Bebek alışverişi kaç ytl gerekli:))

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve benbilirim tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : benbilirim
  1. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar gülmeyın ama okuyunca gözumde buyudu ocakta benım doğum zaten son dakıkaya bırakmıcam cınsıyet bellı olsun testler iyi cıksın baslarım yavastan ama ortalama ne kadara mal oluyor üç asagı beş yukarı yazarsanız sevınırımsenağlama

2. 17 Haziran 2009
  3. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    3 haftaya kadar doğurcam canım bende...ne alacağına bağlı.mesela park yatakmı tam odamı yapacaksın.markaya göre değişir...herkezin marka seçimi farklı.ama fazla abartmam dersen 500 600 tl tuttu benimkiler...kıstığım halde hala ufak tefek eksik var...dedim ya herkezin seçimi farklı kimseye göre değerlendirme yapma.

4. 17 Haziran 2009
  5. yalel

yalel Begüm'ün Annesi... Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    ben sana şöyle diyim canım,
    ben henüz 8 haftalık gebeyim. alış-verişi 7. aydan önce yapmayı düşünmüyorum.
    ama dün fikrimiz olsun diye biraz baktım fiyatlara... bebek arabaları, 300-700 arası fiyatlarda geziniyor.
    minnacık zıbınlr 5 tl-15 tl arası gibi göründü gözüme.
    hastane çıkışı diye bir set var, 20-100 tl rası fiyatlarda olanları var. ki bence bu set çok luzumsuz, çünkü çok büyük o tulumlar falan. bebekler o kadar büyük doğmaz bence.
    çoraplar, minik minik şeyler 5-10 tl arası geziniyor.
    pijamalar, 3lü set olarak var sanırım piyasada genelde. pijamalar 20-50 tl arası gördüm ben.
    ayakkabılar var muhteşem.. minnacık minnacık ayakkabılar var. çok basit, adi bişey alınamaz bebek için. orta karar olanları 50 tl gibi seyrediyor raflarda.

daha sayayım mı? :)

6. 17 Haziran 2009
  7. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    say kız yalel senle aynı sayılırz cnm bend eylül ekım gibi alıcam işte ocakta doğum neden dersen otrdugum yer küçük bir yer görev icabı burdayız.ankda egitimim var ekımde ya ordan alıcam yada istda ailem yasıyor bayrama gidince alıcam eylülde ama cok seyler yazılıyor bana acaba cokmu gereklı dıye gözumde buyudu yaz cnm sen fikir olsun kı hemen gidip sıkır sıkır alalım.
    paradises cnm tam oda yapmak isterdım ama biz tayıncıyız ekımde tayın cıkıcak msela.o acıdan bir gönlum yap dıyor bir gönlumd ekendı evın değil hadı diğer tayın yerınde sıgmadı endişesi tasıyor galıba normal besık alıcam..
    şimdi sordugum cnm oda takımı dısındakıler giysı bakım urunlerı benım için gecelık arabadır vss oda dısındakı hersey.cnm cok abartmayı düşünmuyorum cok dandıkte almayı düşünmuyorum.senınd ebaska bilgin olursa yaz cnm biliyrum herkes bir olmaz ama uc asagı bes yukarı aynı olur sonucta senın yazdıgın fıyat makul dedııgn gibi bunu asadabilir bundan azda olabilir ben baslıgı ortalama bir fikir olsun dıye acmış sağol canım cevabın için.acıkcası tam ne alıcamıda bilmıyorum ama iyiki bu site var:enbuyukkk:

8. 17 Haziran 2009
  9. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen internette baktıgın listeler aldanma orda gerekli gereksiz herşey yazıyo bak ben aldıklarımı sayyaım sana
    hastane çıkışı aldım idil baby nin hırkalı takımı alt üst takımı zıbını tulumu
    sonra çorap önlük şapka mendil eldiven hepsi çifter çifter battaniyesi var havlusu var
    çıtçıtlı atler + atlet külot vs vs yani ilk etapta lazım olabilecek herşey içinde 90 tl verdim
    e tabi yedek penye bttaniye aldım aynı marka 23 tl
    elyaflı alt açması 25 tl
    pelüş battaniyesini ananesi aldı 25 tl
    jhonson baby tam set banyo ihtiyaçları kampanya vardı 30 tl
    emzik emzik kabı tırnak makası seti 20 tl
    tabi dahalık almadım ama bir iki tane alt üst pijama bide cici bir takım istiyorum onlarda en fazla 50 tutar
    sen birde kiradaymışsın sana en kullanışlı park yatak gider oda 200 den başlıyomuş yani öyle gözünü korkutmasın internetteki listeler
    tabi kendinede çanta hazırlamayı unutma
    pijama takımı atlet külot çorap emzirme sütyeni göğüs pedi bunlarada en fazla 100 tl verirsin

10. 17 Haziran 2009
  11. scedcedu

scedcedu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bebek arabası, yatağı (sadece yatak) oto koltuğu falan derkn bence en az 1500 'ü gözden çıkarmak lazım. benim de doğumum inşallah aralık sonu ocak başı gibi olacak eylül gibi alışverişe başlamayı düşünüyorum kıyafetlere çok para vermeyi düşünmüyorum her birini en fazla 1-2 ay giyebilecek ama beşiği bebek arabası ve oto koltuğu konforlu olmalı diye düşünüyorum.

12. 17 Haziran 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar kış doğumu yapıcaksınız ne bebek arabası allah aşkına şimdiden
    kışın bebeği dışarı bile çıkartmazken bebek arabası gereksiz bence
    oto koltuguda şimdiden gereksiz bunlar zamanla alınabilecek şeyler bizlere ilk etapta emzik biberon ufacıcık minicik kıyafetler vs vs lazım bunlarda gözünüz korktumasın ,ama asıl gözümüzün korkamsı gerek bir zaman varsa buda 6. aydan sonra işte o zaman bebek arabasıydı oto koltugu sonra yaşını filan doldurunca mama sandalyesi Oooo daha neler neler

14. 17 Haziran 2009
  15. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    odası 1500 desek...sadece kıyafetleri 650..uyku seti 200..kremleri falan 50 tl..yorgan yastık.koruyucu..nevresım takımı 200...dahada var eksık...alldıkça çıkıo..bebek bezı mesela,,kagıt havlular..ıslak mendıl kullnmayı dusunmuyom ben...daha var yane bı 50 daha gıder..dunde mtfak masrfaı yaptık...alla alla yandıkkkzemuszemus

16. 17 Haziran 2009
  17. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben ne bebk arabası aldım ne ana kucagı...çok gerksız şimdiden..ne bu sıcakta cıkarırım dısarı..nede buz gıbı havada..bıberona gerek yok...zaten emcekkk..aslaaa hazr mama dusunmuyom...sadece ates ölçer ve burun pompası aldımmm

18. 17 Haziran 2009
  19. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    valla kıyafetse sadece kast ettiğin ortalama 450-500 Tl gıdıyo ilk etapta,ama tam takım odası,beşiği halısı perdesi kıyafeti arabası nevresimi,küveti ıvırı zıvırı yemınle 4000Tl civarı para gitti.ama helal_i hoş olsun sağlıcakla gelsın de o başka bişey istemem.