Bebek bezleri hakkında...

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve aysun444 tarafından 18 Mart 2009 başlatılmıştır.

18 Mart 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bir çok marka bebek bezi var, hatta kendi içlerinde çeşitleri var her markanın, benim kafama bir şey takılıyor, bu bebek bezleri çok enli değilmi, ufacık bebeklerin bacakları uzuncaaa bir süre bu bezler yüzünden ayrık duruyor, bu acaba onların bacak şekillerini bozmuyor mu? Bence bozuyordur yada bozması lazım. kimi bebekler sürekli aynı yana yatırılınca kafa şekilleri bile buna göre şekil alıyor,bu oluyorsa o da olur gibi geliyor..
    Bebek bezlerinin içinde eni en dar olanı hangisi acaba, en azından bacak arası çok ayrık durmasın, bir saat durup çıkarılan bişey değilki, hep bacakları öyle duracak sonuçta bez bağlandığı sürece..
    Ben mi abartıyorum bilmiyorum..Umarım yanılıyorumdur ve hiç bir şekil değişikliğine neden olmuyordur.:tomato:

2. 19 Mart 2009
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım düşündüğünün aksine bacaklarının ayrık durması daha sağlıklı
    hatta klça çıkığı şüphesi olan bebeklere 2 bez üstüste veya daha kalın özel bezler bağlanıyor
    bebeğin olunca göreceksin, ilk aylar yatarken bacaklarını kurbağa bacağı gibi yapıyorlar, yanlara doğru ayırıp büküyorlar, bu da kalçada ve bacakta herhangi bir problem olmadığını gösteriyor
    eni dar bez bulamazsın zaten, ayrıca da endişen olmasın öylesi sağlıklı çünkü

4. 25 Mart 2009
  5. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    prima yeni doğan epey ince.
    ben primadan hep memnundum,ama bandında sert bir bölüm olması sıkıntı yaratmaya başladı,kayıp bacağını kesiyor çocugun,üste yapıstırmaya ve sık değiştirmeye çalısıyorum.

6. 25 Mart 2009
  7. halley

halley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    369
    Ödül Puanları:
    93
    Merak etme arkadaşım sorun olmaz hatta bu greklide diyebiliriz kalça çıkıklığı şekil bozukluğu olmaması için ben yeni doğanlardan evy babay tercih ediyordum primadan nedense bir ben memnun kalamadım gitti:))

8. 25 Mart 2009
  9. h.mine

h.mine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım bencede saglıklı olan bu kızımın kalça kemikleri tam olarak gelişmedigi için biz 1 aydır çift kat bez kullanıyoruz

10. 25 Mart 2009
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bencede sorun olmaz hatta annem kızım olucağını öğrenince birkaç sene önce kızlar için özel daha kalın bezler varmış hala varmı diye aramaya başladı çünkü ileride doğumu kolaylaştırıyormuş doktor yeğenim için tavsiye etmiş

12. 25 Mart 2009
  13. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bencede bacaklarının ayrık olması daha iyi sağlık ocağındaki hemşire bebeğimde kalça çıkıklığından şüphelenmişti bacakları yanlara çok açıkmış sorun olabilir demişti bende hemen doktorumuza götürmüştüm dr umuzda bi sorun olmadığını aksine bacaklarını yanlara açamazsa sorun olur dedi çok takılma yani bez konusuna...ben prima kullanıyorum incecik memnnunum,huggies ten numune gelmişti oda güzeldi ama çok kalındı

14. 25 Mart 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    huggiesin bacak aralığı daha darmış diye okudum burdan birinden, bende sanırım ya prima ya da huggies kullanıcam.. Ya böyle yetişkin olupta bacaklarını bitiştirdiğinde özellikle üste doğru arada oval bir açıklık olanlar oluyor ya, bacaklarını tam yanaştıramıyorlar, öyle olmasından tedirginim ama olmuyor demekki yoksa üretmezlerdi heralde.
    Neyse sağlıklı olsunda...

16. 26 Mart 2009
  17. _SakURa_

_SakURa_ Reyyan - İsmail Kerem <3 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    yani skoda bacaklı olmasın diyorsun :)
    öyle olmaması için bezi bağladığında bacak arası kısmı elinle düzeltmen gerekiyor bağladıktan sonra böyle çarşafı gerer gibi düzeltirsen yumuşuyor ve çok geniş olmuyor...
    bezi bağlama stiline bağlı yani yoksa bacakların tamamen yapışması arkadaşların söylediği gibi sakıncalı olabiliyor...

18. 1 Nisan 2009
  19. merries

merries herşey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewt bu doğru.geçenlerde tvde bir doktor da aynı şeyleri söylüyordu.bebek bezinin büyük olmasının bebek için daha iyi ve rahat bir pozisyon ya:KK46:rattığını anlatmıştı.