Bebek/çocuk yardım taleplerinde yardımcı olabilecek bilgiler...

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve nestle76 tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : nestle76
  1. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar,

buradaki yardım taleplerini gördükçe hepimizin içi parçalanıyor...keşke hepsine yetebilsek diye bir duyguya kapılıyoruz...yalnız bazen çalacağımız kapıları bilmediğimizden çektiğimiz zorluklar 5 e-10 a katlanıyor...bazende hem ihtiyaç sahibi ve maalesef hem de tembel olabiliyoruz...istemek kolay çırpınmak-çabalamak zor geliyor...bu anlamda aşağıdaki bilgileri belki yardımcı olabilir ümidiyle paylaşıyorum...günü kurtarmak değil sorunu çözüme ulaştırmak önemli sonuçta...

* ıstanbuldaki kadın sağlığı merkezlerinde kadın-doğum muayeneleri, osteoporoz taraması, meme taraması, smear testi, bazı kan testleri (hemogram, şeker, kolesterol vb.), psikoloji, çocuk psikolojisi muayeneleri tamamen ücretsiz...gebelik/lohusa takibi de yapılmaktadır...153 den randevu almak yeterlidir...diğer illerle ilgili durumu orada yaşayan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

*Birçok ilçe belediyesi başvurulduğu ve evraklar ibraz edildiği takdirde bebek bezi/mama yardımı yapmaktadır...üstelik 1 kereye de mahsus değil düzenli olarak...aynı zamanda yeşil kartlı iseniz, fakirlik belgeniz varsa düzenli erzak yardımı da yapılıyor...

*ilçe belediyelerinden yanıt alınamazsa büyükşehir belediyesine başvurulabilir...gelip bölgenizde bir araştırma yapıyorlar ve sonra gerekli yardımları ulaştırıyorlar...vereceğim linkten hangi belgeler lazım, nereye başvuruluyor, adres-tel bilgilerini bulabilirsiniz...Sağlık ve Sosyal Hizmetler

*yine istanbul büyükşehir belediyesinin tıp merkezlerinde birçok alanda sağlık hizmeti verilmektedir...sgk kapsamında muayene fark ücreti alınmamaktadır..ilgili linki inceleyebilirsiniz....Sağlık ve Sosyal Hizmetler

*ilçe kaymakamlıklarına yazılı yapılacak başvurularla yardım talebinde bulunulabilir...

*özel firmalarla yapılacak yazışmalar sonucu uzun süreli yardımlar alınabilir..ülker, hayat holding, numil vb.özellikle ülker bu konuda çok duyarlı....

*istanbuldaki yardım derneği ve vakıflarının tel numaralarına ilgili linkten ulaşabilirsiniz...Sivil Toplum rgtleri - Dernekler - Vakflar - Yardm kurulular

*devlet yardımlarından nasıl faydalanabileneceği ile ilgili bilgi ve yasalar linkte...SOSYAL Yardım Hakkında Tüm Bilgiler - Harbimi.NET

oğlum uyuduktan sonra aklıma gelenleri ekleyeceğim...sizlerde bilgilerinizi paylaşırsanız sanırım epeyce faydalı olabiliriz....

Son düzenleme: 25 Haziran 2010
  2. 27 Haziran 2010
  3. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    nestle çok yaralı bilgiler bunlar bilgilendirdiğin için çok sağol canım

4. 9 Temmuz 2010
  5. serenselen

serenselen SEREN VE SELENIM İÇİN YAŞ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sadece istanbull içinmi gecerlı izmirde yokmu peki:KK43:((

6. 10 Temmuz 2010
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım izmir belediyesini ararsan sana bilgi vereceklerdir..ya da burda izmir li arkadaşlar varsa nerde nasıl yardım sağlanıyor bilgilendirirse çok iyi olur...