bebeğinizi yürütece ne zaman koydunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nilep24 tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : nilep24
  1. nilep24

nilep24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar 6 aylık bir kızım varçok hareketli bir bebek ayakları hiç durmuyor .etraftaki herkes yürütece koymamı erken yürüyeceğini söylüyor.doktoruma sordum 7 aydan önce koyma dedi.arkadaşımın doktoruda bebeğe göre değişir 6 aydan sonra koyabilirsiniz deneyin demiş.nette baktım bazı siteler zararlı koymayın yürütece bazılarıysa yürümeye yararlı demiş.kafam iyice karıştı.siz neler yaptınız yürütece koydunuzmu koyduysanız kaç aylıktı?faydasını gördünüzmü?:KK46:

2. 8 Kasım 2009
  3. strawberrylips

strawberrylips güzel günler,bizi bekler Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    canım ben bebeğimi 6,5 aylıkken koydum yürütece ama çok uzun süreli olmamak kaydıyla mesela sıkıldığında bi 10 dk.kadar koyardım 1 saat sonra tekrar bi 10 dk.gibi işte ve yürütece binmeyi çok severdi oğlum şuan 13 aylık ve yürüyor zaten yürüteçlerdede 6 aydan itibaren diye yazar dr.lar karşı ama dr.ların her söylediğinede ben inanmıyorum tabi seni bilemem,koyabilirsin bence benimde oğlum çok hareketliydi o sayede biraz olsun avunurdu

4. 8 Kasım 2009
  5. tuanam__

tuanam__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımında 7 ayı bitiyor ben 1 aydır koyuyorum halindende çok memnun pırpır dönüyor içinde koyup deneyin dik durabiliyorsa koyun yoksa beli ağrır benim kız yorulduğunda öne bırakıveriyor kendini anlıyorum 4 5 kez koyuyorum günde 15 er dakka

6. 8 Kasım 2009
  7. EU2

EU2 Guest

sürekli yürüteçte bırakmamak şartıyla bence bi zararı yok ben kızımı 6 aylıkken yürütece koydum mesela iş yaparken çok rahat oluyor işim bitince alıyodum bir yaşındada yürümeye başladı bi sorun olmadı

8. 9 Kasım 2009
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ben hiç yürüteç kullanmadım,kızım sevmedi çünkü denedik mağazada.kendi yürütecine kendi karar verdi,mama sandalyesini ittirip döndürüyor o nedenle ona ilk arabam alıcaz.

10. 9 Kasım 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bende 6 aydan sonra azar azar başladım şu an bile fazla bırakmıyorum..
    bencede azar azar koyabilirsin sende

12. 9 Kasım 2009
  13. nilep24

nilep24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim kızlar azar azar koymaya başlayayım bakalımkaydirigubbakcemile2

14. 9 Kasım 2009
  15. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kızım 6 aylık yürütece koymaya başlayalı 2 hafta oldu ama ilk baştan 5 dkyi geçmiyorduk
    sonra 10 dk oldu şimdi 10 dk en fazla ama kızımı yürütece koyana kadar kendini hiç tutamıyordu dik duramıyordu şimdi çok hareketli oldu ilkten hiç hareket edemiyordu yürüteçte şimdi hemen odayı turluyor :)

16. 10 Kasım 2009
  17. HayriyEla

HayriyEla Hayatımın yeni rengi ELA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 4,5 aylıkken emeklemeye başlamıştı yürütece koysakmı diye düşünmüştük ama doktorumuz önermedi tembelleştirir geç yürür dedi şu an 6,5 aylık ayağa kalkıyor kanepeye tutunup sıralayabiliyor biz almadık ama çok hareketli yerinde durmuyor artık mecbur kalırsak belki alırız bizde

18. 11 Kasım 2009
  19. cansxixnsen

cansxixnsen ^^anasının kuzusuu^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 6,5 aylık iken yürütece koymaya başladım bi yandan iyi oldu her yere yanımda geldi,ama diğer yandan da çok alıştı ve geç yürüdü yürütece bağlıyorum geç yürümesini.tabii her çocuk için değişir