bebek beslenme programları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve esraral tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

7 Şubat 2010
    Konu Sahibi : esraral
  1. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 13,5 aylık bir oğlum var.Zaman zaman beslenmesiyle ilgili şüpheye düşüyorum acaba yedikleri yeterli mi diye...Bebeklerinizin günlük beslenme programlarını paylaşabilir misiniz?

2. 10 Şubat 2010
  3. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım hiçbişey yemediği için maalesef paylaşamıyorum sadece biraz mama içiyor 8,5 aylık

4. 11 Şubat 2010
  5. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızım 13 aylık.Sabah kalkınca kahvaltı yapıyor.Uyumaya yakın anne sütü içiyor.Tekrar kalkınca sebze çorbası içiyor.aradan 2 saat sonra meyve yiyor.1 sonra da yoğurt yiyor tekrar yatıyor.Kalkınca tarhana çorbası aradan 2 saat sonra kaşık maması 2 saat sonra da saat:21:00 gibi anne sütünü içip uyuyor.

6. 11 Şubat 2010
  7. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yemekleri azar azar sık sık yedirmeye çalışıyorum.Herşeyden vitamin alsın diye

8. 11 Şubat 2010
  9. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne güzel anlatmışsın keske benin kızım da yese...

10. 15 Şubat 2010
  11. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    carslon balık yağı içir 1 çay kaşığı iştahı açılır.

12. 15 Şubat 2010
  13. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim 9 aylık sabah 7 30 da biraz mama içiyor saat 10 gibi kahvaltı karışımı yiyor 1buçuk gibi çorbasını içiyor saat4 gibi yoğurt mryve ve cici bebe karışımını yediriyorum saat 22 gibide muhallebi yapıyorum onu yiyip uyuyor sizce benim besleme programım nasıl ama iki haftadır bunları zorla yiyor öğürmeye başladı yoksa beslenmesinde yanlışmı yapıyorum

14. 15 Şubat 2010
  15. cerdem

cerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de 10 aylık bebeğim ben mama karışımlarını bıraktım normal yemek yaoıyorum püre şeklinde veriyorum keçi sütüyle kehvaltısını hazırlıyorum yatmadan öncede sütlü bisküvi yada hazır muhallebilerden veriyorum kilosu normal benimkinin ben hazır mama verme taraftarı değilim fazla.

16. 19 Şubat 2010
  17. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim kızım 13 aylık şuan diş çıkardığı için pek birşey yemiyor ama yerken ise yeme programımız şöyle daha doğrusu saatli değilde biz yemeği 6 ya böldük 3 ana 3 ara diye ilk ana ögünü sabah 9 -10 arası kahvaltı yiyor ( süte bisküvi veya ıhlamura birgün yumurta birgün peynir dönüşümlü bazende yazdan hazırladığımız şişe domatesini açıyorum 2-3 kaşık onu azıcız soteliyorum içine 1 çay bardağı süt koyup 1 yumurta kırıyorum melemen gibi) daha sonra yatıyor kalkıyor ara öğün yoğurt bisküvi muz ceviz püre yiyor.sonra tekrar ana öğün çorba yiyor yanında yoğurt sonrada tekrar ara ögün evde yaptığım herhangi bir sütlü tatlı yada kek genelde oluyor 1 potakal sıkıyorum içinede keki ufalıyorum.ana öğün tekrar biz ne yiyorsak bizle birlikte aynısını ya eziyorum ya püre yapıyorum ( bizde artık onun sayesinde yağına tuzuna dikkat ediyoruz) en son ara öğün ise genelde rahat uyusun diye yoğurt karışımı birşeyler veriyorum yada sütlü tatlı tarzı birşeyler yediriyorum.öenmli olan sebze meyve balık süt yoğurt ve gibi gıdalar tüketiyoruz.
    gün içinde kuru üzüm yiyor cevizi kırıyorum elimden alıp yiyor yemek saatlerinide genelde birlikte yiyebileceğimiz zamanlara denk getirmeye çalışıyorum..

18. 19 Şubat 2010
  19. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebek bisküvisini organik humana bisküvisi kullanıyorum.Diğer bisküvilerde katkı maddeleri varmış.Yoğurttu günlük şişe sütten yapıyorum.