Bebek bezini hangi boyda almalıyım?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve edolina tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : edolina
  1. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar dün Huggies bebek bezi aldım.İki paket ıslak mendil hediyeli paketlerden.Üzerinde mini2 yazıyor.3-6kg için diyor.Prima'nın yeni doğan paketini gördüm.Üzerinde 2-5kg yazıyor.Benim bebeğim 3kg üzeri doğarsa bu aldığım 3-6kg için olan bezi kullanamaz mıyım?Çok mu büyük gelir?Yani illa ki yeni doğan mı kullanmak gerekir:uhm:Kafam karıştı.Kampanyalı bezlerden şimdiden alıp koyalım dedim ama bu sefer de karar veremedim.Özellikle tecrübeli arkadaşlar,yardımcı olursanız sevinirim.

2. 23 Eylül 2008
  3. ballxixm53

ballxixm53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben oğlumda yeni doğan kullanmıştım primanın ama huggies ten haberim yok boyutu nasıldır diye

4. 23 Eylül 2008
  5. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    ben de senin gibi ilk olarak 2 numaralardan almıştım ama sordum soruşturdum bebeiğn beline bol geliyomuş o yüzden1 tanede yenidoğan paketi aldım içindeki 44 tane bitince 2 numaraya geçiliyomuş

6. 24 Eylül 2008
  7. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ben kimseye sormadan molfixin 3-6 kğ almıştım ama yeni doğanda almam gerekecek sanırım:)
    madem bol geliyorr.yerim oraya gircek popoları ben yerimm a.s.

8. 24 Eylül 2008
  9. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bana kalırsa ideal boy almışsın ama yinede 1 paket yenidoğan bulundur mutlaka kullanırsın onuda tabii bebiş 4kg ve üzeri doğmassa....))

10. 25 Eylül 2008
  11. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar fikir verdiğiniz için sağolunkaydirigubbakcemile5Ben ve eşim 4kg üzeri doğmuşuz:eek:Dolayısıyla bebeğimizim 4kg civarı doğacağını tahmin ediyorum ama bilinmez tabii ki.Dediğiniz gibi ben bir paket de yeni doğan alayım,dursun.Ne olur ne olmaz.Küçük gelirse de benden iki ay sonra doğum yapacak arkadaşım var.Ona veririm.Atılmazyerimseniben
    Emine'cim dediğin gibi yerim ben de o bezlere girecek popişleri:KK46:

12. 25 Eylül 2008
  13. fatma_yaldiz

fatma_yaldiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar bende kararsiz kalmiştim primanin yani doğan mi yoksa uyu oyna mi diye ama yeni doğanin pramitüre bebekler için olduğunu bacak kisminin dar olduğunu söylediler o yüzden uyu oyna alacağim eğer gerekirse doğduktan sonra yeni bebek olani alarim

14. 25 Eylül 2008
  15. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bana arkadaşım yeni doğan alma.Bebek zaten hemen büyüyor dedi.Onlar primanın 3-6 kg olanını almışlar.
    Hatta biraz fazla almışlar, o bile hemencecik küçük geliyormuş.Bi paketleri ellerinde kalmış bana verdiler.

Bende senin gibi bi tane de yeni doğan alayım dedim.Yok gerek yok biz bunu kullandık.Zaten bebekler genelde 3kg a yakın doğuyor.

Sen ve eşinde 4 kg doğmuşsanız bebeğiniz en az 3 kg olur gibi.Ve ideal boy yani.Bence alma büyük boy.
    Baktın olmadı eşin bi koşu gider alır :)))

16. 26 Eylül 2008
  17. SevimliSevim

SevimliSevim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben primanın yeni doğan paketinden aldım. pakette 3-6 kilo yazıyor bebeğin 6 kiloya ulaşması nerden baksanı 4-5 ay. ya firma bizi kandırıyor yada bazı arkadaşlar yanılıyor iyice kafam karıştı :bbo:

18. 26 Eylül 2008
  19. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar sorumu Huggies'e yazdım,şöyle cevap yazmışlar;

Oncelikle urunumuze gostermis oldugunuz ilgiden dolayi tesekkur ederiz. Mini 2 (3-6 kg.) bebeginiz icin uygun olacaktir. Newborn(2-5 kg) daha minik, premature dogan bebekler icin kullanilmaktadir. Yine de bebeginizin dogum kilosuna gore yenidogan urunumuzden de bir paket kullanabilirsiniz.

Böylelikle ben yeni doğan bezi almaktan vazgeçtim.Diğer kafası karışan arkadaşlara da yardımcı olur bu mesaj sanırım.