Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenin.......

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve marsel tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : marsel
  1. marsel

marsel Guest

Bebeginizin Cinsiyetini Çin Takvimiyle Ogrenin

Pek çok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için 'Çin Takvimi' ve halk inanışlarına da başvuruyor. Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda yüzde 90 doğru sonuç verdiği iddia edilen ve Çinli astroloji bilginlerince hazırlanan Çin Takvimi, Çin'de 700 yıldır kullanılıyor.

Takvime göre, annenin yaşının hamile kalınan ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarıyor. 30 yaşındaki bir anne adayının mart ve mayısta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise erkek olurken, 21 yaşındaki anne adayının ocakta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda kız oluyor.

BEN VE BİRÇOK ARKADAŞIM BAKTIK Kİ HEP DOĞRU ÇIKIYOR SİZLERLEDE PAYLAŞMAK İSTEDİM....

2. 15 Nisan 2009
  3. sevgi_nehri

sevgi_nehri canım askerim♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ewet bizde 4 -5 kişide denedik ve doğru çıktı şimdi yengem hamile bakalım yanılıcak mı:)

4. 15 Nisan 2009
  5. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla ben denedim tutmadı
    benim çin takviimine göre bu senenin yarısından çoğunu kız olarak gösteriyordu ama olmadı erkek bebişim

6. 20 Nisan 2009
  7. EU1

EU1 Guest

bende de tutmadi. bir cok arkadasimda da tutmadi. tesaduf tamamen.

8. 21 Nisan 2009
  9. candyelif

candyelif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim çin takvimine göre kız diyordu kızım ooldu ama tamamen tesafükten ibaret diye düşünüyorum..

10. 21 Nisan 2009
  11. hko_8

hko_8 Allahım sağlık ver oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim tuttu hayret kaldım.

12. 22 Nisan 2009
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde tutmadı ya, ama bakın iki değerlendirmesi var sanırım, yada farklı farklı çin takvimleri var. Konuyu açan bayanın dedği şekilde bakınca tutmadı bende, kız çıktı ona göre... bir yerdede diyorki doğduğun aya 7 ay ekle çıkan yaşa göre hamile kaldığın tarihi kesiştir.böyle yapıca erkek çıktı, benimkide erkek.
    Bence farklı takvimler var. bir ara netten bir araştırım hepsi aynımı takvimlerin.