bebeğiyleTATİLE[denize] gidenler tecrübeleriniz tavsiyeleriniz

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yaxgxmur ankara tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : yaxgxmur ankara
  1. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 1 ay sonra kızımla tatle gitmeyi planlıyorum 7,5 aylık şimdi antalya civarı ilk kez çıkcam bilmiyorum ne yapacağımı ne alayım yanıma havuzamı denizemi girdireyim h
    hangi saatler arası ne kadar süre tutmalıyım
    güneş kremi ne kullanmalıyım kaç kere sürmeliyim
    mayo yerine şu bir markanın bezli mayosu var ondan alıyım dedmi başka neler alayım dikkat etmem gerekenler neler teşekürler
    kızlar çok soru sordum biliyorum yanıtlayan herkese çok teşekkürler:smiley-cool:

2. 9 Mayıs 2009
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben geçen yıl gittiğimde bebeğim dört aylıktı hiç mutlu olamadım,bu sene gitmek istiyorum ama çok kararsızım ben çocukken bir yere gittiğimde hava değişiminden mutlaka hasta olurdum bebeğiminde hasta olmasından korkuyorum bende bu konuda paylaşımlarınızı bekliyorum.

4. 9 Mayıs 2009
  5. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de dün tatilde yemek düzeni ile ilgili baslik acim ama sizin sorduklariniz d ailgi alanimda. umarim cevaplar gelir her iki basliga da. acikcasi tatile ihtiyacim var ama bir bebekle tatil ne kadar gecerli bunu tahmin edebiliyorum.

sizin sorularinizdan birini tecrübem olmasa da cevaplamak isterim. bence havuza sokmayin. daha önceleri hep duyuyordum arkadaslarimdan. ya bebeklerinin idrar yollari hastalaniyordu ya kulak enfeksiyonu oluyorlardi ya da mantar. havuzu hijyenik olarak hic tavsiye etmem. o yüzden gittiginiz yein denizinin güzel olmasina dikkat etmenizi tavsiye ederim. bende böyle bir yer ariyorum.-)

6. 9 Mayıs 2009
  7. yaxgxmur ankara

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler arkadaşım havuz hakkında doğru söylüyosun umarım cevaplanır
    sahi kızlar yokmu bize yardım etcek bir kk annesi

8. 9 Mayıs 2009
  9. Talya

Talya Prenseslerim Selin&Naz Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım senin için netten biraz araştırdım onları aktarıyorum umarım işine yarar ,bende seneye gitmeyi düşünüyorum benim içinde iyi bir araştırma oldu...

*Yolculuklara çıkmadan önce ve yolculuk esnasında çocuklara hafif ama besleyici yemekler yedirilmelidir.
    * Tatile çıkmadan önce hava şartları öğrenilmelidir.
    *Araba yolculuklarında mutlaka araba koltuğu kullanılmalıdır
    *Küçük işletmelerde tatil düşünülüyorsa, yedek çarşaf ve havlu alınmalıdır.
    *Geceleri serin olabileceği düşünülerek, battaniye
    ve giyecek alınmalıdır.
    *Kıyafet olarak, salopet, şort, t-shirt, lastik ayakkabılar ve şapka tercih edilmelidir.
    *Giyeceklerin kumaşı pamuklu olmalıdır. Güneşi geçirmeyecek şekilde seyrek dokumalı olmamalıdır.
    *Bebeklere ve çocuklara havuz ya da deniz kenarında oynarken, can yeleği giydirilmelidir.
    *6 aya kadar bebekler direkt olarak güneşe maruz kalmamalıdır.
    *Çocuklar güneş altında 15-20 dakikadan fazla tutulmamalıdır.
    *Suya dayanıklı, en az 30 koruma faktörlü koruyucu kremler, her 3 saatte bir çocuğun vücuduna sürülmelidir.
    *Sinek ve böcek kovucu aletler ve spreyler alınmalıdır.
    *Ateş düşürücü, ağrı kesici, böcek sokmalarına karşı alerji ilaçları mutlaka yanınızda bulundurulmalıdır.
    *Çocuklar çok kalabalık deniz ya da havuzlara sokulmamalıdır.
    *Bebekler ve küçük çocuklar, saat 11.00 ile 16.00 arasında direkt güneşe çıkarılmamalıdır.

10. 10 Mayıs 2009
  11. yaxgxmur ankara

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    süpersinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:dance::lepi::1hug:a.s.
    bebeğinede maşallah
    herkesin anneler günü kutlu olsun rabbim bu güzel duyguyu her dileyene nasip etsin:Saruboceq:

12. 11 Mayıs 2009
  13. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
  14. 11 Mayıs 2009
  15. yaxgxmur ankara

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ilgine teşekkür ederim ama verdiğin link açılıp hemen kayboluyor ceeeeeeee der gibi

16. 12 Mayıs 2009
  17. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bir sorun yok sanırım link çalışıyor tekrar bir dene istersen veya googleda “Bebeğimle tatile çıkabilir miyim?” yazıp tararsan benim mesaja yapıştırdığım ilgili makale çıkıyor..

Son düzenleme: 12 Mayıs 2009
  18. 15 Mayıs 2009
  19. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    biz ilk tatilimizi geçen ay yaptık , oğlum 5 aylıkken , çook da güzeldi sakın bebeklerinizi bırakıp da gitmeyin tatile valla hayatımın en güzel tatillerinden oldu kaydirigubbakcemile2
    güneş kremi olarak chicco 50 faktör aldım , şapka , ince ve pamuklu bodyler , ince bir battaniye , pusetine sineklik , yemek malzemeleri , minik plastik havuz.. mayo henüz almadım temmuzda 2 haftalığına tatile çıkacağız o zaman mothercareden alacağım , eğer uçakla gidecekseniz iki biberon rezene çayı yada meyve suyu hazırlayın mutlaka yoksa kulakları çok acıyor kalkışta ve inişte..
    şimdilik aklıma gelenler bunlar , herkese iyi tatiller