bebek ağırlığı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zehrasu tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : zehrasu
  1. zehrasu

zehrasu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar,
    30 haftalık hamileyim bebeğimin ağırlığını arttırmak için neler yemeliyim?Yardımcı olurmusunuz?
  2. 25 Mart 2009
  3. Axsxk Kxixrxixntxixsxix

Axsxk Kxixrxixntxixsxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı soruyu dün doktoruma sordum, hiçbirşeye gerek yok dedi o alacağını alır dedi, kendini de kasma istediğini ye iç dedi. Yemek konusunda kendine kısıtlama getirme dedi, psikolojimin bozulmaması için önerilerde bulundu.
    Ama forumda bazı arkadaşlar bebeğin kilo alması için mercimek ve bulgurun iyi olduğunu yazmışlar. Ben haftada 2 kez mercimek çorbası içiyorum ama herşey normal seyrinde gidiyor yani aman aman bir kilo artışı yok.
  4. 26 Mart 2009
  5. zehrasu

zehrasu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok teşekkür ederim.
  6. 26 Mart 2009
  7. Serzenish

Serzenish Ömrümün GülenYüzü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Valla istediğini ye bebek kilo almayacaksa almıyor.. ben ilk başlarda yedim yedim gereksiz yere kilo aldım. şimdiyse aynı düzende yiyorum ama ben değil bebek kilo alıyor.. Bence de hiç kasma kendini ,o zaten senden yeteri kadar besleniyordur.
  8. 26 Mart 2009
  9. betxuxl19

betxuxl19 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim bebek biraz zayıf gibiydi 11 günde 650 gram aldı.ben 2 bardak süt 6 adet ceviz bol bol çeşit çeşit peynir yedim.bir de tatlı çok aldırırmış sdütlü tatlılar sütlaç mesela.ama benim tatlıdan midem bulanıyor.
  10. 26 Mart 2009
  11. ozlem_kortun

ozlem_kortun Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sevgili zehrasu ; bebeğin 30 haftalık kilosu ne kadar ? yani endişe etmeni gerektircek kadar minik mi bebeğin yoksa sen daha tombiş bir bebiş mi istiyosun merak ettim çünki arkadaşların da dediği gibi bebişler zaten ne yersen ye alacağı kadarını alıyolar...
    o yüzden hiç canını sıkma kilo alsın bebeğim diye. ama faydalı besinler ye ıvırzıvır şeyler yeme, süt ve süt ürünleri, fındık fıstık ceviz vs, et ve ürünleri mutlaka bol tüket, pirinç ve baklagilleri de unutma :)
  12. 26 Mart 2009
  13. benim bebegim 31 haftalık tam ve kilosu 1800 doktor iyi dedi ama yediklerime de hiç dikkat etmiyorum doktorum proteinden zengin yemekler ye dedi bilmiyolarum nelerde protein var yazarmısınız erken doğum riskim var 38e kadar içerde durması lazım normalde ama erken doğarsa bi 3,5 klio doğurmak istiyorum
  14. 27 Mart 2009
  15. zehrasu

zehrasu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yok arkadaŞım ya kılosu normal 1466 dedı doktor da ben bıraz tombıŞ olmasını ıstıyorumda ondan benı mecburı sezeryan olacakta 3,5 kg gıbı doĞsa dıye dÜŞÜnÜyorum.tabıkı en Önemlısı saĞlıklı olsunda yınede ınsan ıstıyor ıŞte.rabbım herkesın evladını saĞ salım kucaĞına almayı nasıp etsın.
  16. 28 Mart 2009
  17. sema43

sema43 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben bu aralar hep hamur işi beslendim hiç sağlıklı bi gıda yemedim üzülüyorum valla kilo alıyorum bebişte alıyo ama boşu boşuna sağlıklı şeylerden kilo alsın hatta zayıf olsa da olur ne o öylee boş kiloyu ne yapayım bir hafta baklagil sebze et balık yemedimmi hiç içim rahat etmiyor bence önemli olan sağlıklı beslenmek kilo alması senin elinde değilki abim doğmuş 4 kilo ben doğmuşum 2 kilo ikimizde aynı anneden annem ayrı bişey yapmadım hiç diyo sen iyi beslen gerisini allaha bırak rabbim sağlıklı evlatlar versin hepimize inşallahlah
  18. 28 Mart 2009
  19. mumamu

mumamu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 34 haftalığım 2 kilo 700gr bugün baktırdım