Bebeğinizi Sallayarak Uyutmayin

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve seyran tarafından 24 Ekim 2007 başlatılmıştır.

24 Ekim 2007
    Konu Sahibi : seyran
  1. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    İngiliz doktorlar, bizde de sıklıkla başvurulan bir yöntemin, bebeklerin sallanarak sevilmesinin ya da uyutulmasının çok tehlikeli olduğunu açıkladılar.
    Edinburgh Royal Hastanesi çocuk nörologu Dr. Robert Minns ve ekibinin, 25 kadar sallanan bebek sendromu (SBC) kurbanı üzerinde yaptığı araştırma ortaya koydu ki; severken ya da sinirlilik haliyle sallanan bebeklerin beyinleri zarara uğruyor. Bu bebeklerin ileri yaşlarda kör, hatta felç olma ihtimali yükseliyor.

Sekizinci aya dikkat!

SBC’nin ortaya çıkması için bebeği yalnızca bir saniye sallamanın bile yeteceğini savunan Minns şöyle konuştu:

"Dokuz aylık ve 21 yaşında gelişmeleri inceledik. Uzun yıllar bu konu üzerine çalışıyoruz. Araştırdığımız bebeklerin yarısında görme bozuklukları, yüzde 40’ında konuşma problemleri olduğunu gördük. Bazılarının da denge problemleri var. Kimileri yürüyemiyorlar. Bunların çoğunun bebekken, özellikle sekiz aylıkken sarsıldıklarını gördük."

Minns, SBC’nin kas hareketlerinin kontrolünü yavaşlattığını da kaydederken şunları söyledi: "Beyindeki değişiklikler nedeniyle bebek devamlı ağlıyor olabilir ve gıda alamaz. Böylece vücut zayıf düşebilir. Fazla ağlamak damarları çatlatabilir, ayrıca sallarken kanamalar da oluşur."

2. 24 Ekim 2007
  3. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ben cok sukur oglumu hic sallamadim diyebilirim sadece en fazla uc o kadar baska hic sallamadim uyuyodu kendilinden biberonla memeyle o kadar cok sukur

4. 24 Ekim 2007
  5. dilekgu

dilekgu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben ikisinide salladım.hele küçüğünü 2 sene sabaha kadar hiç durmadan salladım.çok şükür hiç bir şeyleri yok.bizim komşularda sürekli sallıyorlardı onun ikizleride çok sağlıklı maşallah.

6. 27 Ekim 2007
  7. belissimo

belissimo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    O bilim adamları gelsinler de uyutsunlar bir gün uyumayan bebeyi:mymeka:

8. 27 Ekim 2007
  9. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Cok önemli bir bilgi.Ben de ilerde annelik mertebesine erersem bebisimi sallamam..Tesekkürler canim.

10. 27 Ekim 2007
  11. Yagmur052

Yagmur052 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    aaaa peki sallamadan nasıl uyutuluuuur fisfisfis

12. 2 Kasım 2007
  13. ermehel

ermehel mavi gibi Üye

Beğenildi:
    385
    Ödül Puanları:
    148
    bende kesinlikle sallamam diyordum :) erva aralıkta 3 yaşında olacak ve 2 ay önce bıraktım sallamayı :) ben ervaya ne emzik verdim nede biberon kullandım emerken uyursa uyuyordu yoksa hep sallandı valla .öle tavsiye etmek yazmakla olmuyor bu işler her bebegin huyu degişik bazıları o kadar hırçın oluyorlarki batdaniyelerde sallanıyorlar mecburuz ne yapıcazki uyumuyor bıraksak kendi uyusun diye aglamaktan morarıyor .uzmanlar yazmışlar ya aglamaktan kanamalar olur diye ee ne yapıcaz şimdi

14. 2 Aralık 2007
  15. adacem

adacem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende sallayarak uyutuyorum baska turlu uyumuyor ki!!!!

16. 2 Aralık 2007
  17. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    vallahi kizlar ben iki cocuk buyuttum inanin sallamadanda uyutuluyor.bebeginizi dogar dogmaz yataginda uyumaya alistirirsaniz hic bir sorun kalmaz.

18. 2 Aralık 2007
  19. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    3 yaşına kadar salladım.kafamçokkarıştı