Bebeğinizin kordon kanını aldırmayı düşünüyor musunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve karakuzummm tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

31 Ekim 2008
    Konu Sahibi : karakuzummm
  1. karakuzummm

karakuzummm yakışıklı oğlum ozan'ım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bebekleriniz doğduğunda kordon kanını aldırmayı düşünüyor musunuz? allah korusun ama ileride çıkabilecek herhangi bir hastalık için kök hücre oluyor. istanbulda da kök hücre bankası açılmış ama fiyatı ne kadar bilmiyorum.

2. 31 Ekim 2008
  3. existhunder

existhunder Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben araştırmıştım 1000-1500 dolar arası bir fiyatı var sonrada her sen 100dolar aidatı var

4. 31 Ekim 2008
  5. karakuzummm

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aa iyiymiş fiyatı çok pahalı değilmiş. önemli bişi çünkü

6. 21 Kasım 2008
  7. Babym

Babym Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    www. atiteknoloji.com adresini araştırmanızı tavsiye ederim

8. 22 Kasım 2008
  9. Pipkin

Pipkin Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    Hamile kalmadan çok önce karar verdiğim birşeydi kordon kanını saklatmak, inşallah hiç ihtiyaç duymayız... Ben doğumumu İzmir Özel Kent Hastanesinde yaptırmayı düşünüyorum, kordon kanını da Ege Üniversitesi Hastanesinde saklatmayı düşünüyoruz. Benim öğrendiğim kadarıyla da fiyatlar Existhunder'ın belirttiği düzeylerde. Bildiğim kadarıyla kordon kanını kendi doktorunuz da alabiliyor veya anlaştığınız bir yer varsa oradan da gelip alabiliyorlar. Önemli olan önceden kordon kanı bankasıyla irtibata geçmek, anlaşmayı yapmak ve sözkonusu kiti tedarik etmek. Aramızda bu aşamaları gerçekleştiren birileri varsa ve tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.

10. 22 Kasım 2008
  11. Lazanya

Lazanya ezik püsküvüt Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ah ah kızlar keşke herkes bebeğinin kordon kanını saklatabilecek kadar şanslı olsa!!Allah herkesin yardımcısı olsun !

12. 23 Kasım 2008
  13. Pipkin

Pipkin Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    En başta bebeklerimizin sağlıkla doğmasını ve inşallah ömürleri boyunca da kordon kanına hiç ihtiyaç duymamalarını diliyorum. Lazanya'ya katılmamak imkansız; imkanı olan herkesin de bu konuyu ihmal etmemesi gerektiğini düşünüyorum.

[Hepinize sağlıklı bir gün diliyorum.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2009
  14. 24 Kasım 2008
  15. Babym

Babym Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar kordon kanı saklatmak için Sağlık Bakanlığı Ruhsat'ını ve GMPakreditasyon belgesini sorun. Bunlar Kordon Kanı Bankası yönetmeliğinde yazıyor. Çok titizlik gerektiren bir konu. Bu bir alışveriş gibi en ucuzuna gidilebilen bir mevzu değil. yada burası yakın diye seçim yapmayın,. Sonuçta kordon kanı aynı şehirde olsa da bir işinize yaramayacak. Türkiye'deki tüm bankaların niteliklerini araştırmanızı tavsiye ediyorum. Kordon kanı uzun uzun yıllar saklanacak bir şey. Yasal olmayan prosedürleri olan bir banka şikayetle kapatılırsa yada batarsa? Bunları çok iyi araştırmak lazım.

16. 24 Kasım 2008
  17. karakuzummm

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayyyy haklısın ya iyi araştırmak gerekiyor.

18. 24 Kasım 2008
  19. ekorcak

ekorcak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağlık bakanlığı tarafından hepsinin kapatıldığını duydum sadece türkiyede tek ruhsatlı banka olan ati teknoloji alım yapıyormuş.