bebeğinizi kaç kere emziriyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve demirim tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : demirim
  1. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    beni bilen artık biliyodur çünkü bu konuyu çok sık dile getiriyorum biliyorum sizde bıktınız ama kızlar bnm bebeğim 2.5 aylık günde 8-10 defa emiyo fakat tek göğüsümü emiyo diğerine geçirince emmek istemiyo yarım saat sonra emmediği memeyi yeniden veriyorum işine gelirse emiyo gelmezse basıyo yaygarayı durumu bnm gibi olan varmı acaba?siz günde kaç kere emziriyosunuz ve ne kadar süre emiyo?mafoldumben
    bugün sinirden stresten resmen oturup ağladım:gitme: ne yapacağımı şaşırıyorum
    resmen tükendiğimi hissediyorum kollarım tutmaz oldu yorgunluktan halbuki o kdrda iş yapmıyorum ama oğlum beni çok yoruyo onu kaldırıp indirmekten bitap düştüm ne yapmalıyım önerisi olan var mı?cokacimcoook

2. 3 Temmuz 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum 4 aylık. gündüzleri 2-3 saatte bir emiyo, gece 4-5 saatte bir. 2,5 aylıkken çok daha sık emiyordu. niye kaldırıp indiriyosun canım. yat yatağa yatarak emzir. gece de yatarak emzir uyuyunca koy yatağına. valla ben doğduğundan beri öyle yapıyorum. yazık mı değil kollarına

4. 3 Temmuz 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım 4 aylık saat başı emiyo.

6. 4 Temmuz 2009
  7. demirim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    yatarak emzirmeyide deniyorum bu seferde uykuya dalıyo allahım uykuyu çok seviyo uyudummuda zor uyandırıyorumm dayısına çekmiş abimde böyle yerimseniben

8. 4 Temmuz 2009
  9. demirim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    peki bnm bebeğimin günde kaç kere emmesi idealdir bileniniz varmı acaba

10. 4 Temmuz 2009
  11. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    off sorma benimde emme konusunda bnde dertliyim oturup aglayabilirim ama uzulup ksilmekde olan sutumu kestirmek istemiyorum gozlerim doldu su an mafoldumben

biz daha yeniyiz ve ilk baslarda gelen sutum yok artik kizima gogsumu veriyorum iki cekiyo sonra bagirmaya basliyo mama vermek istemiyorum hic degilse 40 cikincaya kadar emsin istiyorum herseyi yiyip herseyi iciyorum daraldim artik onun bagirmasinada dayanamiyorum ooooooofff cok moralim bozuk ya senağlama dogmadan emzirmeyi dusunmuyodum ne zaman ilk gogsumu verdim asik oldum kizima ve vermek istiyorum bu seferde sutum yok hic dusunmemmisdim sutumun olmuycani senağlama

12. 4 Temmuz 2009
  13. demirim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ahh yaaa cnm bnm bende anne olmadan böyle sorunlar olacağını bilmezdim meğer ne zormuş bebek bakmak bendede aynı şey oldu ilk zmnlarda sütüm yoktu oğlum çok ğlıyodu etrafımdakiler bu çocuk doymuyo dedikçe onları dövesim gliyodu sonradan internetten araştırdım ve humana still tea çayını buldum gerçektende işe yarıyodu sütüm çoğaldı hemde acayip bi şekilde şimdide fazla geldiği için emmiyo bi ortasını bulamadık bence sende dene farkedecektir cnm ilk 40 gün çok zordur bende çektim bunalıma girmiştim hatta ayıptır söylemesi sıkıntı stresten bağırsaklarım düğümlenmişti:kedi: o yüzden snde canını sıkma derim bu çayı mutlaka dene eczanede satılıyo

14. 4 Temmuz 2009
  15. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    yurt disindada ismi aynimiki kendi konumdada dediler arkadaslar gidip sorucam artik ne yapim pekmez tahin bal 3 lt su ne bulursam deniyorum ama yok ya

16. 4 Temmuz 2009
  17. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim bebegim henuz 17 gunluk, huyu hic belli olmuyor, bir saat icinde 4 kere emdigi de oluyor, 5 saat hic uyanmadigi icin emmedigi de, sagip vermeyi denedin mi?

18. 4 Temmuz 2009
  19. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canim bentv de izlemistim, 1 litre sut icin annenin sadece 3 kalori almasi yeterliymis, yedigimiz ictigimizle pek alakasi yokmus yani, ama tatli yediginde insan kendini iyi hissediyorsa -hani cikolata falan mutluluk verir ya- yani rahat oluyorsa belki sutu daha kolay geliyordur ve bu nedenle tatli seylerin sutu artirdigi soyleniyordur, bir de ilik bir dus alin emzirmeden once deniliyor, dene istersen