Bebek arabası almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve aysun444 tarafından 26 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar ben ve bir çok kişi bebek arabası almayı düşünüyor. Deneyimliler yardımcı olursa seviniriz. Nelere dikkat etmeliyiz almadan önce. Ben katlandığında az yer kaplayan, hafif, tek elle açılabilen özelliklerde olanların daha kullanışlı olduğunu okudum, duydum. Daha neler ekleyebiliriz bu özelliklere.
    Ayrıca bu özelliklere sahip bebek arabası markası tavsiye eder misiniz?

2. 26 Mayıs 2009
  3. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben yıllardır ilk oğlumla dötr tekerleki araba kulandım,iki tane vardı,birisi çok ağırdı,diğeri hafifti,fakat ikiside arabada çok yer kaplıyordu,ve sadece bel kemerleri vardı,iyiki ilk oğlum fazla yaramaz değildi,şimdi ise ikinci oğlum aşirı hareketli,daha10 aylik olmasına rağmen yakalnması imkansız,ben geçen hafta toyikide kraftın 3 tekerlekli araba aldım(arkadaşlar bu araba alırken 230tl --hediye kazandım 29tl indirim başka birşey alırken,bende büyük 5yaşindaki oluma uzak kumandalı araba aldım),çok hafif,geniş,5emniyet kemeri var,bebeği oyalıyacak için ayrıca çıngırdaklı,alt sepeti geniş,tek elle inanılmaz rahat ve kolay kulanıyor,bir tek daha önceki arabalar gibi arabanın bagajinda yer kaplıyor,ama artık yaz geldi,ben yürüşe çikarken çok rahat ettim,[​IMG]bu bebişimin yeni arabası[​IMG]bu da aşkımın 5yaşindaki olumun yeni arabası

4. 26 Mayıs 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim arabamızın bagajı büyük değil, yazın tatile gideceğimiz zaman o kadar eşyanın yanına çok yer kaplayan bebek arabası hiç sığmaz. (öff ben eşime demiştim araba alırken bagajı büyük olsun diye, eşim dahil herkes bana "Niye yaşlı kadınlar gibi konuşuyosun, napacaksınız geniş bagajlı arabayı siz gençsiniz ya" demişleri... Görüyoruz şimdi

Harpy bunu beğendi.
  6. 26 Mayıs 2009
  7. kedi dili

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aslında baston tipi arabalar var,mesele bu iki pozisyonlu yatarak-oturarak[​IMG]bir de bu 5pozisyonlu[​IMG],çok hafif yer kaplamıyorlar,ve özelikler çok olanlarda,fiat da uygun,biz tatil hastasıyız,devamlı gidip geliyoruz,fakat bagaji büyük bizim,şimdi de minibüs almayı düşünyoruz,ama bu arabalara bi bak,bir da bazen carrefourlarda baston tipleri bir kaç pozisyonlu oluyor,fakat markası garip

8. 26 Mayıs 2009
  9. kedi dili

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bak bu da kraftın [​IMG]bunun da 4 pozisyonu var,ve baston tipi,az yer kaplar bagajin

10. 26 Mayıs 2009
  11. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben bu konuda çok dertliyim okadar para vererek krafttan bi bebek arabası aldık daha tam yaz değildi ve evde kızımı oyalamak için kullanıyordum zaten birazda onun için erken aldık ama şimdi dışarıda kullanıyorum tabi fakat nasıl ağır geliyor elime başka bebek arabasını kullanıyorum resmen kayıyo çok moralim bozuk bide baya üst model falan bi sürü özelliği var keşke almsaydım

12. 26 Mayıs 2009
  13. bisiklet

bisiklet Guest

bende kraft ın travel setini alacaktım dün son anda vazgeçtim bir araştırayım öyle alayım dedim. iyikide almamışım gerçekten çok ağır kocaman birşeydi.

14. 26 Mayıs 2009
  15. kedi dili

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ya arkadaşlar ben o sizin dediğiniz trevel bilmem ne almadım,bana bu tür arabalar çok saçma geliyor,ne o iki kat üst üste,hiç böyle bir şey almadım çocuklarıma,gereksiz para harcama olarak görüyorum,bu geçen hafta aldığım araba çok hafif alyüminyodan yapılmış,benim bebişten daha hafif 7 kg,bebişim 12kg,kolay sürülyor,tek elle katlanıp açılıyor,3pozisyonlu,fiatı da uygun[​IMG]resimde gödünğünüz gibi ve ayak örtüsü var,ve hediye kuponu da mevcüt,üst kısmın bunun gibi [​IMG]benim arabamda yok,ben bu kısmıları sevmıyorum,sırf bu üst olacak diye 250-300tl da veremem,ve gereksiz buluyorum(bazı arkadaşlar sever kusura bakmayın bu benim kişisel görüşüm):asigim:

Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
  16. 26 Mayıs 2009
  17. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Üç tekerleklilerin 4 tekerleklilerden farkı ne ki, bide bu baston tipi ne oluyor, Canım o ilk resimde koyduğun mavi renkli puset çok basit geliyor, hani soğuklardada kullanılabilen bişey olsun, ama kesinlikle az yer kaplayan ve çok ağır olmayan bişey alıcaz... şu çift yönlülerden olsun istiyoruz.

18. 27 Mayıs 2009
  19. kedi dili

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim eski arabam çift yönlü ve dört tekerlekliğidi,ama çok büyüktü,ve tek elle biraz zor kulanırsın,güneşli havalarda yada rüzgarlı havalarda çok pratikti,bu benim yeni arabam çok hafif eski arabama göre,tek elle kayor diyebilirim,tek yönlü bebişim artık büyümüş 10,5 aylik neredeyse,ve ben acil olmadan rüzgarda dışarı çıkmıyorum,o yüzden bu arabayı tercih ettim,resim koyduğum o mavi araba baston tipi tek yonlü,yane katlanınca şöyle bir şey oluyor[​IMG],fakat soğuklarda kulanılmaz bence,bir tek bagaji için iyi,bir de bak bu mesele şimdi baktım araba kafamı karıştırdı bu baston tipi ama resimler bi garip,yoksa bende mı gariplik var?işte bu:[​IMG]-
    [​IMG]bunlar hep aynı araba bir tek renkler farklı,anlamadım gitti,nasıl baston bu:uhm: