bebek cinsiyeti ve girilen iliski sikligi ile ilgili bir sorum var

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve benkibele tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar lutfen hamile olup bebeginin cinsiyetini ogrenenler buraya yazsin. acaba soylenenler dogru mu?

yani yumurtlama zamanindan once ve yumurtlama zamani cok sik hatta her gun iliskiye girildiginde kiz bebek sahibi olacagi soylenir. nedeni ise kiz spermlerin daha uzun omurlu olmalaridir. yani spermler surekli biraklilir ve erkek sperm kisa omulrlu oldugu icin olu. daha cok kiz sperm tarafindan cevrelenen yumurtaya kiz sperm girmesi sansi buyuktur.

erkek icin ise yumurtlama donemi ve bir kez iliski tavsiye ediliyor. erkekler kizlardan daha hizli yuzer ve yumurta yakinsa ilk erkekler ulasir ve muhtemelen erkek sperm bebegi doller.

e simdi hergun iliski olursa muihtemelen kiz olur. paylasir misiniz cok iliski yasayip kiz sahibi mi oldunuz ya da olacaksiniz?

simdi aykiri sesler yukselir saglikli olsun da kiz erkek onemli degil. benim icin de onemli degil. sadece tezin dogrulugu bizzat yasamis kisiler tarafindan dogrulanacak mi merak ediyorum.

2. 29 Ağustos 2008
  3. sibel07

sibel07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kibele slm canim ben sana birşey sorucam konuyla ilgisi yok.senin olayini okudum biliyorum.doktorun nekadar korunma süresi verdi acaba merak ettim.ben 7,5 haftalik kürtaj oldum ilk adetten sonra başlayabilirsiniz dedi.aklima takiliyor acaba korunulmalimi.

4. 29 Ağustos 2008
  5. mimoza

mimoza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim yum.öncesi iki defa gün aşırı oldu.kızım var.

6. 29 Ağustos 2008
  7. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim ilk temesterde dustu ise sadece 1 adet bekle dedi. ben onu da beklemedim:) simdi bu ay aslinda baslamam gereken ay yumurtlamayi bekliyorum.

8. 29 Ağustos 2008
  9. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    kislar benim kuzenimlin 3 kizi var da son bir kez deneyip erkek olmasini istiyorlar. her iki evladin da tadini almak icin. gene tabi kiz olursa bas ustune. o duymus. ben de okudum. tek iliski yumurtlama zamni olursa erkek olur diye.

10. 29 Ağustos 2008
  11. GXUXLNUR75

GXUXLNUR75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iyi geceler kızlar
    benimde 2 kızım var 3 çocuk düşny. kısmet erkek istiyoruz Allah kısmet ederse. internette araştırıyorum okuyorum bu konuda aranızda deneyen varmı paylaşırsanız sevinirim.

12. 30 Ağustos 2008
  13. birebira

birebira Herşey güzel olacak.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ablamın arkadaşı denemiş ve tuttuğunu söylüyordu, tabi %50 ihtimal:) Bunu bir uzmandan teyit ettirmek gerek aslında. Allah kalbinizdekini versin hanımlar:)

14. 30 Ağustos 2008
  15. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Kız cinsiyet taşıyan spermler evet daha uzun yaşıyor erkek spermler ise daha hızlı koşuyor bu durumda yumurtlama öncesi girilen ilişkiden hamile kalınırsa erkek spermler ölmüş olacağı için kız olma ihtimali yüksek ama bence bunun ilişki sıklığıyla değilde yumurtlamadan önce olmasıyla ilgili.Bende yumurtlama öncesi 48 saat arayla 3 kez ilişkiye girdim yumurtlama öncesi son ilişkim yumurta çatlamadan 24 saat önceydi muhtemelande ondan hamile kaldım ve kız:).Bence tanıdığınız ovulasyon testiyle yumurtlamayı belirlesin o testler yumurtlama öncesi 24 -36 saat öncesinde pozitiflik veriyor pozitifi gördükden sonra 24-36 saat arası ilişkiye girsin çünkü benim bildiğim yumurta ancak 24 saat yaşar gerçi çocuğu varsa aceleside yoksa iyice garantiye almak için 36 saat sonra girsin nasılsa acelesi yok olmadı bir dahaki ay girer.Bizlerin acelesi olduğundan biz adet bitip ilişkiye girmeye başlamışdık.

16. 30 Ağustos 2008
  17. tugbamurat

tugbamurat bismillahirrahmanirrahım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benimde 2 gündür yumurta akı şeklinde tuvalete gittigimde geldi şimdi ben yumurtlamışmı oluyorum yada yumutladıgımı nasıl anlarım gün aşırı ilişkiye giriyorum allahım saglıklı sihatli hayırlı versinde kız olsun diye sıkmı girmek lazım bide regl halım bitti biteli gün aşırı oluyor

18. 30 Ağustos 2008
  19. scaarlet

scaarlet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yumurtlama oncesi ilişki olursa kız ihtimalinin, yumurtlama olduktan sonra yani adete yakın ilişki olursa erkek ihtimali olduğu , yine Allahın taktiridir ama teorik olarak doğrudur. bunu uzmanlardan da duydum ve okudum. Benim ablam vajinusmus hastasıydı. Tedavi olduğu ay sadece adete yakın bir kez ilişkiye girdi ve şimdi dünyalar tatlısı erkek yeğenim var. Annem de hep söylerdi eğer erkek istiyorsan adete yakın hamile kalacaksın diye. Yine yüce rabbim ne derse o olur, ama dedğim gibi teorik olarak doğrudur.