Bebeğinizi kaç saat aralarla emziriyorsunuz

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ecesena tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ecesena
  1. ecesena

ecesena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızım 44 günlük. Beslenmesini bir türlü ayarlayamadım. Zaten sütümünde çok fazla olduğunu düşünmüyorum. Ağladıkça emziriyorum ve doymadığını düşündüğümdeyse mama veriyorum, doğrumu yapıyorum acaba.

2. 23 Şubat 2009
  3. calemityjane

calemityjane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bazen saat başı istiyo bazen 3 saat almadığı oluyo memyi bu konuyu bende tam anlamış değilim nırmali hangisi gaz sancısından memeye saldırdığı zaman saat başı istiyo sanırımyada doymadığından mı bilmiyorum evet kızlar özellikle düzene girenler kaç saatte bi emmek istiyor bebğiniz?

4. 23 Şubat 2009
  5. LAJOCONDE

LAJOCONDE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bu konuyu çocuk gelişimci dr a sordum..Benim bebeğim37 günlük..3 saatte emzirmem gerektiğini söyledi..sütün yağlanması için..Artık 2 saate gerek yok dedi..Hoş benimde lıkır lıkır sütüm yok zaten..Ama süt yeteneği olan arkadaşlarım için 3 saat olcakmış..Ben bi öğün meme bi öğün mama veriyorum

6. 23 Şubat 2009
  7. ecesena

ecesena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Lajoconde o zaman sen bebeğine 3 saatte bir meme emdirip 3 saatte bir mama veriyorsun. Peki mamayı kaç ml veriyorsun bebeğine

8. 23 Şubat 2009
  9. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ece,mamayı dr un mu önerdi yoksa sen kendınmı yetmediğini düşünüp verdin?çünku yetıp yetmediğine kılosuna bakarak en ii dr karar verebilir,
    bebeğin her ağlaması aç olduğunu göstermez,gaz sancısı,uykusuzluk yada huzursuzluğu olabılır,her ağladığında emdırmek bebeğin mıdesını rahatsız eder,kusmaya neden olur artı bebeğin kakasıda yeşil renk ise fazla emdiğini gösterir
    emzirme aralığı ise benım 2 saat ile 4 saat arasında deişebilio,uyanık ıse 2 saate ,uyoyo ise 4 saate emmek isteyebiliıo,
    mamanın hazmı daha zor olduğu için bebekler daha uzun surede acıkabilir ,sütün hazmı çok kolay olduğundan emziren annelerin bebişleri daha sık acıkır

10. 23 Şubat 2009
  11. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2 saat içinde tekrar emmek isterse aynı memeden dewam etmeniz gerektığını biliosunuz dimi?ilk gelen süt gazlı süt ,sonrasında yağlı doygunluk veren süt gelır,son sütü almazsa zaten doymaz bebek,bide üsstune siz diğer memeye geçersenız yine gazlı sütü alacak ,hem çok gaza neden olacak hemde kılo almasına yarayacak yağlı sütü alamamış olacak

12. 23 Şubat 2009
  13. reyhanKARAKAXSX

reyhanKARAKAXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimki emdimi saatlerce bırakmıyo memeyi.. 2 saat uyuyo 2saat emiyo napıcam bilmiyorum göğsümün biri yarada oldu zaten sütümünde az olduğunu düşünüyorum uyumayınca 30 luk bi mama hazırlıorum sonra başlıyorum tekrar emzirmeye uyuyana kadar... bilmiyorum doğrumu yapıyorum ama çok yoruyo bu tempo beni

14. 23 Şubat 2009
  15. ecesena

ecesena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ezracım, ben doğum yaptığımda ilk 5 gün sütüm gelmemişti, hastanede de mamayla başladık. Sonra 5 gün mama verdim tabii bu arada emzirmeye çalışıyordum ama tabi kızım süt gelmeyince ağlayıp duruyodu,bende devam ettim, daha sonra sütüm geldiğinde az olduğunu düşündüm, çünkü bebeğim hep ağlıyordu ve doktora zaten aylık gidiyoruz, doktora bu durumu açıkladım oda önce emzirmemi sonra da mama vermemi söyledi, ben de öyle devam ediyorum hala..
    Ama yinede bu beslenmeyi bi türlü ayarlayamadığımı düşünüyorum, bazen memişlerimin dolu olduğunu görüyorum ve o gün hiç mama vermiyorum çünkü doyup uyuyor, ama bazı günlerde olmuyor o zaman günde 2 kez veriyorum ve rahat oluyor bebeğim.Cuma günü tekrar kontrol günümüz tekrar görüşeceğim doktorumuzla..

16. 23 Şubat 2009
  17. reyhanKARAKAXSX

reyhanKARAKAXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    okuduğum kadarıyla senle durumumuz aynı bende bi türlü anlayamadım bazen emerek uyuyo bazende saatlerce emse uyumuyo ağlıyoo... sen mamayı günde kaç kez kaç ölçek veriyosun...

18. 23 Şubat 2009
  19. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Valla ben bebeğim nezaman ağlarsa veriyorum... Bazen uzun süre emmediğinde ben veriyorum o ağlamadan... Kilo alımı iyi çok şükür.. Sütümde normal...