Bebek alışverişi için en uygun yerler hakkındaki görüşleriniz lütfen..

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve amentes tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

30 Eylül 2010
    Konu Sahibi : amentes
  1. amentes

amentes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,

26 haftalık hamileyim artık yavaş yavaş bebek alışverişlerine başlamak istiyorum ama o kadar çok şey varki alınacak ve çeşitler aman allahım herşeyi almak istiyor insan.düşünerek uygun alışveriş yapmak istiyorum.Nerde neyin uygun olduğunu neler kesinlikle olmazsa olmaz ....bu konuda yardımcı olabilirmisiniz lütfen

:KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::

2. 30 Eylül 2010
  3. pnrd

pnrd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alma dileğiyle konuya kısaca değineyim..öncelikle herşey pamuklu,yumuşak olmalı..beyaz ve uçuk renkler daha yumuşak oluyor haliyle..önce hastane çıkışı yenidoğan seti..bunun içinde ilk etapta gerekli olan herşey olabiliyor..kısa ve uzun kollu alttan çıtçıtlı bodyler,tulumlar(bunlar 6_8li takım olarak satılıyor,patik,çorap,şapka,eldiven..battaniye,küvet,havlu,bebek bakım seti(içinde şampuan,sabun vs olan),önlük,ağız bezi,bebek arabası(ana kucaklı),sütünü sağmayı düşünüyorsan pompa..biberon..ayrıca sadece bebeğin değil senin de olmazsa olmaz ihtiyaçların olacak...

4. 30 Eylül 2010
  5. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eminönü havuzlu han derim hem kaliteli hemde ucuz

6. 30 Eylül 2010
  7. amentes

amentes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim bilgiler için amin inş. herkes bebeklerini sağlıkla kucaklarına almayı nasip eyler .

8. 30 Eylül 2010
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    aynen
    bi çok kişiden duydum oranın methini

10. 30 Eylül 2010
  11. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    havuzlu han olabilir ama gitmeden önce bebe mağazalarını gez ve herşeyin yaklaşık fiyatını öğren. havuzlu hana giderken muhakkak nakit para ile git ki pazarlık şansın olsun. kıyafet için civil bebeyi tavsiye edebilirim. havuzluhandan daha ucuz.
    bebek arabası, sepet ve mobilya ihtiyaçların için yorumları mutlaka oku ve fiyat araştırması yap.

12. 30 Eylül 2010
  13. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Ben havuzlu han'ı hiç tavsiye etmiyorum ama ne kadar tavsye etmesem de insanın akı kalır, merak eder gidersiniz muhtemelen biliyorum :))
    O yüzden tavsiyem şu olabilir, oraya gitmeden önce gerçekten iyi bir piyasa araştırması yapın da orda bazı ürünlere boşu boşuna fazladan para ödemeyin... Şansınıza yaz sıcakları da hafiflemişken mutlaka ara sokaklara da girin eminönü'nde, çok daha güzel ürünleri çok daha ucuza bulabilirsiniz....

Bebek şekeri alışverişi için eminönü'nde kurukahveci mehmet efendi'nin sokağını tavsiye ederim kesinlikle! Havuzlu han'ın 1/4'i fiyatına aynı ürünler sokakta bulunuyor.. Üstelik çok çok daha fazla çeşit var....
    Ben bebişin tulumlarını farklı farklı yerlerden 5-6 liraya alıyordum, sonra baktım ki mothercare'de de zaten tanesi 7 lira, üstelik inanılmaz da tatlı desenleri var... Ordan aldım topluca.... Hatta ailemden birileri c&a'da bir tulum beğenmişti, kırmadım aldım ama 12 lira vermişiz o tuluma, yazık.. mothercare'de üstelik kumaşı da çok daha kaliteli, yumuşacık aynı tulumu 7 liradan aldım.....

Biberonlar falan da havuzlu han'da da, chicco'da da, mothercare'de de benim gördüğüm aynı fiyat zaten...

Karyola olarak biz park yatak aldık, maltepe park avm'de inanılmaz ucuza bulduk babymax markayı. Babymax marka da kraft üretimi bir marka, o yüzden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ürünlerini...
    119 liraya 60X120cm'lik modelini aldık maltepe park avm'de armağan bebe'den....
    içinin yatağını, çarşafını, yatak koruyucu pedini, yorgan+yorgan kılıfı, yastık+yastık kılıfını falan da ikes'da aldık piyasadan çok çok ucuza.... ikea'yı bu konuda tavsiye ederim. Ürünleri hem güvenilir hem de çok ucuz. Eminönü'nde 90 lira denen yatağı daha iyisini 5 liraya aldık mesela....

ikea'da -biz almadık henüz ama- alt değiştirme minderleri, sabit karyolalar, önlüler, şifonyerler falan da çok çeşitli olarak mevcut. bence mutlaka bir göz atın....
    biz rdrobunu da 139 liraya ikea'dan aldık bebeğin... aneboda gardrop aldık...

şimdilik aklıma gelenler böyle :)))
    güzel alışverişler dilerim....

14. 30 Eylül 2010
  15. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben yatak koruyucu kılıfı-yorganı-çarşafı-yastık yüzünü yani takımı indirimde mothercare den 158 tl ye aldım...tulumlarda 7 adet orda 32 tl satılırken aldım.ama tulum battaniye felan havuzlu handan gayet uyguna aldım üstelik saf pamuklar.ikea ya bebek mobilyası bakmaya gittik açıkçası beğenmedik eşimle tasarım ve kalite iyi gelmedi bize.ahşap almaya karar verirsek onuda mothercareden alıcam ama bebek arabası felan havuzlu handan

Son düzenleme: 30 Eylül 2010
  16. 30 Eylül 2010
  17. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    gaziosmanpaşa küçük sanayii sitesinde ayhan çocuk var. beşik ve sepetleri kendileri üretiyor. biz oradan aldık tavsiye ederim. internet siteleri de var isterseniz inceleyin. ama gidip oradan alırsanız bir hayli indirim yapıyorlar.

18. 1 Ekim 2010
  19. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    modokoda güzel bebek odaları var ben ordan aldım