bebeğinizi nelerle oyalıyorsunuz???

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Biricik tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Biricik
  1. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar oğlum 6 aylık oldu ve kucağımda bile durmuyor. sürekli kıpır kıpır:KK46:. bir dakka durmuyor. yatırıyorum hoopp tersine dönüyor. oturtuyorum 5-10 dakika içinde öne yada yanlara doğru eğilip kalıyor. yanlız bırakmaya gelmiyor.yürüteç almayı düşündüm ama o kadar kafam karıştıki. herkes farklı farklı şey söylüyor. şöyle kendi kendine oynayabileceği bebeğe zararı olmayan bir oyun gereci varmı? siz neler yapıyorsunuz bu afacanları oyalamak için?:KK46:

2. 8 Eylül 2008
  3. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    OF CANIM NE SEN SOR NE BEN SÖYLİYEYİM kaydirigubbakcemile3 BİR DAKİKA DURMUYO YERİNDE BİRTENE İNEGİMİZ VAR ONU GÖRÜNCE ÇILDIRIYOR YANIAN AYAKTA DİNELTİYORUM SAGA SOLA SALLANIP ARADA SIRADA ONU ISIRMAYA ÇAILIŞIYOR.
    İŞTE İNEGİMİZZ :roflol:

4. 8 Eylül 2008
  5. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bizdede aynı dert nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum.. ben oyalıyorum yuvarlıyorum, ayakta ellerinden tutup yürütüyorum konuşuyorum vs. ama bende de pil bitiyor tabi bazen kendi kendine oyuncağıylada oynuyor özellikle iki oyuncağı var onlarla baya ilgili özellikle ses ve müzikli olanlar dikkatlerini çekiiyor sürekli ağzına aldığı için ısırılmaya müsait olması ideal :)

6. 8 Eylül 2008
  7. burcu_ege

burcu_ege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benım oglumda 1dk durmuyo kocaman bır yer mınderı yaptırdım onun uzerıde yuvarlanıyo ısıklı bır kopegımız var renklı ısıklar yanıyo muzık calıyo tıtresımlı oyle oyalanıyo bıraz

8. 8 Eylül 2008
  9. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende şarkı söylüyorum balkondan ışarıyı izletiyorum arabaları takip ediyor hoşuna gidiyor bazen yer minderini serip yatırıyorum yeni yeni yüzüstü dönmeye başladı hoşuna gidiyor birde halka şeklinde nuby nin dişliği var onu kemiriyor ve renkli sesli hışırtılar çıkaran bir arımız var onunla oynamayı seviyor...ama uyku sıkıştırınca hiçbirini gözü görmüyor....

10. 8 Eylül 2008
  11. zoyo

zoyo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok şekermiş inekcik:) bence renklerinden dolayi seviyor onu bebişin... Bebeklerin rahatça seçebildiği renkler siyah ve beyazmiş çünkü... Bir yerde okumuştum; doktor siyah beyaz oyuncaklar kullanin diyordu... Mesela bizimkide renkli oyuncaklarina karşilik siyah kumanda telefon vb. Cihazlari daha çok tercih ediyor:) teknoloji beboşlari nolcak:)

12. 8 Eylül 2008
  13. capriss

capriss Guest

benim kuşum tam bi oyuncak hastası bi küçük leğeni var içi çıngıraklarla ve ablasının oyuncak aksesuarlarıyla dolu yere mindere yatırıyorum yanınada leğenini koyuyorum anında boşaltıyo üzerine maşşallah onları görünce dünya ile alakasını uykusu gelene kadar kesiyo arada kontrol ediyorum oyuncakları odanın kapısına kadar fırlatıyo sıkılırsa 5 dk yürütece koyuyorum fazla sıkılmıyo oyalıyo kendini ama 2 ay öncesine kadar kabus gibiydi biri kucağında tutmadan iş yapamıyodum

14. 8 Eylül 2008
  15. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    canim senin bebegin ne kadarlik acaba vallahi benim kizimda diger arkadaslarin anlattigindan farkli degil 5 bucuk aylik hic durmuyor oyuncaklar cingiraklar aldim cok cabuk sikiliyor onlardan beni sürekli yaninda istiyor bazen biraz oyuncaga dalarsa ancak...yoksa hic oyuncak falan görmüyor gözü.acaba oturmaya baslayinca kendisi oyalanirmi? yürütec alsammi diyorum ama onuda doktorlar önermiyor zararliymis ne yapicaksak fisfisfis:sm_confused:

16. 8 Eylül 2008
  17. capriss

capriss Guest

bebeğim 17 mart doğumlu 6 doldurucak nasipse ben oyuncaklarla çok erken tanıştırdım ondanmı acaba ne zaman elime renkli bişi geçse seyrettiriyodum gözleriyle takip edip ellerini kımıldatıyodu sora 3 ayını geçerken tutmaya başladı derken böle oyuncak delisi oldu ağlarken bile eline bişi verince hıçkıra hıçkıra onu evirip çevirip susuyo maşşallah yürüteçte çok kararsız kaldım baya düşündüm doktor tabiki hayır dedi ama ben sadece değişiklik olsun diye aldım öle saatlerce kullanmak için deil sadece 5 - 10 dk koyuyorum sabah akşam ona yetiyorilk koyduğum günlerde çocuk içinde yığılınca moralim bozuldu bu nası durcak bunda die bir haftada dik durmayı öğrendi

18. 8 Eylül 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende oyalıyabilmek için bir sürü oyuncak aldım.ama hiç biriyle ilgilenmiyor derdi başı sokak bizim gaz sorunumuz çoktu ilk başlarda bende oyalamak için gezdiriyordum sokağa alıştı tam sokak kuşu arabalara bakar onu sevenlerle gülüşür vs...en kolay bu şekilde oyalanıyor yoksa oyuncak falan bizim için hepsi hikaye oldu...