman ve cok uyuduysa uyandirip hemen emziriyorum...

18. 27 Eylül 2008
  19. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim bebeğim 1 ay bir haftalık.bu zamanlardadamı uyandırmıyodunuz.ay napcamı şaşırdım.uyudumu tam uyuyo uyumazsada hiç uyumuyo