Bebegınızn hareketlerını ılk olarak ne zaman hıssettınız ?

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve handesrgzl tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : handesrgzl
  1. handesrgzl

handesrgzl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar merhaba,
    ben 17+2 gunluk hamıleyım ve ılk hamılelıgım ama henuz hıssedemedım hareketlerını bebegımın , endıselenıyorum neden hıssedemıyorum dıye, sızce normal mı

2. 16 Ekim 2009
  3. FONDILYA

FONDILYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb handeozf..
    benim de ilk hamilaliğim ve ben de geç hissettim die düşünüyorum..
    ben 23. haftamdayım ve şu an bile ara ara hissediyorum.. sanırım tecrübesiz olmamızdan kaynaklanıyor.
    meraklanma bence..

4. 16 Ekim 2009
  5. leyya

leyya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 16. haftamdan hissetmiştim. ama sık sık hissetmiyosun. yani o haftalarda hissettiğin hafif bir kıpırtı günde bi kere oluyo olmuyo. 20. haftadan sonra bende daha sıklaşmıştı. ama bu kişiden kişiye göre değişir. belki de o hareketleri algılayamıyo olabilirsin. bağırsak hareketleri, gaz gibi hissedebilirsin.

6. 16 Ekim 2009
  7. tektanem

tektanem AyşegüL Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bende ilk olarak 21. haftamda hissettim.şimdi 23 haftalık kızım ama arkadaşın dediği gibi arasıra ancak hissediyorum.telaşlanıyorum bide bende ni bi anormallik var diye.

8. 16 Ekim 2009
  9. FONDILYA

FONDILYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen ben de telaşlanıyorum bazen..
    ama tam tedirgin olduğumda bir kıpırtı hissediyorum:)
    çok mutlu oluyorum..
    24. haftadan sonra bebişlerimizin verdiği tepkiler tamamen bilinçli olucakmış..
    geçen gün bir internet sayfasında okudum..
    çok heyecanlandım şimdiden.. bakalım nelere tepki vericekalkisalkisalkis

10. 16 Ekim 2009
  11. esra89

esra89 erkut egenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 19 haftalık hammileyim 3.5 aylıkken azar azar hissediyordum ufak seyirme şeklnde şimdi 19 haftalık daha yoğun hissediyorum benm ilk gebelik genelde ilk gebeliklerde gec duyuluyor tecrübesiziz diye ama endişelenme daha sık dile bebişini bide şöle bi inanç var ben şaht oldm erkek çock çabuk hareketlenir kız daha gec hareket eder ben seyirme kalp atışı gbi günde bi çok defa hissediyorum onla konuş annesi karnına kulaklık daya sana hemn tepki veriyor ben sessiz kaldığında deniyorum hep:):)

12. 16 Ekim 2009
  13. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    22 haftalık hamilelerin hemen hissedebleceğini okumuştum ama ben 25. hafta falan tam anlayabildim zaten ilk önce seyrime gibi oluyor. sonra tekmelemeler sertleşiyor:)

14. 16 Ekim 2009
  15. melal

melal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    20. haftada hissetmiştim bende ikiz oldukları halde..:)) ilk gebeliğimde otururken karnımda birden birşeylerin kaydığını hissettim çok tuhaf ama güzel bi duyguydu..

16. 16 Ekim 2009
  17. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ilk 16.haftamda net hissettim ama çok dikkat etmiştim şimdi iyice alıştım artık.sen de yakında hissedersin inşallah.

18. 17 Ekim 2009
  19. Nikoncan

Nikoncan Zeytinağacı bile yetmez Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ilk hamileliğimde 19. haftada hissettim, ikinci hamileliğimde 15. haftada hissettim :CüvCüv:. ben de ilk hamileliğimde sizin gibi düşünüp endişelenmiştim, tabi o zamanlar heves de var. doktorum ilk hamileliğim olduğu için normal olduğunu; ikinci hamileliğimde daha erken hissedebileceğimi söylemişti, aynen dediği gibi de olmuştu. şimdi hareketlerle ilgili bir sorun olmaz, bebeğin sağlığı veya stresiyle ilgili sinyaller alamayız bu zamanlarda, ancak doğumun son haftalarına doğru bebeğin hareketlerini takip etmek çok önemli. daha çok zamanınız var, hamileliğinizin tadını çıkartın. tebrik ederim :1hug: