bebeğinizi nasıl taşıyorsunuz kızlar okuyun lütfen:/

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve emilii tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

7 Nisan 2008
    Konu Sahibi : emilii
  1. emilii

emilii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm kızlar 25. haftamın içindeyim bebeğimi aşağıda taşıyorum yokuş,merdiven çıkarken çok yürüdüğümde kasıklarımda basınç hissediyorum ve idrara çok sık çıkıyorum.siz nasıl taşıyorsunuz ve dahamı fazla dikkat etmem gerekiyor erken doğum olmaz demi ?deneyimlerinizi paylaşın lütfen:uhm:

2. 7 Nisan 2008
  3. kxixvxixrcxixksalata

kxixvxixrcxixksalata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım,tabiki dikkat tüm hamilelik boyunca gerekli.Dr.kontrollerinde erken doğum riskinin olup olmadığını sormuyormusun?Tabiki aşağıda taşımak,ağır kaldırmak,fazla yorulmak tüm hamilelikler de risktir.Bende hamileyim,evde iş yaptığım zamanlar bel ve kalça ağrısından duramıyorum,belim kopacak kadar ağrıyor.Her seferinde kendimi yormayacağım diyorum ama malum ev hanımlığı kolay değil,ben yapmazsam kim yapacak evin işini.Sende fazla yorulmamaya bak,merdivenleri dura dura,nefeslenerek çık.Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşım.

4. 8 Nisan 2008
  5. emilii

emilii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkür ederim cnm konumu cevapsız brakmadığın için. evet ev hanımlığı zor herşey sana bakıyor fazla yormyorum kendimi dikkat ediyorum tabi ama hamilelik pisikolojisi olsa gerek zaman zaman endişelere kapılıyorum ilk gebeliğim...Allah bebişlerimizi hayırlısıyla kucağımıza almamızı nasip etsin :KK46:yerimseniben

6. 9 Nisan 2008
  7. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kızlar;
    Emiliicim kendine çok dikkat et.Yavaş yavaş iş yap, dinlene dinlene.Bende 17.haftayı bugün doldurdum. Merdivenleri hızlı çıksam hemen kalbim sıkışıyo, nefes alamıyom.Çabuk yoruluyoruz yani..Fakat cinsiyeti yarın doktora gidince öğreneceğiz inşallah. Geçen ay gittiğimizde bir doğum vardı ve doktor fazla duramadı muayene de. Bi dahaki aya demişti bende fazla ısrar edememiştim.Ama 3.ayın sonunda öğrenenler var. Benimde belim ayakta çok iş yaptığımda ağrıyo, mesala bulaşık yıkayım biraz fazla yorulayım duramıyom belimden.Kasığı ağrıyanın kızı, beli ağrıyanın oğlu diyolar.. Sizce bu doğru mu? Ya da böyle bi benzetme yapılabiliyo mu? Birde sadece reflü başlangıcım var, onun dışında iyiyim.
    Var mı böyle cinsiyet tahmini ile bildikleriniz?

8. 9 Nisan 2008
  9. MUTLULUK&

MUTLULUK& Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, Bor arkadasım da senin gibi bebeği aşagıda ve doktor erken dogum olabilir demiş bol istirahat verdi ayaklarını 45 derece acı ile yuksekte tut demiş bence fırsat buldukça dinlen ve ayaklarını havaya kaldır.. vede cok dikkatli ol.. :=)Tü hamilelere Allah saglık sıhatle dogum nasip etsin :nazar:

10. 9 Nisan 2008
  11. ilsenim

ilsenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende 24 haftalık hamileydim ilk üç aydan sorna sık idrara çıkmak azalır diyolsrdı bense o dönemde bile yarım saatte bi lavaobadaydım gerçekten çok zorlanıyo insan bebek aşşağıda olduğu zaman kendine d,ikkat et sağlıklı bebişler ve hayırlı doğumlar sana ve isteyen herkese

12. 9 Nisan 2008
  13. emilii

emilii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba cnm kişiden kişiye belirtiler değişiyor 4. ayda dr gittim genital bölgesinde bişey görünmüyor kız gibi demişti 5. ayda kesin söylerim dedi. bende bel ağrısı çok yaşıyorum ayakta duramıyorum uzun süre belime yastık desteği koymadan oturamıyorum beni gören herkez senin oğlun olucak diyodu (fiziksel değişiklerimi görünce aynı zamanda belirtilerimi şikayetlerimi söleyince) herkez oğlun olucak diyodu 5. ayda dr kızın olucak dedi bende şaşırdım hem sevindim oğlun olucak diyenlerde şaşırdı sürpriz yaptı kızım bide derler kız genital bölgesini gizler erkek rahat olur derler benm kız gayet rahattı hatta çok rahat olucak bu kız şimdiden belli diye espiri yapıyoruz : ))) saydığın bütün şikayetleri bende yaşadım cnm ama 5. aydan sonra hepsi geçiyor o zamanda hamişliğin tadını fazlasıyla çıkar :dance::nazar:

14. 9 Nisan 2008
  15. emilii

emilii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim kızlar Allah hepimizin bebişlerini bizlere annelerie bağışlasınyerimseniben

16. 9 Nisan 2008
  17. askprensesi

askprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende hep asagilarda tasiyorum ve sik sik idrara cikiyorum arada sancim oluor kasiklarda ama tabiki dikkat etmek gerekiyor bende 32 haftalik hamisim

18. 21 Aralık 2009
  19. dutemo

dutemo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de 28.haftamdayım.öğretmenim ama okulu erken kapattı doktorum.evde istirahat edicem artık.bebeğimi aşağıda taşıyorum ve zor oluyo gerçekten.rahimde yarım cm açılma olmuş.bir iki damla kanamam oldu.doktorlar bu durumu çok ciddiye alıyo tabi.yani tüm bu faktörler beni eve hapsetti.bebeğini aşağaıda taşıyosan (hele çalışan anneysen) çok dikkat et.hayırlısıyla kurtulalım inşallah