bebeğinizle odanızı ne zaman ayırdınız yada ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve prism tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

30 Ekim 2009
    Konu Sahibi : prism
  1. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben bebeğim doğduğundan onun odasında kalıyorum.bebeğim 4 aylık bu arada.. kendi yatak odam hemen yan oda...Gece 2 defa emmek istiyor.Kızım yatağına ve odasına çoktan alıştı bile. sabahları benden önce uyanıyor. seslerle beni uyandırmaya çalışıyor.. Ben uyandığımda onun bana baktığını görüyorum. bana gülümsüyor.. adeta hadi uyandık beni buradan al diyor. bak işte buna alışmış olabilir..sizce doğru zaman ne zaman?
    Özgüven gelişimi bakımından..

2. 30 Ekim 2009
  3. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    meraba:)
    ben 60.gün kendi odasına koydum kızımı ama yanında yatmadım,beni her istediğinde (gece de 20 kere de olsa)gittim..

4. 2 Kasım 2009
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    3 aylık olunca ayırdık odaları, hiç sorun yaşamadık Allaha Şükür. Gık dese koşuyorum zaten yanına, her sabah da gülerek karşılıyo beni.

6. 2 Kasım 2009
  7. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benımkı acayp huysuz ya delırcem valla..kesınlıkle ben olmadan uyumuo...mutfaga gıdıom cıglık cıglığa nasıl alıştrdınız...
    gece 10 kere net emıo..
    çok emıo belkı o yuzden.. ama bnde hıc dınlenemıyom çıldrcam valla
    2 3 gundur de yenı huy cıkardı saga sola kafasını savurup duruyo..gaz desem degıl..ayagımdaa sallıyom acaba ondan mı alıştı belkide offffffffffffffffff çok zor yaaaaa

8. 2 Kasım 2009
  9. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    3 aylık ayrı odada yatıo haaaaaaaaaaaaaaaaa:1shok: bıraz erken degılmı ilk 6 ay bogulma rskı cok yuksek..
    aynı oada aynı yatakta daha mantıklı 6 ay bence..kusma yorgandan bogulma vs ck fzla ben uyuyuyamam sahsen mumkun degıl tek basına bırakıpyasakkelime

10. 2 Kasım 2009
  11. melikeray

melikeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence de 2 aylık ya da 3 aylık erken ayırmak için aynı odada 5.ayı dolması lazım dıyor dr.lar ama kesınlıkle aynı yatakta değil yoksa anne kokusuna alışıyorlarmış bu sefer hiç ayrılmak istemıyorlarmış..

12. 2 Kasım 2009
  13. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben hala yanımda yatırıyorum.o benı bırakamaz mı bılemıyorum da ben onsuz yatamıyorum,cok alıştım :)

14. 2 Kasım 2009
  15. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    ben 7 aylıkken ayırmıştım ama diş zamanlarında ve hastalandığında park yatak olunca hemen bizim odaya getiriyordum yatağını..

16. 3 Kasım 2009
  17. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Tatlım Allaha emanet bebeklerimiz. Sen yanında uyurken bile böle bi risk var unutma lütfen. Aynı odada yatıyor olmak dahi bazen sonucu değiştirmeyebilir Allah korusun. Herşey Allahtan. Sanki aynı odada olunca sabaha kadar nöbet mi tutuyoruz bebişlerin başında.
    Ben bebeğimin iki yetişkin insanın nefesiyle ve kocaman bi yatağın ve kıyafetlerimizin tozuyla uyumasını istemedim daha fazla. Bu tamamen tercih meselesi. Boğulma şu bu işine gelince de bu olay tamamen Allahın takdiri.Aynı odada yatarak bebeklerimizi biz esirgeyemeyiz, Allahım esirger yalnızca. :Saruboceq:Allaha emanet hepsi. a.s.

18. 3 Kasım 2009
  19. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım sallamadan uyutmayı denedin mi. ben bi deneyeyim dedim. doğduğundan beri sallıyordum. hatta böyle olmaz dedim. o kadar para verip dondolino aldım. son 3 gündür maaşallah mırın kırın ediyo ama uykuya dalmayı başarıyor. bazen emzirip uykusu gelince yatağına bırakıyorum. elimle pışpışlayıp ninni söylüyorum. dalınca da odasından usulca çıkıyorum. daha önce niye yapmadım diye kızıyorum kendime.. denemekte fayda var..zamanla değişiyorlar..