bebek 40'ı çıkmadan dışarı çıkarılır mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

20 Nisan 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğim 1 aylık evde çok sıkılıyorum. Bebeğim 15 günlük olduğunda beri arada sırada dışarı çıkıyorum. Beni her gören aaaa 40'ı çıktı mı? diye soruyor. acaba yanlış mı yapıyorum?
    evde yalnızım kadınlar kulübü olmasaydı kafayı yerdim herhalde... bir de kızım galiba kucağa alıştı kucağımda uyuyor yatağına yatırdığımda uyanıp ağlıyor. Ben kucağıma alışmasın diye almıyorum ama hiç susmuyor ağlarken nefessiz kalıyor. kucağıma alınca susuyor ve iç çekiyor kıyamıyorum kuzuma,artık hiç iş yapamaz oldum ve sırtım felaket ağrıyor... bebekler 3 aylık oluncaya kadar kucağa alışmazlarmış doğrumu acaba tecrübeli annelerden yardım bekliyorum.

2. 20 Nisan 2009
  3. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    olur mu öyle sey canım benim oglum 10 günlüktü önce hastaneye gittik sonra da gezdik hatta bikaç sefer hafiften yağmur da yağıyodu ana kucağina koydum iyice sarmaladım bişey olmadı şimdi 2.5aylık üzerini iyice giydir çık bişey olmaz aklına kötü seyler alma 40gün dolmamıstı hatta disarı çıkardık güneş alsın dedik yüzünü açtık bişey olmadi hem şimdi havalar ısındı kucağa almaya gelince benimde oğlum basta öyleydi 1 2 gün kucaga almadım beşiğinde salladım uyudu alıştı beşiğe bide ben emzik veriyorum çok işime yarıyo.bebekler doğduğunu geç fark edermiş o yüzden kucağını istiyo kucağindayken kalp atışlarını duyuyo kendini anne karnında sanıyo ve rahatlıyo zamanla geçer kolay gelsin sana sağlicakla büyüt yavruşunu:kahve:

4. 20 Nisan 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bende kızım 40 günlük olmadan ailemin yanına gitmiştim araba yolculuğu bile yaptık havalar güzeldi ve allaha şükür sorunla karşılaşmadık.Kucağa almamaya gelince ben kızımı her istediğinde kucağıma aldım sarmaladım onu şevkatimden hiç mahrum etmedim şimdide kucağa alınmak isteyen bi bebek değil ama her bebek farklı tabiki asla bebeğimin kendini bilmeden yani büyüyüpte ağlayarak bişeyler yaptırmaya başlayacağı zamana kadar ağlamasına izin vermem ayrıca bel ağrısı bende bu yüzden çok çektim ama şimdi geçti emeklemeye başladı gaz sancıları bitti bel ağrımda kayboldu birden

6. 20 Nisan 2009
  7. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben kasımda doğuım yaptım o havada bile çıkardım hep , eskidenmiş o 40 gün beklemek falan , artık çocuğu koruyabilecek bilince ve imkana sahip anneler , ben bol bol gezdirdim şimdi çocuğum hiç yabancılık çekmiyo hatta montumu giyince heyecanlanıyo gezicez diye :eek:

8. 20 Nisan 2009
  9. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 13 günlükken cikarmistim disariya simdi 3,5 aylik bisey olmadi
    kis bebegiydi birde
    kucak konusunda ise benim kizimda kucakciydi hala öyle ama suan koyuyorum salincagina kendi kendine oyalaniyo salliyodum birde Allaha sükür yataginda uyumayada alisti bende rahatladim bende hic is yapamazdim ama onlarin sevgiye ihtiyaci var annesi bol bol kucakla kuzunu güle güle büyüt bebisini:KK46:

10. 21 Nisan 2009
  11. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    cikarlirmi cikarilmaz mi bilmyiorum ama benim kizim 2 haftaliktan itibaren cikti ama mecburen.benim dikisler acilmisti o yuzden hastaneye baya bi gidip geldik.birakicak kimsem de olmadigi icin mecbur goturduk...cok sukurbirsey olmadi uzerini iyi giydirmistik..

12. 21 Nisan 2009
  13. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim valla bende cikarmiştim kizimi 20 günlükken.kiş bebegidi bizimkide ama allaha sükür bişey olmadi.o eskidenmiş 40 ı cıkmadan cıkarilmaz falan diye.e 40 gün anne napsin evde sıkıntıdan.bide seninki tam bahara denk gelmiş.kendini fazla sıkma cık gez ara ara.hem senin için hemde bebeğin için değişiklik olur.kucağinada al bebegini canım.çok küçük yanlız hissedebilir kendini.ben hep aldım halada alıyorum.güle güle büyüt canım bebişini

14. 21 Nisan 2009
  15. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Ben Nihat Hatipoğlu'nun bir konuşmasını dinlemiştim. "Bebeği hastane dışında 40 çıkana kadar çıkarmamaya özen gösterin" diyordu.. Ben hastane ve sağlık ocağı dışında çıkarmadım kızı.. Küçücük bişey arabada olsa, kucakta olsa çok hırpalanıyorlar bence... 3 ay 1 haftalığız daha yeni yeni gezmeye çıkıyoruz..

16. 21 Nisan 2009
  17. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Valla kısmetse haftaya salı günü doğum yapacağım. Bebeğim ilkbahar bebeği oluyor ne güzel. 40 gün evde insan acaip sıkılır yani. Hele benim gibi son günlerini bile dışarıda gezerek geçiren biri. Bende kızım hayırlısıyla bi doğsun, Allah izin verir de sağlığında bi sorun olmazsa alır çıkarım dışarı hihoyyyt

18. 21 Nisan 2009
  19. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimde kış bebeğiydi hep çıkardım ben koruduktan sonra bişey olmaz,ayrıca 40ından önce dışarı çıkarılmak istenmemesinin sebebinide bilmiyorum açıkçası....