Bebeğinizi yatarak emzirdiniz mi?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve leyla_ak tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

22 Nisan 2009
    Konu Sahibi : leyla_ak
  1. leyla_ak

leyla_ak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,
    Bebeğimi biraz önce yatarak emzirdim.Önce sırtüstü yattım ve üzerime kızımı yatırarak emzirdim.Bu pozisyonda uzun uzun emdi ve hiç ses çıkarmadan da uyudu kaldı.Benim için çok rahat bir pozisyondu.Sanırım kızım da sevdi.Tavsiye edebilirim.
    Bu şekilde emziren var mı?
    Bu duruma acaba kızım alışır mı?
    Ya da bu pozisyonun herhangi bir olumsuz etkisi olabilir mi?

2. 23 Nisan 2009
  3. Hicran55

Hicran55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende geceleri yan yatarak emziriyodum, karin karina yani. cok rahatti , öyle uyudugum bile cok olmustu.

4. 23 Nisan 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben doğum yaptıgım ılk gunler sırt ustu yatarak emzırdım dedığın gibi. ama o zaman bebeğin burnu tıkanıyo. ben geceleri yan yatarak emziriyorum. o zaman da bazen burnu tıkanıyo korkuyorum. artık her gece yanımda uyuyo oğlum. uyanınca veriyorum ağzına ben de uyuyorum o da ama doğru mu yanlışmı ben de bilemiyorum

6. 23 Nisan 2009
  7. reyca

reyca Guest

bebeğin ne kadar bilmiyorum ama benim de kızım üstümde yaşardı sanki, hala da öyle kaydirigubbakcemile2
    yüzüstü yatmayı çok seviyo, beşikte sallarken bile yüzünü gömer, burnu o yüzden minicik kaldı sanıyorum :roflol: hatta çok hatalı biliyorum ama üstümde emzirirken uyukaldığım da olurdu, şimdi daha büyüdü ve tırmanarak totosunu kaldırarak oyunlar oynuyo..

8. 23 Nisan 2009
  9. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Ben kızım doğalı 3,5 ay oldu ama bir kere bile yatrak emzirmedim.. Bir kez deniyeyeim dedim beceremedim.Sonrada birdaha denemdim.. Birde ne olur ne olmaz diye korkuyorum doğrusu...

10. 24 Nisan 2009
  11. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    biz genelde öyle emiyoruz
    geceleride yanımda yatıyo 14 aylık oldu hala bırakamıyorum
    hem bana hem ona kolaylık ama yanımdan ayırana kadar epey zorlancam
    bunnu doğru bir hareket olmadığını biliyorum ama
    iş yorgunluğu ev işi derken birde gece uykusuz kalmak bu çok zor
    benim için
    hala emiyoruz gecenin bir vakti uyanınca yanıma alıp yatırıyorum napim

ama yatarak emzirmek benim için bir dinlenme gibi oluyo oda emince uyuyo hemen
    çok şeker ya
    bir ömür onu emzirebilirim yani
    o denli zevkli benim için

12. 24 Nisan 2009
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yok ben hiç yatarak emzirmedim şimdide emer emmez yatağına bırakıyorum sonra benimle uyumaya alışır ayrıca ne biliyim yatarken uyuya kalırsa diye korkarım bebeğim uyumadan uyumak istemem.

14. 25 Nisan 2009
  15. sira

sira Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bebegim su an alti aylik. Ilk dogdugunda hemsireler hastanede göstermislerdi yatarak nasil emzirilecegini. Hastane yataklari hareketli oldugu icin, yatagin basini hafif yukari kaldiriyorduk, böylece süt bebegin bogazina, burnuna kacmiyordu. Eger süt kacarsa sonradan kulak iltihabina neden oluyormus. Ben hastaneden ciktiktan sonra evde de bir ay kadar geceleri yatarak emzirmeyi denedim. Bazen bebegim cok agliyordu bu sekilde emzirirken. Ben nedenini anlamiyordum, sanirim burnuna süt kaciyordu, icemiyordu. Bir de uyur kalirim korkusuyla bu sekilde emzirmeyi biraktim. Zaten normalde kucakta bile emzirirken bebegi kirkbes derecelik aciyla tutmak gerekiyor, süt kacmasin diye. Bir de geceleri uyku arasinda yatakta emzirmeyle ilgili cok kötü hikayeler duydum cevremde, buraya yazmak bile istemiyorum. Bu yöntem daha cok eger anne rahatsizsa, bebegini kucagina alamiyorsa kullanilabilecek bir yöntem, dikkat etmek gerekiyor. Hem sonra cocuk annenin yaninda yatmaya alisirsa kendi yatagina alisamiyor. Hem cocuga zarar hem anneye.

16. 26 Nisan 2009
  17. leyla_ak

leyla_ak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Evet , o hikayeleri ben de duymuştum.Bu yüzden geceleri hiç yatarak emzirmedim.
    Ayrıca bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar

18. 27 Nisan 2009
  19. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben de yan yatip emziriyorum geceleri cok rahat oluyor..