Bebeğinizi nasıl besliyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğinizi -emzirerek, sağıp biberonla vererek, ya da mamayla farketmez- ne şekilde besliyorsunuz. Yani "ağlamayan çocuğa meme verilmez" sözündeki gibi bebeğiniz istediğinde mi, yoksa istemese de belli saatlerde mi?

2. 18 Mart 2010
  3. cnmkzm

cnmkzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    123
    canım benim bebeğim pek acıkan bir bebek değil,mama için ağladığı çok az olmuştur...bu yüzden mama saatini ben belirliyorum.... eskiden 4 saate bir mama verirdim ama artık o süre bile acıkması için az geliyor 5 saatte bir yiyor şimdi...yani sabahtan akşama kadar 3 yada 4 öğün yiyor,ara öğün yok bizde...

4. 18 Mart 2010
  5. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Ben emziriyorum canım.2 saatte bir emziriyorum. Açlıktan ağlamıyor yani. Mama sadece ilkon gün yenidoğan sarılığını atlatana kadar verdim sonra bıraktım tamamen. Şimdi sadece anne sütü alıyor. 6 ay bitene kadarda ane sütüyle devam. Şimdiye kadar sağıp biberonla vermedim dışarı çıkmadığım sürece. Ama ay sonu iş başı yapıcam mecbur biberondan alacak..

6. 18 Mart 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Kızım beni hiç emmedi,6 ay dolu dolu sağıp verdim ben.Günde 2 kerede mama veriyordum.
    Ben en fazla 3 saatte bir beslerdim.3 saatte bir 6.aya kadar benim kızım 120-150 lik içerdi.bu ikisi arasında gider gelirdi doktorumuzda yeterli derdi.

8. 18 Mart 2010
  9. odg

odg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de bebeğimi 3 satte bir besliyorum..sabah 7 de mamayla başlayıp,3'er saatte bir mama ve bir öğün sebze çorbası eşliğinde akşamda kaşık mamasıyla besliyorum. kuzeyim 6 aylık