bebek bakım kitabı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve azalea tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : azalea
  1. azalea

azalea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sizce bebek bakım kitabı almak ne kadar gerekli.bir türlü karar veremiyorum.internet dünyasında bir tıkla sorularımıza yanıt bulabiliyoruz.kitaplar ne kadar faydalı karar veremedim araştırdım Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler kitabı iyi gibi ,tavsiye edilen bir kitap düşüncelerinizi alabilirmiyim? bu kitabı alan varsa kitapla ilgili düşünceleride alabilirmiyim

2. 6 Temmuz 2010
  3. missgrafik

missgrafik facebook.com/sirinfikirleratolyesi Üye

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    123
    daha almadım ama prof dr gülbin gökçayın ilk iki yılda bebek sağlığı ve bakımı isimli kitabını almayı düşünüyorum gecen tv de cıkmıstı kendisi anlattıklarına bayıldım...

4. 6 Temmuz 2010
  5. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    canım bir dönem aynı arayışa girmiştim .bir arkadaşım :-boşver,hepsi kendi kullanma klavuzuyla doğuyor -dyince vazgeçtim

6. 6 Temmuz 2010
  7. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    yani kısacası teorikteki bilgiler her bebeğe uymayabiliyormuş

8. 6 Temmuz 2010
  9. azalea

azalea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet her kural her bebek için geçerli değildir muhakkak ama,tecrübesiziz sonuçta.belki yanlış yapacağımız şeyleri engeller diye düşünüyorum.etrafımda büyükler var ama onlarn bize uyarmayı unutacağı şeyler olacaktır.bunu engellerim belkidiye düşünüyorum.mesela bugün şanlıurfada 6 aylık bir bebek annesinden süt emerken ölmüş,nedeni bebeğin burnunu tıkaması emzirirken halbuki burnu tıkanıkmı diye kontrol etmeliyiz emzirmeden önce,ona kimse bunu söylemedi belki oda akıl edemedi,çok üzüldüm bgün bu habere .

10. 7 Temmuz 2010
  11. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    ben kesinlikle kitap okunması taraftarıyım.. iç güdülerimiz mutlaka bizi yönlendiriyor ama emin olun gelip kafanızda dırdır edecek ve kafanızı karştırıp moralinizi bozacak çok kişi olacak.. öncelikle siz kendinizden emin olun ki bebeğiniz de mutlu olsun :).. internetten bakmak da bi yere kadar yardımcı oluyor çünkü internette sadece merak ettiğimiz şeyleri arayıp okuyoruz.. ama kitapta sormayı bile akıl edemediğimiz birsürü şeyi öğrenebiliriz.. ben daha bebek yapmaya karar verdiğimiz andan beri bir sürü kitap okudum.. hatta bu sayede bebeğimi erken doğumdan kurtardım..
    kitap tavsiyelerim şöyle;
    Dr: Erhan Ateş modern bebek bakımı (0-12 ay dönemi)
    Prof. Dr Gülbin Gökçay yaşamın ilk 2 yılında çocuk sağlığı ve bakımı
    eğer bebek bakımıyla ilgili hiç tecrübeniz yoksa;
    arkadaş yayın evinin 6 kitaplık bi seti var bunu set halinde ya da tek tek alabiliyorsunuz ben dnr.comdan almıştım isimleri;
    bebeğinizin ilk 18 ayı (çok başarılı)
    gebelikten doğuma hamilelik
    doğumdan sonraki sağlığınız
    bebek ve çocuklar için sağlıklı beslenme
    bebek ve çocukların uyku sorunlarına çözüm
    emzirmek (yardımcı olacaktır)
    bir de bebek psikolojisi üzerine yazılmış bir kitap çok etkilenerek okudum;
    Aletha J. solter Biliçli bebek

biraz uzun oldu ama umarım faydalı olur..

12. 7 Temmuz 2010
  13. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence bebek bakımıyla ilgili değil de bebeğin gelişim dönemlerini ve psikolojisi hakkında kitap alınmalı.
    yüksek lisans hocam, ders sırasında anlatıyordu yazdığı kitaptan bölümler. ağzım açık onu dinliyordum. kendisi ayrıca aile terapisti ve çocuk psikolojisiyle ilgili çalışmalar yapıyordu. 2 saat nasıl geçiyordu anlamıyordum. bize örnek olay veriyordu, siz olsanız ne yapardınız diyordu. sonra yapılması gerekeni dile getirip bu şekilde davranırsak çocuğun üzerindeki etkisini anlatıyordu. isteyen olursa hocamın adını verebilirim.

14. 7 Temmuz 2010
  15. azalea

azalea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun kızlar.sana katılıyorum harpy,doğru söylüyorsun netten sadece merak ettiklerimize bakıyoruz amakitaplarda kaçırmamamız gerekenler olabilir ki olacaktır.tavsiye ettiğin kitapları şimdi araştıracağım.ben biraz geç kaldım sanırım 20 günüm var doğuma ama olsun hızlı kitap okurum :KK66:

16. 8 Temmuz 2010
  17. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    umarım faydalı olabilmişimdir.. 20 gün kısa bir süre değil :) zaten son zamanlarda çok fazla fiziksel aktivite de önermiyorlar sen yat yat kitap oku en iyisi :KK1:

18. 8 Temmuz 2010
  19. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    bebek bakım sorunlarına mucize çözümleri ben aldım; okuyorum hala.
    aslında bu bebek bakımından ziyade bebeğe bir rutin oluşturmayı, kendine zaman ayırabileceğin kadar düzene oturtmayı anlatıyor.
    bebek yetiştirmek üzerine yöntemler var, kendi kendine uyumasını sağlamak, beslenme düzeni, davranışlarındaki problemleri düzeltme vs gibi konular anlatılmış.
    benim bebeğim 20 günlük; 3 saatlik programı uygulamaya başladım, işe yarıyor gibi.
    tavsiye ederim güzel bir kitap.