bebeğinizin kaka düzeni nasıl yardım edin lütfen :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve demircool tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : demircool
  1. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğim 41 günlük ve hergün yapardı kakasını.3 gündür kaka yapamıyor ve ondan öncede 3 gün aralıklı yapmıstı.aglıyo bagırıyo kabız galiba.zeytin yagınla uyardım poposunu ama aglıyo hala ıkınıyo kızarıyo yawrum.onla bir bende aglıyorum senağlama sizinkiler nasıl yapıyo kakasını.benim naapmam gerekiyor yardım edinn

2. 24 Mart 2009
  3. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    canım aynı dert bızde de var bugun yıne doktordaydık kalca usg ıcın gıttık kontrolde oldu yıne sordum doktora kaka neden yapmıyor dıye
    kabız denmesı ıcın bebek kaka yaptıgında kakası boluk boluk yanı tane tane seklınde olması gerekıyrmus aksı halde kabız degılmıs kaka yapmıyormus sadece
    kımı annenın sutunun karakterındenmıs bu durum ya da bebek tam doymuyor dedı bol sıvı tuket dedı doktor bıze
    ayrıca asla poposunu z.yagı vs. gıbı seylerle uyarma cunku bebek artık bu duruma alısıyor dısarıdan uyarılmadıgında kaka yapmıyormus
    fıtıllerde alıskanlık yapıyormus
    kısacası bol sıvı alıp sık sık emzırecegz ha kakası dedıgım gıbı sıvı degılde katı haldeyse doktorunuzla gorus ayrıca katı ıse oyle oldugunu ustune basa basa soyle
    gecmıs olsun

4. 24 Mart 2009
  5. demircool

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım kakası sarı renkte ve normal önceki gibi.katı sert yada bölük değil.ama zorlanıyo çocuk.ağlıyoo berru bende ağlıyorum onunla birlikte

6. 25 Mart 2009
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi öncelikle bi eczaneye gidip bi fitil alıyosun bu fitilin yarısını makattan içeri itiyoson 20 dakkaya bişeyi kalmıyo, birde bebeğini çiş yaptırır pozisyonda tut yani hani küçük çocuklar kucağa alınıp çişe tutulurya öyle ama en iyisi fitil, fitile alışır falan diyede hiç korkma çünkü kaksına yapması gerekir allah korusun lama yapılması daha mı iyi . hemen bi fitil al hemennn.

8. 25 Mart 2009
  9. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızım 1 aylık ve bi ara 3 gün hiç kaka yapmadı banyo yaptırdım karnına sırtına hep masaj yaptım 4 gün yaptı ama geçenlerde 6 gün kaka yapmadı uyku yok sürekli ıkınıyo ağlıyo kıpkırmızı oluyordu doktora götürdüm şurup ve fitil verdi şurup neysede fitili verirken çok ağladı ama bi kaç saat sonra kaka yaptı çok şükür...
    bugün yine yapmadı fitili vereyim dedim ortalığı ayağa kaldırdı çok ağladı tam verdim bu seferde geri attı dahada kıyamadım ağlamasına dayanamadığım için veremedim 2 gün içinde yapmazsa ne yapıcam bilmiyorum

10. 25 Mart 2009
  11. demircool

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ayy inanın bebeklerin kakasının bu kadar zor kıymetli oldugunu bilmiyodum.eczaneden verirlermi öyle kafadan bi fitil?

12. 25 Mart 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    evet eczaneden veriyorlar ama ben doktorun verdiği fitili aldım

14. 26 Mart 2009
  15. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    doktor bıze cok zorlanırsa fıtıl ver demıstı
    kızlar sıze hangı fıtılı tavsıye ettı doktorunuz

16. 26 Mart 2009
  17. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 3 aylık oldu 20 günlükken kaka sorunumuz başladı bi sürü şey denedik dr artık kendi haline bırakın dedi 5-6 gün bekliyorum yapmazsa mecbur fitil veriyorum dr KANZUK diye bi fitil verdi onu kullanıyorum bir de ev çok sıcaksa su verin sıcaktan da olur dedi su da verdim ama bizim kız da tık yok. ALLAH YARDIMCIN OLSUN... biz ailecekkızın kakasını bekler olduk.

18. 26 Mart 2009
  19. demircool

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    evt canım bizde kocişle kızın kakasını bekler olduk.hakket cok degerliymiş bu yaff