bebeğinizin eşyalarını kaçıncı haftada almaya başladınız

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve klmasm tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : klmasm
  1. klmasm

klmasm sağlıkla gel canım kızım. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 26.haftadayım.artık odasını falan hazırlamalı mıyım kızımın.eylül sonunda doğacak badilerini uzun kollu mu alayım.lütfen yardım..:uhm:

2. 20 Haziran 2010
  3. mavissu

mavissu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çok istiyorsan ufak tefek şeyler al bence.ben 7. ayıma kadar beklemeyi düşünüyorum açıkcası.. insan sabırsızlanıyor ama acele etmemek en iyisi:hulya:

4. 20 Haziran 2010
  5. bijoux

bijoux Toprak kokusu... Üye

Beğenildi:
    201
    Ödül Puanları:
    163
    20.haftadayım odasının perdelerini diktirdik duvar kağıdını sipariş verdik oda takımını da seçtik. daha alışverişe çıkmadık ama ona da çıkarız yakında. artık yavaş yavaş bunları yapmak lazım ki çok ağırlaşınca bize zorluk vermesin..
    badilerin çoğu da uzun kollu olmalı bence, gerçi oturduğun bölgeye bağlı biraz da.. şimdi baktım antalyadasın kısa kollu daha uygun gibi tabi uzun kollu da alırsın birkaç tane.

6. 20 Haziran 2010
  7. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Alışverişin belli bir zamanı yok aslında tamamen sana kalmış bişey ama 7. ayda olabilecek erken doğum riskine karşı ben 7. aydan önce alınmalı diye düşünüyorum , şayet öyle bir durumda yapılacak alışveriş tamamen alelacele alınmış ve çok fazla seçip beğenme şansı olmayan bir alışveriş olacaktır..

Ben en baştan beri ufak tefek almaya başlamıştım eksiklerim bitti sayılır, odasının kağıdı kapladık geçen hafta, beşiğimizi aldık oda 1 haftaya kadar gelecek ve herşey hazır olmuş olacak..

Ayrıca senin gibi eylül anneleri olanların bir topiği var ordan alınması gerekenleri falan öğrenebilirsin..

Eylül Anneleri - Kadınlar Kulübü, Kadın, Kadınca

8. 20 Haziran 2010
  9. klmasm

klmasm sağlıkla gel canım kızım. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler kızlar..

10. 20 Haziran 2010
  11. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Haftana göre alışveriş gayet uygun bi zaman artık..çok ta geç kalmamak gerek.yavaş yavaş alınırsa maddi açıdanda rahat edersin.çünkü o kadar çok ihtiyaç varki işin içine girince anlıyosun..bide sanırım oda takımı filan alıcaksın.ben almadım fakat alan arkadaşlarım önceden siparişlerini verdiler.çünkü yapılması getirilmesi bi müddet sürüyo zaten.bi de mobilya yeni olduğu için kokunun çıkmasını filan da beklediler uzunca bi süre havalandırdılar yani.badi konusunda bebekler için hangi ayda doğarsa doğsun ilk aylar yağ dokuları tam olarak gelişmediği için üşüyebildiklerinden bahsediyo tecrübeli anneler.bende kısmetse ağustos ta doğumumu yapıcam.ben 0-3 ay için askılı ve yarım kollu çıtçıtlı badilerden aldım.içine onu giydircez üstünede ya tulum yada zıbın takımları giydiriliyomuş.ama dediğim gibi bence sen başla yavaş yavaş eksikleri almaya.

12. 20 Haziran 2010
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ben aylardır hazırım :)) artık doğumum da çok yakın. doktor 1 temmuz olabilir demişti ama salı günkü muayenemden sonra kesin tarihi vericek. ama benim sancılarım artmaya başladı iki gündür: Belki daha erken gelir kızım :)) canım kızım benimmmmm

14. 21 Haziran 2010
  15. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    32.haftada herseyını alıp tamamlamıstım...

16. 21 Haziran 2010
  17. FASULYA

FASULYA Kuzum Sana Emanet Rabbim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende bebeğimin herşeyini 26. haftada aldım yıkadım ütüledim kaldırdım.
    sadece yatağının paketini açmadım toz olmasın diye ve uyku setini yıkamadım
    çünkü benimde ağustos sonu eylül başı doğum yapıcam Allah kısmet ederse
    ve şimdiden çok ağırlaştım çıkamıyorum biyere
    ve havalarda çok sıcak çıkamamızda sakıncalı fazla sıcaklarda
    bende havalar çok ısınmadan alışverişimi tamamladım bitti çok şükür çantamı evde nasılsa hazırlarım
    hatta şimdiden bebek şekerlerimin bile yarısını yaptım koydum çünkü dediğim gibi doğum yaklaştıkca insanın bir anı bir anını tutmuyo kendini iyi hissettiğn sürece yap bence alışverişini

18. 21 Haziran 2010
  19. sultanlokumu

sultanlokumu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende 30.haftadayim,henüz hicbirsey almadim.esimin zamaninin olmasini bekliyorum alisveris icin.tek basima cikmayi göze alamiyorum.o kadar agrilarim oluyor ki,bazen yolda öylece kalakaliyorum.esimin yanimda olmasi daha iyi.benim ikinci cocugum,besigi felan var,almam gereken yatak takimi ve birkac camasir.belkide bir bebek arabasi.ilkinden pek memnun kalmadim.