bebeğinizi nasıl oyalıyorsunuz?

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve olric tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : olric
  1. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 6,5 aylık,henüz desteksiz oturamıyor,devriliyor bi süre sonra.ne yatmak istiyor,ne oturmak istiyor,oyuncaklardan 5 dak. sonra sıkılıyor.bütün gün nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum.siz neler yapıyorsunuz bütün gün,nasıl vakit geçiriyorsunuz?

2. 23 Şubat 2009
  3. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba, çocuğum yok ama yeğenimin hali geldi gözümün önüne. şimdi 15 aylık, büyüdü ama o zamanlar gerçekten akla karayı seçiyorduk.

bizimki müziksever. hala devam ediyor. etrafını minder/yastıkla koruma altına alıyorduk oturduğunda, çünkü özellikle gülerken falan ya da yorulduğunda pat diye devriliyordu. müziğe tempo tutup, dans ederek, o da kahkahalarla elinde çıngırağıyla tempo tutuyordu. bir de kağıtları seviyordu, ama yememesine dikkat etmeli, hışır hışır ses çıkarması hoşuna gidiyordu. tabii sürekli aktivite, pozisyon değiştiriyorduk. kriz anında klavyenin önüne getiriyorduk, kendinden geçiyordu ses çıktıkça, tıkıkrırkrr:)))

4. 23 Şubat 2009
  5. zuza

zuza emo emo fuck you emo!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebegım14 aylık oyuncaklarıyla oynamayı cok sevo ozellıkle muzıklı oyuncaklar muzık acıorum oynuo tv ızlemeyı cok sevıo cızgı fılm ac saatlerce oyalanır oz temızlık yaparken ole yapıorum cunku rahat durmuo kovaya elını daldırır banyoya gırer komodınlerın ıcını bosaltır:jeyyar:

6. 23 Şubat 2009
  7. sene

sene tatlı patitom... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide 6 aylık denemediğimiz şey kalmadı oyun halısı aldık en tefarruatlısından olmadı daha desteksiz oturamadığı halde mama sandalyesi aldık hoşuna gider diye bas bas bağırdı yürüteci hiç istemediğim halde bi umut aldım yine oyalanamadı sayısız renkli yumusak hareket eden müzik çalan ışıklı oyuncaklar alındı hemen sıkıldı tek itediğim bensiz sadece 5 dakika oyalanmasıydı. şimdide hoppala düşünüyorum ama umutlu değilim.bensiz bi dk kalmaya tahammülü yok.o bağırmadan lavaboya bile gidemiyorum.sizde işe yarayan bişeyler varsa tavsiyeye açığım.

8. 23 Şubat 2009
  9. sene

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birlikteyken hep kucağımda oyuncaklarıyla oynuyoruz 5 dk evde tur atıyoruz sıkılınca yine 5 dk artık bütün odalardan sıkıldı bikaçgündür banyoda zaman geçiriyoruz farklı geliyor sürekli yenişeyler deniyorum. şunu anladım ki ne yaparsam yapıym hep sıkılyor benimki ve kucaktan inmek istemiyor o kadar çok yorulmuşum ki bi haftada 2 kilo vermişim.yerimseniben

10. 23 Şubat 2009
  11. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    :1no2: valla, o konuda pek iyi haber veremeyeceğim kendi adıma. yeğenimde de arkadaşlarımın bebişlerinde de durum aynıydı. yürütece daha sonra ilgi gösterir diye düşünüyorum çünkü desteksiz oturamadığı zamanlarda çocuk kendini güvende hissetmiyor, mama sandalyesi-yürüteç gib şeylerde. biz odada muhakkak biri varken bile oyalamakta zorlandık, bu bıcırıkları. :KK46: 5 dakika değil ama 30 saniye falan televizyonda sevdiği bir reklam olsa, müziğine tempo tuttuğu ve canlı renkler olan, bebek bezi, şampuan reklamı falan hani anca diyorum kaydirigubbakcemile3

12. 23 Şubat 2009
  13. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    tamda bu konuda dertliyken, bu konunun açılmasına sevindim....... aynıyız sizlerle.. hiçmi hiç oyalanmlıyor... tek umudum havalar ısınsında sokağa atalım kendimizi.. oda bende bunaldık artık....................

14. 24 Şubat 2009
  15. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de havaların ısınmaını bekliyorum.şunu farkettmim ki evde başka birilerinin,özellikle de çocukların olması hoşuna gidiyor.farklı insan görmek çok yarıyor ona.biz bütün gün evde oğlumla yalnızız.sıkılıyor bütün gün evde benimle,değişiklik istyor.

16. 24 Şubat 2009
  17. sene

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çocoklar hoşuna gidiyor evet ama herzaman nerde bulucam onları. valla dışırıda kar etmiyor bizde kapı dışarı çıkarken başlıyo bağırmaya markette en fazla 5 dk kalabiliyoruz okadar hızlı alıyorum ki gören kıtlıktan çıkmış saır. tabi eve zor atıyoruz kendimizi bi geliyoruz ki çoğu şey eksik. canları sağolsun . yılmıycam herşeyi deniycem bakalım muhakkak vardır memnun olacağı bişeyler dimi? boşamı kürek çekiyorum yoksa doğalarımı bu

18. 24 Şubat 2009
  19. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    aslında, gözlemlediğim kadarıyla; oyalama yöntemi bulana kadar aradan zaman geçiyor, büyüyor ve gelişiyorlar, oyuncaklara ilgi göstermeye başlıyorlar. çekerken zor ama sonrasında şimdi hep o ayları düşünüp gülüyoruz, ne hallere düşmüştük diye kaydirigubbakcemile3