Bebeğinizi ne zaman kendi odasında yatırmaya başladınız yada başlayacaksınız!!!

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve zuzuuum tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

19 Aralık 2009
    Konu Sahibi : zuzuuum
  1. zuzuuum

zuzuuum ZUZUMUNNN MINIK KELEBEGII Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Herkese merhaba;

Benim mini mini Alyam 5,5 aylık oldu ama hala bizim odamızda park yatagında yatıyo... Son 1 haftadır yatagını tanıdıgını hatta yattıgında mutlu oldugunu gördüm, kendi odasını cok az görüyo genelde ben neredeysem oraya götürüyorum onu da evde... Kendi odasını görünce garibim baya bi sasırıyo kaydirigubbakcemile3

Kıssadan hisse yavas yavas etrafını iyice algılamaya basladıgını görüyorum acaba kendi odasında mı yatmalı artık alışabilmesi acısından kafamçokkarıştı

Gecenin 12 sine kadar uyumadıgı icin bende baya pestil bi sekilde uyuyorum, yan oda olmasına karsın gece uyanırsa duyarmıyım diyede endişeliyim, sizler ne yaptınıs kıslarrrr yerimseniben

2. 19 Aralık 2009
  3. kikoleyim

kikoleyim onlar benim prenseslerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok iyi düşünmüşsün baştan alışmalı evet ama
    iş öyle demekle olmuyo işte
    gece kalkıp bi yanından alamk var yanında sallamak var bide taa öte odaya git gel yapmak var

şölebi gece emme olayı azalsa daha rahat edersin canım
    ilk kızımda odamızı 1.5 yaşında ayırmıştık ama her ağladığında duyabileceğim uzaklıktaydı
    ona onun odası olduğunu benimsetmiştim
    öğle uykularında bile hadi odana gidelim diyerek felan onunda biodası olduğunu anlatmıştım sevdirmiştim
    oda bundan büyük bi heycan duyuyodu hoşuna gidiyodu

aslında benim kızım gibi aklı başına erdiğindede koyabilirsin canım karar sana kalmış
    ya pes etmem kalkar dururum dersin yada aklı başına gelince ayırırsın
    bide şu var bebişlerimiz çok hızlı büyüyolar doğduğunda koynundaydı az büyüdü yatağa ayırdın azdaha büyüdü oda ayırmak istiyon zamanı gelişcek evdende ayrılacak
    dedimya zaman çabuk geçiyo hızlı büyüyolar
    bırak biraz daha yanında kalsın sonrası olmayacak çünkü
    bizim gibi zamanı gelince uçup gidecekler
    tadını çıkarmaya bak

4. 19 Aralık 2009
  5. selsin

selsin canım oğlum çağın bera Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zuzuucum bizde oğluma sepet beşik almıştık.malum 4.aydan sonra kullanamadık.benim oğlum 2 aydır yatağında yatıyor.odasıda bizim odanın önünde bir boşluk var orada.seninkşde yanındaymış merak etme duyarsın canım.ama biz şöyle yapıyoruz ilk önce bizim yatakta uyuyoruz.sonra babası onu alıpğ kendi yatağına yatırıyor.gece emişmeye kalktığında emiyor ve uyuyor direk kendi yatağı.

6. 19 Aralık 2009
  7. ayisigii

ayisigii balım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet zuzuuum böyle bir topik açtığın için teşekkür ederim
    bende hep merak ediyordum acaba erken mi ayırdım diye
    oğlum odası yanımdaki oda ilk 3,5 ay yanımız da beşik de yattı sonra odasın da yatırmayı denedim ve odasını çok sevdi yatağını daha rahat buldu gece uyanınca sesini duyuyorum annelik içgüdüsü sabaha karşı uyanınca da yanımıza alıyorum

8. 20 Aralık 2009
  9. huri37

huri37 Huzur Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    kikoşum ne diyon ya 9 ay karnımızdaydı doğduğunda koynumuzdaydı az büyüdü yatağa ayırdık azdaha büyüdü oda ayırmak istiyoz zamanı gelişcek evdende ayrılacak.....:gitme::sinifsinif::1shok: vermem vermemmmm

10. 20 Aralık 2009
  11. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    en iyi zaman 6. ay diye biliyorum .. etrafı yeni yeni algıladığı , evin insanını yada yabancıyı ayırt ettiği zaman başlıyor artık yavaş yavaş .. 6. aydan sonraya kalırsanız zorlanırsınız diyorlar .. ama ben bu yaza doğru taşınıcam bu evden ,biraz daha küçük derli toplu bi ev olsun istiyorum .. onun odası olacak odayı şu an ardiye gibi kullanıyoruz , o yüzden istesem de 6. ayda ayıramıycam , belki 10. ay gibi ayırmış olucam ..

12. 20 Aralık 2009
  13. zuzuuum

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yaaa benim aslında kızımı odasına yatırasım gelmiyo cok alıstım sanırım, gece gözümü acınca daha kalkmadan yatagını göresim geliyo :kedi: Ana kuzusu yapcem ben kızımı kaydirigubbakcemile3 Bi de 3-5 ay gibi bi süre görümcem bizde kalcak alyanın odasında kalıyo suan! Bi farkı olurmu sizce oda degistirmem, gerci maksat odasına alısması ama :kahve:

14. 20 Aralık 2009
  15. kikoleyim

kikoleyim onlar benim prenseslerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bal gibide vericen kızım dünyanın döngüsü bulülülülülülü

16. 20 Aralık 2009
  17. zuzuuum

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende vermemmm ki baaan neeee :1ninca:

18. 20 Aralık 2009
  19. aysbar

aysbar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bizim doktorumuzda ayırcaksanız 7 aydan önce ayırın.ve bu işlemi yavaş yavaş yapın dedi.oğlumda 4.5 aylık olduğundan beri kendi odasında yatıyor.hiç bir problem yaşamadık.