Bebeim emmiyoorrrr, ldracam

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aybuke07 tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba anneler,
    inanın duygularımı ifade etmek çok zor, gözlerim doluyor, kalbim acıyor

kızım daha 26 günlük,

ne yapacağımı şaşırdım, kızım 35 haftalık doğdu erken doğum ve kilosu zayıftı, 2 kez de sarılık geçirince doktor sarılığı ancak iyi beslenirse atar dedi, bu sebeble kızım iyi beslensin diye sürekli sütü sağıpta verdim ve nihayet kilosu yerine geldi diye dünden beri kızma meme vermeye çalışıyorum,

ama memeye gelir gelmez çığlığı koparıyor, ağlayacağım diye mosmor kesiliyor, omuzuma koyunca susuyor, sakinleşiyor, tekrar meme veriyorum, çığlığı basıyor,,dün 12 saat neredeyse aç kaldı ama bana mısın demedi
    kızlar ağlaya ağlaya kendimi helak ettim, çocuk beni resmen dışladı, kabullenmiyor,

birçare arıyorum, ne yapmalıyım, bu şekilde devam edersek, aldığı kiloyu da vermeye başlayacak, iki arada kaldım

sütüm de kesilecek diye korkuyorum, daha 40 ı bile çıkmadı kızımın yaaa, anne sütünü bu kadar az mı alacak benim zavallı yavrum:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

benimle aynı şeyleri yaşamış annelere seseleniyorum, ne yapmalıyım, bana akıl verin, çözüm neeeee???senağlamasenağlamasenağlama

2 gündür perişanım, kızımın gözlerine bile bakamıyorummmsenağlama

2. 6 Şubat 2009
  3. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebegimde ilk baslarda gögsümü almiyordu. hastane de hemen bana emzirme nasligi getirdiler. bebek onu dili ve damagi arasinda daha iyi kavrayip emebiliyordu. hastanede 1 hafta kaldim. orada da sürekli deneme yapiyordum ama 2,5 hafta sürdü mememe alismasi. takiyordum emiyordusonra cikarip gögsümü veriyordum. sansliysam devam ediyordu yoksa yine yaygara. gögüs ucum daha yumusayip belirginlesince sanirim kendi de kabul etti emmeyi. belki sizinkinin de böyle birsey ihtiyaci vardir ama iste dezavantaji o basligada alisabilir...
    bir de önerebilecegim uykuluyken deneseniz bir de...

4. 6 Şubat 2009
  5. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    emzirme başlığını hiç duymadım, eczanede mi satılıyor, sana neden kullandırdılar yani emem ucu olmadığı için mi, yoksa başka bir nedeni var mıydı,

uyurken de deniyorum olmuyor yaaaa, her şeyi denedim ama sürekli ağlıyor memeyi görünce, kollarımdan kendini atacakmış gibi çırpınıyor

6. 6 Şubat 2009
  7. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bence moralini hiç bozma almıyorsa sende sütünü sağmaya devam edip bebeğine anne sütü vermeye devam et.. soruna cevap veremiyorum belki ama doğumdan sonra insanın psikolojisi çok bozuk oluyor bunu ancak yaşayan bilir. hiç üzme kendini burda bi arkadaşımın bebeği 17 günde emmeyi bıraktı sütünüde sağmadı mamayla büyüdü.ben 1 şubatta işe başladım gün içinde sağıyorum.bebeğin ne güzel kilosu artmış umarım devam eder

8. 6 Şubat 2009
  9. sherry456

sherry456 Guest

benim kızımda bi ara bıraktı memeyi sana tavsiyem sakın pes etme uyutup emzir.öyle öyle alışır hiç üzülme mutlaka düzene girer.üzülürsen sütün çekilebilir.

10. 6 Şubat 2009
  11. bayanq

bayanq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de 2,5 aylıkken aynı sorun olmuştu biz malesef bu sorunu aşamadık uyanıkken mümkün değil almıyor memeyi ancak geceleri uyuyor olduğu vakit emziriyorum diğer zamanlar sütümü sağıp veriyorum Allah kolaylık versin şimdi benim kızım 5 aylık oldu hala aynı sorunlarımız devam ediyor

12. 6 Şubat 2009
  13. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle bebeğini güle güle büyüt...
    aynı sıkıntıyı ben de yaşadım,benim oğlum da 37 haftalık doğdu,sarılık geçirdi...beni emmiyordu,hem emmeye gücü yoktu,hem de benim meme uçlarım yoktu...bize de mama verdirdiler,sarılığı öyle geçti
    yaşadıklarının aynısını ben de yaşadım...ağlamaktan helak oluyordum...o temmuz sıcağında saatlerce kan ter içinde mücadele verdim...bi de herkes bi şey söylüyor,anne kahroluyor...o toy,acemi,şaşkın hallerimizi kimse anlamıyor niyeyse...
    sakın pes etme...sonunda sen kazanacaksın...öncelikle eczaneden silikon meme ucu alabilirsin,meme ucun yoksa çok işe yarıyor...benimki onunla alıştı,1 ay sonunda normal emmeye geçti
    bi de hilesi var...onu göğsüne yapıştır,yukardan biberonla mama ya da senin sağılmış sütünü damlatın...bebek onu yalaya yalaya emmeye alışıyor...
    hiç canını sıkma,kendine inan...bak benim oğlum 7 aylık oldu hala emiyor çok şükür...
    tekrar geçmiş olsun canım,başarılar diliyorum

14. 6 Şubat 2009
  15. annemcim

annemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Aybuke07,

öncelikle sen moralini yüksek tutmaya çalış,
    mutlaka 3 saatte bir medelanın elektrikli mini pompası ile sütünü sağıp poşetlere doldurup sakla... Sonra çok işine yarayacak...
    Bilmeni isterim ki, benim de göğsümün ucu yoktu ve silikon ucu da almadı bebeğim, hemşiremiz bir yöntem önermişti benim çok işime yaradı. Ucu açılmış bir şırınga ile önce göğüs ucunu çekip bebeğe veriyordum, sonunda eme eme göğüs ucumu çıkardı bebiş. Şırıngayı 10-15 gün boyunca her emzirmeden önce kullandım..

Kolay gelsin sana....

16. 6 Şubat 2009
  17. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide aynıydı emerken kıyametler kopuyordu.bende 2 ay kadar meme ucu kullandım aralarda yavaş yavaş memeyi verdim.bende meme uçlarını tam kavrayamıyorsa hava yutuyordur gazdan bağırıyordur.uç kullanmayı dene istersen erken doğan bebekler genelde emme problemi yaşıyor.pes etme 9 aylık oldu hala emiyor

18. 6 Şubat 2009
  19. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Benim aklima bebegin agzinda yara olmasi geldi. pamukcuk diyorlar sanirim o oldugu zaman cani yanar ve emmezmis. Tedavside karbonatli suyu gogsune sureceksin, tabi su kaynamis ilinmis olucak . O sekilde emzireceksin bide temiz bezle bebegin agzina surebilirsin. Insallah ise yarar.Gecmis olsun