Bebeiniz olduktan sonra einiz size kar deiti mi?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve duygutimur tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : duygutimur
  1. duygutimur

duygutimur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,

16 aylık bir çocuk annesiyim. hamilelikten önce parlak diyebileceğim bir iş yaşantım vardı ama şu anda annelikten ötürü ev hanımıyım.. sanki bebekten sonra eşimin bana saygısı ve ilgisi azalmış gibi hisseiyorum bazen. oğlum bütün günümü alıyor.. fazlaca hareketli tuvalte bile gitmeye zaman bulamazken giyinip kuşanıp kocamı öyle karşılamak hayal oluyor çoğu zaman. sabah çıkarken gördüğü kıyafetle akşam tekrar karşılamak benim de hoşuma gitmiyor ama ev işi yemek çocuk derken yorgunluktan ve uykusuzluktan pestilim çıkıyor. sanki çocuk yokken ve çalışıyorken daha bi önemliydim gözünde.. şimdi bazen bana "cepte garanti" mualemesi yapıyor.. zor ve sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz arada bi.. şu aralar olduğu gibi..

sizde durum ne?

2. 7 Aralık 2009
  3. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  4. 7 Aralık 2009
  5. duygutimur

duygutimur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızgın derken?

6. 7 Aralık 2009
  7. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    herzman heryerde şunu söylerim.. evlilik çocuk doğduğu gün başlar..
    evliliği sekteyi uğratan en önemli unsurlardan bitaneside çocuk sahibi olmak..
    bu durumlarda bebeğe karşı yoğun ilgi yorgunluk hali ev işi ek gıdaya geçtikten sonra mutfakta paso bir koşuşturma iştahsız bir bebeğe 2 saatlik bir uğraşla yemek yedirme onun heryere kusması, hiç bitmeyen çamaşır, acayip sosyal bir yaşantın varken birden eve kapanmak kadını yeterince mahvediyor.. erkekte bunlar yüzünden kadını halsiz bitkin aktif göremeyince, kadında bu olanlara karşın kendini bırakınca erkeğin gözünde bi düşüş yaşıyor bencede.. bende çok zor büyüyen bir bebeğe sahiptim.. ama herşeye rağmen kendiimi hiç bırakmadım.. eşim geldiğinde süslenip hoş giyinmeye özen gösteriyorum.. bebek doğunca erkek kendiini 2. planda hissettiği için oda ayrı boşluğa düşüyor.. bunlar büyük bir kaos o yüzden 2. bebeği hiç düşünmüyorum.. herşey sil baştan yaşanacak..

8. 7 Aralık 2009
  9. duygutimur

duygutimur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın.. bende aslında çok kızıyorum kendime.. çünkü bakıyorum da tanıyamıyorum bazen kendimi aslında kendimi biraz cesaretlendirip haydi silkin demeye ihtiyacım var.. ama biraz da karşı taraftan yardım lazım tabi.

10. 7 Aralık 2009
  11. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    yok tatlımcım erkeklerden hiçbir destek bekleme gelmez.. senin en büyük dostunda düşmanında sensin.. sen şuan kendine düşmanlık yapıyorsun biran önce kendine gel çocuğunn büyümüş sayılır.. artık iyice kendini toplama vaktin gellmiş.. yarın senin için başka birgün olsun hergün gibi sıradan bir güne uyanma kalk bir makyaj yaparak başla güne saçını boya yeni tarz ver kestir..
    kendine hoş sexi iç çamaşırları al günlük kıyafetler al süslen püslen bak kocana gözleri nasıl dışarı fırlıyorr bu değişikliklerden nasıl peşinden koşmaaya başlayack eskisi gibi.. hatta eskisindende bir fazlan var aslan gibi bi çocuk doğurdun ve annesin.. bu günlerini kötü geçirmeki yıllar sonra bugünlerini düşündüğünde kötü depresif hatırlama..

12. 8 Aralık 2009
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.189
    Ödül Puanları:
    463
    her erkek bir değil, benim eşimin bana ilgisi çok artmıştı, bebeğimizin zor dönemlerinde de çok yardımcıydı bana, diş çıkarması, gaz sancıları vs...
    bence sen kendi kendine kuruntu yapıyor olabilirsin, çünkü biz kadınlar eve kapandığımız dönemlerde kafamızda olmayan şeyler kuranbiliyoruz, objektif bakamıyoruz. Bence senin eve kapanmaktan kendine güveninin azalmış biraz, kendini çirkin hissetiğin için ilgiye layık görmediğin için eşinde öyle düşünüyor sanıyorsun(!)
    bence çok bakımlı olmak 16 aylık bi bebekle çok zor, kendini kasma, kastıkça beklentiye girecek, karşılığını göremeeyince iyice üzüleceksin, tabii bakımlı olayım derken harcadığın zamanı bebeğine ayırman gereken zamandan kısmış olacaksın, bu defa da ben iyi anne değilim sendromu başlıcak
    bence rahat olman, kendine güvenli olman yetecektir,
    zaten bu bi dönem bebişin 2-2,5 yaşına gelince biraz daha rahatlayacaksın zaten 3 yaşındada anaokuluna başlıcak, o zaman kendine vakit ayırmak için bol bol vaktin olacak

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
  14. 8 Aralık 2009
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Chess e katılıyorum.
    Sen kendince kuruntu yapıyor olabilirsin.
    Bizde durum kızımızın doğması ile daha farklılaştı.Artık anne ve baba olmanın ağırlığı ile hareket ediyoruz.
    Bende akşamları giyinip kuşanıp karşılayamıyorum ama kıyafetime kokuma dikkat ediyorum.Güler yüz bile yetiyor sanırım.
    Geldiğinde kurulu masamızı,yapılmış yemeklerimizi,kızımın kendine olan sevincini benimde güleryüzümü görünce başka birşey istemiyor eşim.En büyük huzur bu diyor hep..
    Sende bu konuda kurma kafanda derim.Bak o zaman herşey daha güzel oluyor..

16. 9 Aralık 2009
  17. asutaha

asutaha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende senin gibi hissediyorum çocuk olunca mutluluğumuz kat kat artar zannediyodum ama azalma var gibi geliyo eşimle oğlum yüzünden çok sık tartışıyoruz bana kaynanalık yapıyo resmen kendimi değersiz hissediyorum

18. 9 Aralık 2009
  19. duygutimur

duygutimur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herşeyine karışıyor değil mi "ne yedi bugün?" "üstünü giydir" "üstünü çıkar" "onun içinde ne var?".....