Bebeim ok kusuyor, ne yapmalym?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esther tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther cillop olacaaaaaaaammmmmmmmmm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    neredeyse hem emzirme sonrası kusuyor. bazen 3-4 kere kustugu oluyor arka arkaya. özellikle gazını çıkartırken çok kusuyor. acaba çıkarmasak mı? sizler nasıl davranıyorsunuz?

2. 4 Mayıs 2009
  3. yexsximmerve

yexsximmerve Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bebeğimde aşırı kusuyordu hatta mide kapakçığının oluşmamasından şüphelenip ultrason çekilmişti ama hiç bişi çıkmamıştı 4. ayına kadar devam etti sonra tamamen geçti

4. 4 Mayıs 2009
  5. linay34

linay34 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimkide çok kusuyor..ilk zamanlara göre daha iyi sayılabilir ama hala devam ediyor..yapacak hiçbirşey yok doktorlar bunun normal olduğunu söylüyor..bebek reflüsü vardır sizde de belki..bize şurup vermişti doktor ama hiç fayda etmedi..

6. 4 Mayıs 2009
  7. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı benim kızımda kusuyor.dün hastaneye götürdüm.idrar yolu enfeksiyonu varmışş.

8. 6 Mayıs 2009
  9. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    güzel anneler endişe etmeyin,ben ikinciği büyütyorum,ve çocuklar çok farklı,ilk oğlum üç aya kadar ''kusuyordu'',onda sonra kesildi,amam kinci oğlum 6aya kadar çıkarıyordu,başlangıçta çok fazla,ama gittikçe azaldı,bazen bizim annelerin yediklerinden dolayı dahi olabiliyormuş bu olaylar,kendini fazla üzmeyın geçecek bunlar,ben çit çitlı önlüklar aldım ikinci oğlum için,günde en az 7-8 tane kirleniyordu,çok şükür atlattık biz o dönemi,siz de atlatırsınıza.s.:nazar:

10. 19 Mayıs 2009
  11. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canlarım benim benim oğlum suan 6 aylık oldu ve asırı derecede kusması var ve haladaha devam ediyor doktoro göturdum hersey normal dedi kimi bebeklerde 1 yasına kadar suruyormus heralde bizimkide ozaman gecicek ben gunde 20 tane onluk hallediyorum önu kumas arkası naylon onluklerden alıyoruz devamlı önluk yetişimiyor kusaqn bebekle bir yere gitmekte zor ustunu basını kusarakta batırıyor benide batırıyor cok fena cokkkkkk

12. 19 Mayıs 2009
  13. tebessum77

tebessum77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gazını çıkartırken sırtını ovalayın ve çok sert vurmayın hatta hiç vurmayın( biir dr. arkadaşıma ne vuruyorsun çocuğa ovala yeter demiş)
    hemen düz yatırmayın 45 derce eğimle yatırın yada bir süre kucağınızda tutun
    emzirirken ağzının dolu olmasına ve hava yutmamasına dikkat edin

bunlarlada geçmiyorsa yapacak birşey yok demektir

14. 19 Mayıs 2009
  15. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim kızım 9. ayına kadar kustu sonra tamamen kesildi bebek reflüsü vardı kızımda gazını çıkarmasanda rahatız olur mutlaka çıkarmak gerekir midesine baskı yapmadan hafif hafif sıvazlayarak çıkarabilirsin gazını kusması için toz ilaç kullanmıştık biz kusması azda olsa kesilmişti ama gaz sıkışması oldu sonunda ilacı bıraktık ağlamasında kussun dedik bizde günde kaç kez üstü değişiyordu sayısı yok inan önlük kolleksiyonumuz vardı bizimki uzun sürdü inş sizin erken biter kusma durumunuz.

16. 20 Mayıs 2009
  17. esther

esther cillop olacaaaaaaaammmmmmmmmm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    bizim doktor bize üvey evlada vurur gibi vurun sırtına korkmayın dedi. ama çok vurunca kusuyo tabi.

18. 20 Mayıs 2009
  19. atikus

atikus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bebeğim de kusuyor ama benim tedirginliğim kusmasından ziyade kusmuğunun sarı olması.
    Doktora gittik tüm tetkikler yapıldı reflü dendi başka bir şey çıkmadı ama işte rengi beni korkutan.
    Var mı benimle aynı durumda olan?