bebeginizi nasıl yatırıyorsunuz???

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esin58 tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

9 Nisan 2009
    Konu Sahibi : esin58
  1. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebeginizi sırt üstümü uanmı yatırıyorsunuz.kızım 4 aylık ben sırt üstü yatırıyorum.hareketlendi şimdi bide.yan yatırsam dönüp burnunu kapatacak diye korkuyoruz.gazını alıp 10 dakka kucagımda tutup sırt üstü yatırıyorum ya siz?

2. 9 Nisan 2009
  3. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    sırt üstü ama kafası yan yatırıyorum genelde

4. 9 Nisan 2009
  5. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence yan yatır, benimki 3 aylık yan yatırıyorum. burnunun kapanacağını sanmam, ama sırt üstü kusarken allah korusun boğulabilir...

6. 9 Nisan 2009
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet sırt üstü yatırıyorum bende ondan korkuyorum.bende yan yatıraryim bari.saolun kızlar ya.ya bide ben yastiksa kullanıyorum ama yüksek yastı degil.kafasi cok geride olmasin diye.

8. 9 Nisan 2009
  9. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk bir ay yan yatirdim kusar da bogulur diye sonra drum 1.aydan sonra sirtustu yatirmami soyledi.boylece kizimin kemikleri duzun buyurmus...

10. 10 Nisan 2009
  11. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben kızım hareketleninceye kadar hep yan yatırdım sonrada sırt üstü şimdi kendi uyumaya geçerken yüzüstü dönüyor izliyorum kafasını hemen yana çeviriyor

12. 10 Nisan 2009
  13. Ozlem35

Ozlem35 Güzel Kızlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 4 aylık doğduğundan beri yan yatırıyorum şimdi ara ara sırt üstü yatırıyorum hemen kendisi kafasını yana çeviriyor.Güzdüzleride yüz üstü yatırıyorum sanki daha rahat uyuyor.Benim bebişim hertürlü yatmaya alışcak sanırım.

14. 10 Nisan 2009
  15. aasu_nur

aasu_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 3 ay 1 haftalık.. ben de genelde sırtüstü yatırıyorum. nadiren yan yatırıyorum ama hala bebeğimin esas rahat ettiği pozisyonu bulduğumu söyleyemem çünkü gündüz uykusu yarım saat civarını geçmiyor:KK43: yattıktan yarım saat sonra uyanıyor sonra beşiğini sallıyorum geri uyuyor daha ayrılmadan uyanıyor, ve bu olay ben kafayı yiyip onu kaldırıncaya kadar kendini tekrarlıyor.. tabi hiç bi işimi bitiremiyorum o yarım saatte de..

bi de arkadaşlar ben hala yatırırken kollarını ince bi battaniyeyle sarıyorum, yoksa kıpırdandıkça kendi kendini uyandırıyo.. bu ne zamana kadar sürecek onu da bilmiyorum artık açık alışması gerek ama ne zaman açık yatırsam ellerini salladıkça uyanıyor, hatta parmağını gözüne bile soktu bi defasında... bu sorunu nası aşıcam acaba???

16. 11 Nisan 2009
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızım bu hafta sonu 4. ayını tamamlıyor 2. ayından itibaren sırt üstü yatırıyorum bi arar çok pipiriklenirdim ay ya kusarsa ya bişi olursa diye ama artık o kadar kasmıyorum. çünkü ben gece yatırırken kafasını yan çevirsem bile o tekrardan kendi pozisyonunu belirliyo yani demek istediğimin bebeği sürekli kontrol etmeye kalksak sabaha kadar uyumamak lazım sonuçta biz gece uyurken bebeklerimiz kimbilir kaç kere kafayı sağ sola çeviriyodur. ayrıca başının altında yastık var.

18. 11 Nisan 2009
  19. fezamelek

fezamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [sırt üstü yatırıyorum... kendi de öyle seviyor...