bebeğinizle odalarınızı ayırdınızmı

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve hanifta tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hanifta
  1. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar diğer sorumda bebeklerinizin odasını ayırdınızmı ve beşikleri ne durumda 9 aylık kızım 10 aylık olacak aynı odadayoz çünkü sürekli kalkıyo saat başı düzenimiz yok bide beşiğimiz kötü asansörsüz artık kalkabiliyo beşikten ne yapacağımı bilemedim birde yatak uykusunu etkilermi sizler hangi yatak ve yastığı kullanıyorusunz oçk oldu biliyorum ama cevap vermenizi çok istiyorummmm

2. 26 Şubat 2010
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    aynı sorunu yaşıyorum
    benim kızım 10 aylık oldu bikaç gün önce
    artık odasında yatsın istiyoruz
    bi gece koyduk deneme amaçlı 2 saat sonra uyandı ağlayarak
    kucağıma alınca boynuma sarılarak ağladı çok üzüldüm
    kıyamadım aldım geldim yanımızda yatırdım
    odamızda beşiği var ama artık zor sığıyor ve tutunup ayağı kalkıyor
    tehlikeli yani
    alt kata park yatağı var gündüzleri onda yatırıyorum
    şuan onu odamıza çıkarmayı düşünüyorum bir süreliğine onun içinde yatsın diye ama biryandanda odasına alışsın istiyorum
    vallah napıcam bilmiyorum
    yastık kullanmıyoruz biz

4. 26 Şubat 2010
  5. sedaesila

sedaesila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tataammmm kızım 9 aylık ve yatagımızda yatıyor beşik unutuldu 1 aydır calısmaya da basladı beşikten al emzir uyut tekrar koy daha zor gelio zaten doğrudüzgünde uyumuyor emio yanımda uyutuyorum aslında ayırmak iyi olur ama sanırım emmidiği sürece bu ihtimal zayıf gibi görünüyor allah hepimizin yardımcısı olsun

6. 27 Şubat 2010
  7. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    5 ayı bitirdik çok şükür
    bebekle tek başıma ilgileniyorum gündüzleri çok yoruluyorum geceleride beşiğinde yatırınca kalkıp yatmak beni çok yoruyor diye kendi yatağımızda yatırıyorum,

ama gündüzleri kendi odasında hep zaman geçriyoruz,odasına alışsın iyice diye
    gündüz uyuduğu zamanlarda odasında beşiğine yatırıyorum.
    şimdi hem kış mevsiminde üstü açılda hemen kapatıyorum havalar ısınmaya başlayınca odasında yatırmaya başlıcam artık..

biz bu yastığı kullanıyoruz
    http://www.e-bebek.com/yastiklar/chicco/chicco_bogulmayi_onleyici_yastik_0_ay/CHI-3679

beşik konusuna gelince;şimdiye kadar şu beşikte yatıyordu
    Sailor Sallanır Beşik / LICNO | Funnababy

ama artık küçük geliyor beşiğimiz,bebek rahat edemiyor,bizde şunu aldık çok kullanışlı
    Karizma Büyüyebilir Bebek Karyolası

kocaman bir yatak yandaki çekmeceli bölümü ilerde çıkarırsak yetişkin yatağı haline geliyor,ben çok beğendim..

bakalım 1 ay sonra odasında yatırmaya başlıcam,dediğim gibi gündüzleri çoğu zamanı odasında geçiriyorumki odasında yatmaya başlayınca çabuk alışsın diye

çok şükür geceleri iyi uyuyor,birkaç defa kalkar emer geri uyur.tabii ileriki aylarda bakalım neler bekliyor bizi

8. 27 Şubat 2010
  9. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    benimde kizim 5 aylik 1 aydir ayri odasi ama 3 gune kadar ben yatana kadar kendi odasinda yatiyordu uyaninca yanimiza aliyordum 2 saatte bir uyaniyordu artik odasinda uyuyor saat 9 gibi yatiriyorum ve uyansa bile uykuya daliyor tekrar gece hic uyanmiyor en gec 6 da emzirmek icin uyandiriyorum 9 a kadar uyuyor kizim

10. 27 Şubat 2010
  11. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benle aynı olan kişiler olduğunu görünce bir yerde sevindim arkadaşlar kusura bakmayın yoksa kimden akıl alacam:)acaba geçmi kaldım ben ayırmak konusunda ne yavaş yavaş başlayım inşş olur sğolun

12. 27 Şubat 2010
  13. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.785
    Ödül Puanları:
    463
    o zaman benim söylediğime daha çok sevineceksiniz opuyorumnanaktan ben ilk oğlum 2 yaşındayken ayırdım odaları. bilinçli bir şekilde kabul etti, ha zorluk olmadı mı? elbette oldu birkaç gün. ama her şekilde olacaktı o ufak tefek sorunlar. gerçi kardeşinin olmasının etkisi de büyük oldu o ayrı :lepi:

14. 27 Şubat 2010
  15. fatosbrn

fatosbrn öcükle böcük:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben geçen gün televizyonda bir çocuk psikoloğu artı nörologdan duymuştum( sabiha paktuna keskin)hani şu doktorum programına sürekli çıkıyor çocukların küçükken odasının ayrılmasının doğru olmadığını söyledi
    anne kokusuna ihtiyaçları varmış aynı odada yatmaları en doğrusuymuş
    küçükken alıştırıldıklarında konuşup dertlerini anlatamadıkları için kabullenirlermiş
    biraz hareketlenmeye yürümeye başlayınca uyanıp doğru annesinin yatağına gelirlermiş

16. 28 Şubat 2010
  17. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    peki ne zaman ayrı odaya geçmeliymiş sonuçta bizleri nde özel hayatı var bebeklikten çıkınca aynı odada kalmak çok daha zor olabilir.

18. 28 Şubat 2010
  19. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım oğlum da 8,5 aylık ne yapacağımı bilmiyorum kocamla sarılıp uyumayı özledim 4 aydır bizimle kesınlıkle beşikte yatmıyor keyfine çok düşkün ??:KK43: