Bebeğinizin ek gıdaya başlarken tepkilerii

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve pembekzm tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : pembekzm
  1. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    slm arkadaşlar 5 gündür ek gıdaya başaladım az az veriorum elma püre veriyorum kusacak gibi oluyo
    patates havuç verdim
    patates püresini sütle sulandırdım
    1 çay kaşığı veriyorum ama pek ssevmedi tatları sizlerde ilk başladığınızda böyle mi yaptı bebekleriniz.

2. 2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : pembekzm
  3. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım meyveleri sularından başla. Elma püresini bebekler genelde sevmiyorlar. Benim kızım 1 aydır ek gıdaya başladı. Önce elma suyu ile başladım. 4. günde armut suyu verdim. Havucu ek başına almad benim kızım. Daha sonra elmayı havuçla, armudu havuçla vermeye başladım. Şimdi üçünü birlikte veriyorum. Bu arada havu kabızlık yapabiliyor, havuç suyu verdiğinde iine 1-2 damla zeytinyağı damlat. Baktım ki kızım sularını güzel iiyo püre halinde vereyim dedim meyveleri. Ama elmayı veremedi. Çok öğürdü ben de bıraktım. 1 haftadır da öğlenleri havuş-patates-prinç çorbası yapıyordum. Nugün brokoli ve kereviz"apı da ekledim. Bu arada meyve suyuna başladığım gün yoğurda da başladım. evde pastörüzesütten kendim mayalıyorum .