bebeğinizi kucağa alıştırdınız mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve muku68 tarafından 14 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : muku68
  1. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tüm annelere selamlar...
    Benim 49 günlük bir oğlum var. prematüre doğdu, iki saate bir karnını doyurmam gerekiyordu. karnını doyur, gazını çıkar derken bizimki kucağa fena alıştı. hani sadece uyumak için istese neyse ama uykuya dalar dalmaz uyanıp beni arıyor, yoksam basıyor çığlığı. e işim gücüm var, sürekli yanında duramam ki. İki gündür seferberlik ilan ettik eşimle, emzirip karnını doyurdum mu hemen yatağına koyuyorum. bazen çok ağlıyor, yorulup uyuyakalıyor, bazen hiç itiraz etmeden baka baka uyuyakalıyor. Hani kucakta çok mutlu, hiç sesi çıkmıyor, kucaktan yatağına koyunca kendimi suçlu hissediyorum. Daha çok küçük, sevgiye ihtiyacı var, hain anne diyorum bazen ama başka çarem de yok gibi kızlar. Ne dersiniz? Sizin bebişlerde durum nasıl?

2. 14 Mayıs 2008
  3. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım en doğrusunu yapıyorsun benim bebişimde aynı öyle sürekli memede olmak istiyor meme verirkende mecburen kucağına alıyorsun bizimkide kucağa alıştı gibi bişey bizde çözümü bebek arabasında bulduk arabasında mışıl mışıl yatıyo tabi yatırana kadar evin içinde arabayla dolaşıyoruz hain anelikle falan ilgisi yok bunun sakın öyle düşünme uzmanlarda yatağında yatmasının en doğru olduğunu söylüyor sevgiyle bebişin güle güle büyüt

4. 14 Mayıs 2008
  5. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    benim kizim ilk 3ay sürekli kucagimda uyuyordu hep kucak istiyordu ama kislar bisi sölicem cocuk kucaga alisir diye bisey yokki aslinda.. ben 3ay asldim kucagima cünkü bebisler anne kokusunu istiyorlar özellikle seninki daha yeni minicik bebekler dogduktan sonra korkuyorlarmis anne karninda sicak yerde durduklarindan sicaga alisiklar kendilerini yatarken boslukta hissediyorlarmis dogduktan sonra yani annenin sicakligina muhtaclar... zamanla geciyo zaten .. benim kizim 3ay dan sonra kendi yataginda yatmaya kendi kendine uyumaya basladi... hala öle misil misil uyuyo artik rahatim yanii...

6. 14 Mayıs 2008
  7. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım bende baslarda hep kucakta tutuyordum hep benı ıstıyordu ama bıraz buyuyunce kotu oldu kugaca alısması bende karyolasının içine gırıp yatıyordum beraber uyuyorduk sımdıde artık karnını doyuruyorum sonra yatagına yatırıyorum uykusu varsa hıc sıkayetcı degıl uyuyo hemen ama uykusu yokssa sevıyorum oynuyorum yorulunca zaten uyuklamaya baslıyor bende onu yatırıp ısımı yapıyorum yanı hep emzırıp koyma sevgınıde goster annesı bol bol konus nunla

8. 14 Mayıs 2008
  9. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ilk 3 ay her ağladığında alınması gerektiğini uzmanlar söylüyor ayrıca ilk 3 ay alışkanlık edinmiyorlarmış ne yaparsanız yapın .
    yatağında uyutmaya 3 aydan sonra anca alışırmış

10. 14 Mayıs 2008
  11. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    evet bende aynen katiliyorum yeni dogmus bebek bile sevgi istiyo ben genelde hep yüzünü oksardim yada sarki söylerdim oda dinlerdi simdi bile yüzüne ciciii diyorum kendinden geciyo onun elinide kendi yüzüme koyuyorum oda bana cici yapiyo bide kikir kikir gülüyo biri sokulsun yanina hemen elini yüzüne koyar cici yapar fistigim...

12. 14 Mayıs 2008
  13. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar benımde derdım aynı 47 gunluk bebegım var.bır turlu yatagında uyutamıyorum.ya ayagımda yada kucagımda sallarsam uyuyor.sonra yatagına yatırıyorum.yanlız uyumak ıcın tum gun kucagımda yada ayagımda artık cok bunaldım evde teksem tuvalete bıle gıdemıyorum bırakıp.bırde asırı gazlı sureklı aglıyor.gıdıp slepper aldık o sallanırken ben ısımı yaparım dıye.fakat ondada yatmıyor henuz oraya yatırınca bagırıyor yıne.ne yapacagımı sasırdım artık.

14. 14 Mayıs 2008
  15. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar birdaha bebeğimizin küçük günlerine dönemeyiz bence sevebildiğimiz kadar sevelim zaten okadar çabuk büyüyorlarki aralarda ki zamanı kaçırmayın bence en güxel zaman onu kucakladığım aman dokunmayınca ona sarılmayınca sevdiğimi anlamıyorum

16. 14 Mayıs 2008
  17. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım akıllı teyzeleri..karnını doyurunca yatırıyorum biraz kendi kendine oynuyor..sıkılınca ağlıyor o zaman da kucağıma alıyorum..biraz öpüşüp koklaşıyoruz derken vakit geçiyor..ben şimdilik halimden memnunun tabii ilerde nasıl olur bilemem...

18. 14 Mayıs 2008
  19. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benım saglıklı sıhhatlı ıyı gunlerde buyut bebegını oncelıkle.
    ben ılk kızımda yaptım o hatayı.aman usur gece duyamam sesını,bogulur derken yanımızda yatmaya alıstı ve5yasında daha yenı yenı yatagına yatıyor.kendı uyumayı ancak ogrendı yatırıp kacıyorduk yanı:KK43:((((((
    ıkıncıde bu hatayı yapmadım.2aylıktı ve gazı azaldıgında cok yasamadık gercı;
    attım yatagına karnını doyurup sevıp oksadık ılgılendık
    9aylık sımdı.7aydır karnını doyurup sevıp yatırıyoruz kendı uyuyor.aglamadan artık.en fazal 3gun her yattıgında aglıyor.hem daha kucukken daha kolay oluyor.
    gazını cıkarıp altını temızle karnını doyur yatır yatagına bıraz aglaya aglaya alısır.
    emın ol hayınlık degıl bu;buyudukce sende sıkılacaksın kucakta uyutmaya buyudukce uyumamak ıcın dırenecek senın kolların sınırın yıpranacak vs...
    ben sımdı oynuyor emeklıyor gezdırıyorum yatagına opup kokluyor yatırıyorum.battanıyesıne sarılıp uyuyor.bende buyuk kızımla esımle kalan vaktımı gecırıyorum.dusunsene uyumadıgını salladıgımı kucakta gezdırdıgımı ben esım en onemlısı ılk kızım cok yalnız ılgısız kalacaktı.
    bence dene derım canım.derdını anla yoksa uyur.bazende cok yorulmasını bekle uyku sıkınca hemen yatır alısır.
    ne kadar kucukken alıstırırsan o kadar ıyı olur,kolay olur