Bebeğinizi nasıl yatırmalısınız- bebek yatma pozisyonu

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  25 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Bebekler gece gündüz demeden süreli uyur, kimi bebek ise gündüz uyur gece uyumaz ya da fazla uyumayan bebeklerin anneleri, artık uykusuz gecelere elveda diyeceksiniz, çünkü bebeğinizin gece boyunca deliksiz uyuk uyuma alışkanlığını nasıl kazandıracağınıza dair bilgiler veriyoruz…

  Gece boyunca eli beşik de olan anneler, eşleriyle nöbetleşe bebek avutan çiftler, gözünüz aydın :) artık bebeğiniz gece deliksiz uyuyacak:)  Bebekler doğduklarında gece ve gündüz ayrımı yapamazlar. Onun gece ve gündüz kavramını öğrenmesine yardımcı olacak olan annesidir. Peki nasıl olacak? Öncelikle bebeğin gece uyumadan önce yapılacak rutin işlere alışması gerekir.  Örneğin pijamalarını giymek, banyo yaptırmak, sütünü odasında vermek, perdeleri sıkıca kapatarak gece ortamı oluşturmak, bebeğin gece kavramını daha hızlı anlamasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra bebeğin ve annenin uyuma alışkanlıkları farklıdır. Annenin, doğumdan sonra yorgun düşmesi ve bebeğin uyuması için ne gerekiyorsa yapması bebeğin uyku alışkanlığında bozukluklara yol açabilir. Uzman görüşlerine göre , sallayarak uyutulan, anne ve babanın yanında yatmasına uzun süre izin verilen bebeklerin ilerki yaşlarda uyku problemleri ile karşılaşacağı belirtiliyor.

  Yeni doğum yapmış anne, özellikle de ilk bebeği ise, işi daha da zor olur, en çok da dert yandığı, uykusuz geçen gecelerdir. Ama konumuz da verdiğimiz bilgiler eminiz ki işinize yarayacak ve bebeğiniz gece boyunca mışıl, mışıl yatacak :)