Bebeğinizi yatarak emzirdiniz mi?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve leyla_ak tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

22 Nisan 2009
    Konu Sahibi : leyla_ak
  1. leyla_ak

leyla_ak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,
    Bebeğimi biraz önce yatarak emzirdim.Önce sırtüstü yattım ve üzerime kızımı yatırarak emzirdim.Bu pozisyonda uzun uzun emdi ve hiç ses çıkarmadan da uyudu kaldı.Benim için çok rahat bir pozisyondu.Sanırım kızım da sevdi.Tavsiye edebilirim.
    Bu şekilde emziren var mı?
    Bu duruma acaba kızım alışır mı?
    Ya da bu pozisyonun herhangi bir olumsuz etkisi olabilir mi?

2. 25 Nisan 2009
  3. angel_a

angel_a angel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende hep yatarak emziriyodum (şuan 4 yaşında)çünki saat başı uyanıyodu baş edemiyodum yanıma yatrıp ağzına weriyodum artıkkaydirigubbakcemile3ama senin gibi emzirmedim hiç kaç aylık buarada bide oşekilde emzirirken uyurkalır tam yatırırken uyanır zor olur bilmiyorum bide kokuna alışırsa yandınn ayrılmaz hiç senden ilerleyen zamnda sıkıntı oluyo çünki benimki hala benimle yatmak istiyo ama rahatsanız dewamm....alkisalkisalkis

4. 25 Nisan 2009
  5. leyla66

leyla66 Guest

benimde oğlum 2 yaşında bende sonraları çok uyanınca yanına yan yatarak onuda yanıma koyarak emzirdim ama alışınca kötü oldu son zamanlarda yalancı emzik niyetine emmeye başladı buda bana çok eziyet oldu ensonunda 20 aylıkkken sütten kestim eğer fazla ağlamıyosa bence emzirip beşiğine koy tabi sen bilirsin çocukların huyu farklı oluyo

6. 26 Nisan 2009
  7. YENA

YENA Zayıf günler göreceğiz..) Pro Üye

Beğenildi:
    32.580
    Ödül Puanları:
    463
    Bende yatarak emziriyorum,bu durum ikimizinde hoşuna gidiyor..Tabii uyuduktan sonra yatağına koyuyorum.
    Ama şimdilik sütten kesince nasıl uyutucam diyede çok düşünüyorum..
    Sadece bu şekilde uyuyor..

8. 26 Nisan 2009
  9. mehayet

mehayet once kendini bilicenn Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canim ben yaklasik uc ayina kadar bebegimi yatarak emzirdim,bebegim icin cok rahat oluyordu hem yatarak emzirmek eger tam kavrayabilirse gogsunu yara olmaz,ama kotu yani ben herzaman yatarak emzirdigim icin kucakta asla emmiyordu,biyere gidip gelemiyordum misafir gelince cok zor oluyordu,emzir derim ben ama bebegini uste yatirarak degilde yanina yatirarak emzir,yada bebegin asaga dogro baksin yani bebeginin ayaklari bi tarafa seninki oteki tarafa olsun insallah anlatabilmisimdir cok rahat oluyor,

10. 26 Nisan 2009
  11. kutaylin

kutaylin mutluyum çünkü anneyim;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ahh ahhh aynen bende öyle emziriyordum ama artık bizimki acaip alıştı evde neysede dışarıda da yatarak emzirmemi istiyor falla geçende mayadrom alıveriş merkezinin emzirme odasında allahtan yatak koymuşlar bi güzel uzandık emiştik tabi bizimki uyuyakaldı ,kocada dışarıda bekliyor garibim artık düşünün halimi:)))

12. 28 Nisan 2009
  13. lame

lame Guest

çoçukbiraz büyüdükten sonra uykuya dalmaakşartıyla emzirebilirsiniz ama dikkatli olun bence bunu alışkanlık haline getirmeyin daha güvenli olması için

14. 22 Mayıs 2009
  15. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    ben de yatarak emzirdim ikimizin de hoşuna gitti annem korkuyordu ama benim cadı işini bitirir bitirmez kafasını çevirip öbür tarafa doğru yatıyordu hem de daha 2,5 aylıkken onun etkisinden midir nedir bilmem ama şimdi biberonla her süt içtiğinde uyuyor rahat ediyorum yoksa sabah okula nasılgidecem )))

16. 7 Haziran 2009
  17. melser

melser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bende bel ağrılarından kurtulmak için yatarak emzirdim sonra bi alıştı sadece yatarak emiyordu ikimizde rahat ediyorduk ama gece yatarak emzirmeyin sizin uyuya kalma durumunuz var ben birgün sabaha karşı aldım emzirmeye bi anda dalmısım küt diye bir ses geldi bir baktım bebegim yerde çok üzülmüştüm

18. 10 Haziran 2009
  19. bucat87

bucat87 ezelim.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    internette bi yerde okumuştum.yanında yatarak emzirirken meme ağzından çıkıp da kulağına akarsa orta kulak iltihabı oluyomuş bebekler...ne kadar doğru bilmem de bilmeniz de yarar var.