Bebei ateli havale geiren var m?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve durguney tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : durguney
  1. durguney

durguney Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim bir kez ateş yüzünden havale geçirdi. Beş yaşına kadar tekrarlama riski varmış. Psikolojim alt üst oldu onu öyle görünce :KK43:

2. 16 Haziran 2009
  3. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    CANIM gerçekten çok zor bi durum
    benim kızımda geçirdi
    ve bir kerede aşıların ağırlığı nedeniyle baygınlık geçirdi
    eli kolu kalkmadı
    hastanede serum taktılar ve soğuk kompres uyguladılar

bundan sonra ateşine dahada çok dikkat etmelisin
    eğer ço kateşlenirse üzerini soy fitil ver
    düşüremezsen soğuk su ve havluyla başına ve eklem yerlerine kompres yap
    4 saatte bir şurup ver
    3,4 gün sürebiliyo ateşleri bazen bu seni korkutmasın
    ama her 4 saatte bir ateşini kontrol et

Son düzenleme: 16 Haziran 2009
  4. 17 Haziran 2009
  5. durguney

durguney Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ya inşallah tekrarlamaz üzerine titriyorum valla

6. 20 Haziran 2009
  7. keyfim

keyfim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, benim oğlumda 3 sene önce ateşli havale geçirdi.O günden beri çok dikkatliyim. Onu o halde gördükten ve kaybetme korkusu yaşadıktan sonra defalarca yataga dahi uzanmadan sabahladım. O halde işe gittim. sağlıkları yerinde olsun da bunlara katlanacağız.
    Yalnız doktordan yeni duyduğum bir şeyi paylaşmak isterim. Yüksek ateşi aniden soğutmanında çocukta şok etkisi yaratabileceğini ve onunda havaleye sebep olabileceğini söyledi. Sanırım en sağlıklısı ateş dürüşücü ilaçlara katkı olarak soguk kompress uygulayarak sakince düşürmeye çalışmak.
    Umarım yeniden yaşamazlar. Bütün çocuklara sağlık annelere de sabır ve güç diliyorum.
    sevgiler

8. 20 Haziran 2009
  9. tuboxsx

tuboxsx anneyim ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun insanın yavrusunun hasta olması bi anneye çok dokunuyo inşalla h bidaha olmaz hayırlı ve saglıklı günler bebeginin olsun tabi hepimizin yavrularınında

10. 20 Haziran 2009
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.785
    Ödül Puanları:
    463
    benimde en çok korktuğum konu bu. allah korusun insan çok panik yapar. ama benim doktorum kaynağı belirli olan ateşli havalelerden korkmayın demişti. biz kaynağı belli olmayan (virüs mü bakteri mi ne olduğu anlaşılmadan çıkan ateşe bağlı) havalelerden endişeleniriz dedi. hatta normal bir hastalıktan dolayı havale geçiren çocuk hataneye gelene kadar kendi kendine açılıyor zaten burda yapacak çokda birşey kalmamış oluyor demişti. ama allah korusun soğuk havale falan farklı, onlar için emar istiyorlarmış. ben çok evhamlı bir insanım ve evhamlı bir anneyim. 3 yaşında bir oğlum var ve ateşlendiğinde komple oturuyoruz korkudan. için biraz rahat etsin diye yazdım bunları. allah korusun yavrularımızı, acılarını sıkıntılarını göstermesin rabiim. sizede çok çok geçmiş olsun canım.

12. 20 Haziran 2009
  13. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bütün arkadaşlara geçmiş olsun dilerim. eczanelerde ateş düşürücü bantlar var onladan kullandınızmı acaba? birkaç kişi çok iyi olduğunu söyledi.

14. 21 Haziran 2009
  15. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım ALLAH KORUSN YAVRUNU İNŞ..KİMSENİN BAŞINA GELMEZ...BENİMDE KIZIM DAHA ÇOK KÜÇÜK ATEŞELNİYOR ÖNCELERİ ÇOK EVHAM YAPIYORDUM ŞİMDİLERDE DAHA SAKİNİM VE ATEŞ ÖLÇERLE DEĞİL ALNINDAN BAKIYORUM KENDİM ARTIK ALIŞTIM ATEŞLNDİMİ NASIL OLDUĞNU VÜCUD ISISININ UMARIM BENDE KİMSELERDE HİÇ BİR ANNEDE YAŞAMZ BU KORKUYU......İÇİNİ FERAH TUT CANIM...

16. 21 Haziran 2009
  17. durguney

durguney Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    her ateşlendiğinde acaba tekrar havalemi geçirecek korkusu beni bitiriyor. arkadaşımız dediği gibi kaynağı belli olan havalelerden korkmayın dedi doktorumuz. Allah yardımcımız olsun. çocuk zor zanaatmış onu anladım

18. 7 Temmuz 2009
  19. moonshine76

moonshine76 sabirsiz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba, bende bende bu endiseyle yasayan bir anneyim.
    nisan ayinda 16 aylik oglum havale gecirdi sebepsiz hemde ates yok hastalik yok boguluyor saniyoruz Allahim kimselere yasatmasin hayatimin en kötü gecesiydi. Caresiz cocugum ölüyor saniyordum kollarimda. Acili aradim onlar gelene dek biraz acildi kapi önünde hemen özel fitilden verdiler ambülansta sarhos gibi oldu. Ordanda direkt cocuk klinigine gittik bes gün kaldik. eeg ekg tomografi hepsi temiz cikti.
    6 hafta sonra falandi hastalandi atesi vardi hafif geziniyordu evde. bezini degistirmeye yatirdigimda ykati kesildi yine yalnizim bu defa evde elini yüzünüyikadim gecmedi disari cikardim gecmedi. özel fitilini verdim o arada esim geldi hastane yolunda kesildi direk uykuya gecti. 15 dakika sürdü ama ilki gibi siddetli degildi hareketsiz tavana bakiyodu, ilkinde nefeste zorlanir gibiydi gözü yukari kayiyordu. Cok korkunctu.

gecenlerde asi dan sonra uyurken yalniz yine olmus herhalde uyandiginda cok agladi ve halsizdi, sessizlesti falan bittigindeki gibi haller sergiledi. Doktor ilaci verip yolluyor.
    Hergün heran yine olacak korkusu icimde. Biliyorum ölümcül birsey degil ama o ilk günki psikolojiyiatamadim üstümden atilacak gibide degil .
    bes yasina kadar sürebilir diyorlar. tedaviside yok.
    yine tekrarlarsa klinige götürecegim cünki ilki atessizdi ikincisi 38,5 ücüncü de 37,5 karmasik cok ,yine baksinlar.

Allahim bunu ve her türlü hastaligi yasayan cocuklarin ailelerine kolaylik ve sabir versin ve acil sifalar versin evlatlarimiza

Son düzenleme: 7 Temmuz 2009