bebek bezi konusunda acil yardım...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve vasi tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

16 Haziran 2010
    Konu Sahibi : vasi
  1. vasi

vasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kafamçokkarıştıArkadaşlar, 1 aylık erkek bebeğim var. Ultra primanın 2 farklı boyunu denedim ama ikiside çok sık değiştirmeme rağmen sızdırıyor. Bana bez tavsiyesinde bulunur musunuz???Belki aynı sıkıntıyı yaşayanlar olmuştur.

2. 16 Haziran 2010
  3. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende molfix kullanıorum prima kullnadığımda pişik yapmıştı molfizde o kunuda şikayetim yok ama çocuk 1 kez çiş yapsa bile hemen dışarı koku verio sıvı kakayı pek tutmuor valla benimde bez tavsiyesine ihtiyacım var sen sızdırıo derken ne demek istedin nekadar sıklıkda değiştiriosunki

4. 16 Haziran 2010
  5. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende primada aynı sorunu yaşadım, şimdi huggies kullanıyorum, sorun yok zemuszemus

6. 16 Haziran 2010
  7. edamine

edamine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben her pakette yeni bir marka deniyorum. 3 aylık oldu kızım. Prima bizi yara yaptı. Molfixi kızımda bende beğenmedik. ilk huggies kullanmıştım. ama en iyisi o. Biraz kalın ama mükemmel sarıyor bebeğin poposunu. evy babyde iyi diyorlar, yumuşacık oluyormuş poposu. Paket bitince onu alacağım bu hafta...

8. 16 Haziran 2010
  9. Ezeldenberi

Ezeldenberi menekşe Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben prima kullanıyorum ve çok memnunum saatlerce kupkuru kalıyo ve pişik falan da olmadı kokusu da çok güzel .yeni doğduğunda ilk 3 ay kakası çok sıvı olduğu için sızdırma oluyodu ama şimdi 5 aylık hiç bir sorun yok kakası koyulaştıkça sorun da kalmayacak .
    diğer marka bezleri kullanan arkadaşlarıma soruyorum sıvı kakayı diğerleri de sızdırıyomuş.

10. 16 Haziran 2010
  11. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sürekli bez değiştirmek sorun yaratmıyormu ben ilk molfiz pre kullandım sonra prima aldım acayip pişik yaptı paketi bitirmedim bile sonra molfiz normal aldım halada molfiz kullanıorum koku dışında pek sorun çıkmadı evy babyde ii diolar ama cesaret edemedim bir numunemi istesek:)

12. 16 Haziran 2010
  13. vasi

vasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 2-3 saatte bir değiştiriyorum ama yine de sızdırma yapıyor. Hele kakasını yaptığını anladığımda hemen tekrar değiştiriyorum ama altını açana kadar bile bezin sızdırdığı oluyor.Valla prima bize hiç yaramadı.

14. 16 Haziran 2010
  15. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    huggies...ama o da israilde üretiliyor........ben primadan memnun kalmadım...sızdırıyordu..baby star almıştık..o da çok sert geldi

16. 16 Haziran 2010
  17. oykununannesi

oykununannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 6 aylık kızıma başından beri bazen molfix, bazen prima kullandım. İlk 3 ayında dediğiniz gibi her kakası dışına çıkıyordu, ama artık normale döndü... Gece uyanmazsa uyandırıp da uykusunu kaçırmayayım diye değiştirmiyorum bile, ama yine de ne pişik, ne de sızdırma. Hiç birisi olmuyo...

18. 17 Haziran 2010
  19. edamine

edamine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bez markası değiştirmek sorun olmadı şimdiye kadar. galiba kızımın cildi çok hassas değil. Baby starı bende denemiştim onu yazmamışım. Şimdilik idare eder ama (ilk 3-4 ay için) bebek hareketlenince rahat edemez diye düşünüyorum. Çünkü baby starın esnek bantı yok. Sıvı kakayı emen bir tek yeni çıkan prima premium care var. ama o da çok pahalı be arkadaşlar. 3 günde bitiyor paket. Bu arada bende sık sık bez değiştiriyorum. Kesinlikle 3 saatten fazla tutmuyorum. Sadece gece 5-6 saat kalıyor. Ama kızım geceleri fazla çiş yapmıyor o yüzden gece değiştirme gereği duymuyorum. Diğer markaları da deneyince bildiririm sonuçları arkadaşlar :))...........